» załóż konto» przypomnij hasło

Notebook Aristo Pico 840

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 3153 | Komentarzy 0

Notebook Aristo Pico 840VIA Technologies, Inc, zaprezentowała mininotebook Aristo Pico 840 - najnowszy model z serii Aristo Pico oparty na energooszczędnej platformie procesorowej VIA C7-M. W oparciu o sukces Aristo Pico 640 i 740 powstał Aristo Pico 840, zaprojektowany z myślą zarówno o mobilnych pracownikach jak i podróżnikach. Notebook o wymiarach kartki A4 z jasnym ekranem o przekątnej 8,9 cala, rozdzielczości 1024 x 600 i masie ok. 1 kg to doskonały towarzysz krótszych i dłuższych podróży.

Konstrukcja wyróżnia się szeregiem unikatowych funkcji. Wydajny chipset ze zintegrowanym procesorem grafiki VIA VX800 IGP umożliwia jednoczesne wyświetlanie obrazu na dwóch ekranach (DualVew), poszerzając zakres zastosowań Aristo Pico 840, który może służyć nie tylko jako poręczne, przenośne urządzenie, lecz także jako w pełni funkcjonalny komputer do pracy.

Urządzenie, oprócz standardowych portów USB 2.0 i multimedialnego czytnika kart do współpracy z aparatami cyfrowymi czy odtwarzaczami MP3, wyposażone jest również w złącze ExpressCard 34, co jest rozwiązaniem niespotykanym w komputerach tej kategorii. Złącze Express Card 34 umożliwia rozszerzenie funkcjonalności urządzenia o tuner TV lub modem UMTS/HSDP.

"VIA chętnie wznowiła współprace z Comes SA przy wprowadzeniu na polski rynek Aristo Pico 840, najnowszego modelu cieszącej się dużym powodzeniem serii mini notebooków Aristo Pico," powiedział Tim Brown, menedżer marketingu międzynarodowego w firmie VIA Technologes, Inc. "W dzisiejszych czasach klienci coraz bardziej dbają o funkcjonalność i energooszczędność, a platformy mobilne VIA zapewniają doskonały balans niskiego zużycia energii i wysokiej wydajności."

"Aristo Pico 840 rozszerza linię netbooków Pico, którą zaprojektowaliśmy z myślą o klientach ceniących sobie wysoką mobilność używanego przez nich sprzętu i swobodę pracy w dowolnym miejscu. Liczymy, że wspólnie z naszym zaufanym partnerem, spółką VIA Technologies, w dalszym ciągu będziemy pracować nad wprowadzaniem najnowszych rozwiązań technologicznych w Europie"- powiedział Grzegorz Haładus, rzecznik spółki Comes SA.

Aristo Pico 840 zaprojektowano z myślą o maksymalnej oszczędności energii. Urządzenie zawiera procesor VIA C7-M 1,2GHz i chipset VIA VX800, które pobierają zaledwie 3,5W podczas pracy i 0,1W w trybie bezczynności, zapewniając tym samym do 5 godzin pracy na akumulatorze.

Urządzenie obsługuje WiFi i Bluetooth, umożliwiając ściąganie i wysyłanie treści przez sieci i Internet w każdym miejscu na świecie. Moduł Bluetooth 2.0 zapewnia również całkowicie bezprzewodową komunikację pomiędzy komputerem a wieloma biurowymi urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak drukarki, faksy i inne; moduł ten ułatwia również wymianę danych z telefonami komórkowymi. Ponadto, wbudowana kamerka internetowa może służyć nie tylko do utrzymywania kontaktu z rodziną czy przyjaciółmi poprzez Skype, lecz także do prowadzenia wideokonferencji.

Urządzenie dostarczane jest z 1 GB pamięci RAM, dyskiem twardym 60GB i systemem operacyjnym Microsoft Windows XP lub Linux Ubuntu 8.04. Oprócz wygodnego touchpada i jasnego ekranu o przekątnej 8,9 cala o rozdzielczości 1024 x 600, komputer ma klawiaturę o normalnych wymiarach, co ułatwia pracę z aplikacjami biurowymi, programami narzędziowymi i bibliotekami multimediów.

Ceny i dostępność
Aristo Pico 840 Cena detaliczna Aristo Pico 840 to 1157 zł z VAT za wersję z systemem Linux Ubuntu 8.04 lub 1399 zł z VAT za wersję z systemem Windows XP Home. Notebooki dostarczane są z 24- miesięczną gwarancją i będą dostępne w całej Polsce. Więcej informacji na stronie internetowej firmy Comes SA: www.comes.com.pl.

Oprócz Aristo Pico 840, seria Aristo Pico obejmuje wcześniejsze modele 640 i 740, również oparte na procesorze VIA C7-M ULV. Aristo Pico 640 ma ekran 7 cali, procesor VIA 1,0GHz C7-M i chipset VX800 chipset, a Aristo Pico 740 to model z procesorem VIA C7-M 1,2 GHz z chipsetem VX700 i ekranem 7 cali WVGA z funkcjami dotykowymi. Więcej informacji o tych modelach na stronie internetowej VIA Partners’ Mobility Device http://www.via.com.tw/en/products/notebook/notebook.jsp.

Procesor VIA C7-M ULV Platforma VIA Ultra Mobile oparta jest na bardzo energooszczędnym procesorze x86 VIA C7- M ULV, zaprojektowanym z myślą o małych urządzeniach klasy Ultra Mobile. Procesor VIA C7-M ULV wykorzystuje zaawansowaną architekturę VIA CoolStream i jest wytwarzany w zaawansowanym procesie 90 nm, zapewniającym bardzo efektywne wykorzystanie energii. Procesory VIA C7-M ULV dostępne są z zegarami o częstotliwości od 1,0 do 1,6GHz przy maksymalnym poborze energii (TDP) zaledwie 3,5W i poborze w stanie bezczynności zaledwie 0,1W, co przekłada się na znaczne wydłużenie czasu pracy na akumulatorze. Sam procesor oferowany jest w niskoprofilowej obudowie nanoBGA2 o wymiarach zaledwie 21mm x 21mm, co umożliwia projektowanie urządzeń o znacznie obniżonej masie i gabarytach. Więcej informacji o procesorach VIA C7-M ULV na stronie VIA: www.via.com.tw/en/products/processors/c7-m_ulv/
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...