» załóż konto» przypomnij hasło

Trzy szybkie: problemy z Xperiami po aktualizacji, Google na 5 miliardów, iOS 10 święci triumfy

Autor: Damian Rynkowski | Źródło: GSMArena, PhoneArena | Data: 2017-08-02 13:42:45

A A A | Wejść na stronę 4320 | Komentarzy 0

Trzy szybkie: problemy z Xperiami po aktualizacji, Google na 5 miliardów, iOS 10 święci triumfy

Aktualizacja do Androida w wersji 7.1.1 dla niektórych Xperii, a dokładniej dla modeli Z5, Z3+ i Z4, która pojawiła się pod koniec czerwca sprawia problemy – tak zgłaszają użytkownicy. Ich urządzenia się przegrzewają, restartują, zawieszają a także zanotowano spadek wydajności. 

 

 

 

 

 

Sony póki co nie zajęło oficjalnego stanowiska w tej sprawie, tak samo milczy Google, jednak w Internecie są już pierwsze sposoby na to, jak można sobie poradzić z tym problemem. Użytkownicy wspomnianych urządzeń Sony Xperia proszeni są o wyłączenie aplikacji Movie Creator, następnie należy uruchomić telefon/tablet w Safe Mode (menu zasilania -> przytrzymać i nacisnąć restart), a na końcu jeszcze raz zrestartować urządzenie, tym razem już „normalnie”. 

 

Usługi Google Play zainstalowane już pięć miliardów razy  

Google Play Services preinstalowane są na każdym nowym urządzeniu z systemem Android (no, może oprócz tych z Chin ;-) ), dzięki nim mamy możliwość np. pobierania kolejnych aplikacji ze Sklepu Play, działają usługi lokalizacyjne, synchronizacja kontaktów itd. 

Usługi Google Play, jeśli można je nazwać „aplikacją”, zostały zainstalowane już na pięciu miliardach urządzeń (miejmy mimo wszystko świadomość tego, że wiele spośród nich nie jest już używanych), wynik ten jest póki co niedościgniony i zapewne przez długi czas żadna aplikacja nie osiągnie takiego rezultatu, dlatego jest to wydarzenie bez precedensu.

Czy można powiedzieć, że skoro pięć miliardów razy uruchomiono Usługi Google Play, to znaczy że łącznie tyle urządzeń z tym systemem zostało sprzedanych? Być może – bowiem, jak wspominałem na początku, prawie każdy telefon czy tablet, ma już zainstalowane Google Play Services. Istnieje jednak pewien odsetek urządzeń pozbawionych tej aplikacji, jak np. chińskie smartfony. 

 

iOS 10 na 87% urządzeniach Apple

Oczywiście mobilnych. Według ostatniego raportu, aż 87% urządzeń iPhone i iPad posiadają zainstalowany obecnie najnowszy system operacyjny Apple, zatem firma z Cupertino może być bardzo zadowolona z udanej migracji użytkowników do świeższej wersji. 

Z poprzedniego iOS-a 9 korzysta już zaledwie 9% wszystkich użytkowników, natomiast z jeszcze starszych wersji korzysta już garstka osób – około 3% ogółu. Jak zapewne doskonale wiecie, już niedługo swoją premierę będzie mieć iOS 11, oznacza to dla Apple mniej więcej tyle, co kolejny sukces. Tak dobry wynik iOS 10 świadczy o tym, iż w zasadzie wszyscy użytkownicy instalują najnowsze oprogramowanie dla nich dostępne, zatem na marginalne zainteresowanie nowszą wersją systemu Apple na pewno nie będzie narzekać.

 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...