» załóż konto» przypomnij hasło

Platforma VIA w nowym mini notebooku dla chińskiego rynku

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: DailyTech | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 4741 | Komentarzy 0

Platforma VIA w nowym mini notebooku dla chińskiego rynkuVIA Technologies, Inc. zapowiedziała wprowadzenie na rynek chiński mini notebooka S1 imini firmy Tsinghua TongFang, Co. Ltd., wiodącego dostawcy systemów OEM PC z siedzibą w Pekinie. Lekki i łatwy w obsłudze S1 imini wyróżnia się maksymalnym poborem mocy zaledwie 15W, a jego atrakcyjna, lekka konstrukcja doskonale pasuje do współczesnego stylu życia. S1 imini z procesorem VIA C7-M 1,6GHz, chipsetem VIA VX700 i jasnym ekranem 10,2 cala oferuje pełną funkcjonalność standardowego notebooka plus szereg szczególnych funkcji, takich jak organizator wizytówek, przenośny dysk twardy z bateryjnym zasilaniem oraz cyfrowa ramka na zdjęcia i odtwarzanie DVD niezależnie od systemu operacyjnego Vista.

W połączeniu z bezprzewodową kartą sieciową i opcjonalną nawigacją GPS, nowy S1 imini wprowadzi chiński rynek w erę prawdziwie mobilnej komputeryzacji.

Prezentując S1 imini, Li Jianhang wiceprezes i dyrektor generalny pionu komputerów w firmie TongFang powiedział, “Mini notebooki są modne a ich atrakcyjność wykracza poza rolę ‘drugiego komputera’ – są one również wyrazem osobowości. Możliwość integracji pracy z rozrywką w wizualnie atrakcyjnym i stylowym czyni S1 więcej niż tylko komputerem do pracy. Seria imini to przełom w stylizacji i indywidualizacji dla chińskiego konsumenta.”

S1 imini jest dostępny w kolorach białym, niebieskim, różowym, złotym i czarnym w sklepach komputerowych we wszystkich większych chińskich miastach. To pierwszy produkt TongFang w klasie urządzeń ultra mobile. Firma wybrała procesor VIA C7-M ze względu na wieloletnie doświadczenie VIA w projektowaniu i rozwijaniu energooszczędnych platform mobilnych.

“VIA bardzo pozytywnie ocenia współpracę z Tsinghua TongFang i projekt wprowadzenia na chiński rynek nowych, wyróżniających się produktów takich jak S1 imini,” powiedział Richard Brown, wiceprezes ds. marketingu korporacyjnego w firmie VIA Technologies, Inc., “Klienci coraz częściej pytają o stosunek wydajności do pobieranej mocy, łatwość obsługi i przenośność – platformy VIA to doskonałe połączenie niskiego zużycia energii i wysokiej wydajności.”

Mobilne platformy VIA znalazły zastosowanie już w ponad 40 produktach firm z całego świata. Naszymi klientami są globalne marki takie jak HP, Packard Bell i Everex a także wiodące marki krajowe, takie jak Tsinghua TongFang w Chinach.

Dane techniczne Tongfang S1 imini Mini-Note Series
Ekran: 10,2 cala; 1024 x 600
Procesor: 1,6GHz VIA C7-M
Chipset: VIA VX700 Unified Digital Media IGP Chipset
System: Microsoft Windows Vista Home Basic oraz obsługa DVD bez uruchamiania głównego systemu operacyjnego (Linux).
Grafika: Zintegrowany układ grafiki 2D/3D VIA UniChrome Pro II IGP
z akceleracją wideo
Pamięć: 1GB DDR2 667 RAM
Dysk: dysk twardy 80GB
Kamera: mikro, 1,3 megapiksela
Sieć bezprzewod.: 802.11 b/g
Audio: HD z dwoma portami: głośnik / mikrofon
Porty I/O: USB x 3, Ethernet LAN, czytnik kart 4 typów.
Akumulator: 6 komór / 3 komory
Wymiary: 190(szer.) × 249(głęb.) × 21-33.5(wys.) mm; 1,2kg (z akumulatorem 3-komorowym)
Funkcje specjalne: Programowalne pokrętło
Odtwarzacz MP3
Przeglądarka obrazów
Aplikacja do zarządzania wizytówkami
Dysk twardy USB z akumulatorem do zasilania dysku lub peryferyjnych urządzeń USB
Kolory: Biały, niebieski, różowy, złoty lub czarny
Cena: ok. 586 USD
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...