» załóż konto» przypomnij hasło

MSI Power eSATA

Autor: Michał Androsz | Źródło: Inf. pras | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 1513 | Komentarzy 0

MSI Power eSATAMSI informuje o zaimplementowaniu na swoich płytach głównych i notebokach współdzielonego portu eSATA i USB, pod nazwą Power eSATA. Tradycyjnie, dysk eSATA wymaga dostarczenia zasilania z zewnętrznego zasilacza lub portu USB. Współdzielony port Power eSATA zapewnia wystarczającą ilość energii co sprawia, że dodatkowy kabel USB nie jest już potrzebny. Za pomocą gniazda Power eSATA można przesłać dane 8 razy szybciej niż tradycyjnym portem USB. MSI jest pierwszym na świecie producentem sprzętu komputerowego, który wykorzystał Power eSATA na płycie głównej z gniazdem AM3 - modelu MSI 790FX-GD70. Poza tym MSI stosuje złącze Power eSATA w wielu nowych modelach notebooków.
Po co port eSATA?
Dostępne na rynku pamięci przenośne (jak 2,5-calowe dyski twarde lub pamięci flash), mają coraz większe pojemności i są coraz szybsze. To sprawia, że port USB nie jest w stanie w pełni spełnić wymagań takich urządzeń i dlatego port eSATA staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Ponieważ złącze eSATA nie zapewnia przesyłu energii potrzebnej do działania urządzeń zewnętrznych, potrzebne jest dodatkowe źródło zasilania lub kabel USB. Przy zastosowaniu takiego rozwiązania użytkownik nie tylko traci możliwość z korzystania z jednego z portów USB, ale zagraca biurko kolejnym kablem.

Rozwiązanie MSI Power eSATA
Aby zwiększyć wygodę pracy, firma MSI połączyła działanie portu USB i eSATA, tworząc port współdzielony, czyli Power eSATA. Port współdzielony dostarcza zasilanie urządzeniom eSATA, więc dodatkowe źródło energii czy kabel USB nie są już potrzebne. Ponadto, Power eSATA charakteryzuje się 8 razy szybszym przesyłaniem danych w porównaniu do możliwości portu USB.

Pierwsza płyta główna AM3 z funkcją Power eSATA: MSI 790FX-GD70
MSI 790FX-GD70 oprócz obsługi technologii DrMOS i APS, jest pierwszą płytą z gniazdem AM3, wykorzystującą w pełni możliwości dysków Throttle eSATA firmy OCZ. Urządzenie to zapewnia szybszy transfer danych przy relatywnie małym koszcie. Jest to idealne rozwiązanie dla notebooków i desktopów o dużej wydajności, rozszerzając dostępną pamięć masową.

Notebooki z funkcją Power eSATA
W przypadku notebooków miejsce na umieszczenie wejść i wyjść jest ograniczone, dlatego już w trakcie projektu zapada decyzja, czy notebook będzie wyposażony w port eSATA, czy też w dodatkowy port USB. MSI posiada w swojej ofercie wiele notebooków, które korzystają ze współdzielonego portu USB i eSATA, dzięki czemu użytkownicy mają do dyspozycji możliwości obu wejść. Notebooki MSI z serii Gaming z przyciskiem Turbo dla łatwego overclockingu oraz notebooki z serii Entertainment z ekranem w idealnych proporcjach 16:9 i technologią Cinema Pro zostały również wyposażone we współdzielony port USB i eSATA, aby praca z nimi była jeszcze wygodniejsza i wydajniejsza. 
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...