» załóż konto» przypomnij hasło

Lenovo IdeaPad

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 6902 | Komentarzy 0

Lenovo IdeaPadFirma Lenovo wprowadza do oferty produktowej w Polsce nową serię notebooków IdeaPad przeznaczoną dla użytkowników indywidualnych. Trzy notebooki IdeaPad: Y730, Y530 i U330 uzupełniają portfolio notebooków ThinkPad oraz ofertę komputerów stacjonarnych ThinkCentre, skierowanych dla klientów biznesowych. Dotychczas firma Lenovo wprowadziła notebooki IdeaPad m.in. w USA, Francji, Rosji, RPA, Indiach, Australii, Hong Kongu, Indonezji, Malezji, Wietnamie, Tajlandii, Chinach, Filipinach i Singapurze.
Wprowadzenie notebooków IdeaPad na polski rynek jest kontynuacją globalnej strategii firmy Lenovo, która chce być obecna także na bardzo obiecującym rynku komputerów dla klientów indywidualnych*.

„Notebooki Lenovo ThinkPad są znane na całym świecie jako rozwiązania dla biznesu słynące ze swojej wysokiej jakości, niezawodności i przemyślanej konstrukcji” – powiedział Liu Jun, Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Consumer Business Group, Lenovo. „Wprowadzając notebooki IdeaPad przeznaczone dla użytkowników indywidualnych, chcemy także tej grupie odbiorców zaoferować wysokiej jakości, zawierające innowacyjne i funkcjonalne technologie oraz wyróżniające się stylowym wzornictwem komputery przenośne”.

„Od tej chwili Lenovo w Polsce posiada już w swojej ofercie pełną gamę komputerów przenośnych, zarówno dla użytkowników indywidualnych – IdeaPad, jak również dla klientów biznesowych – ThinkPad – powiedział Sylwester Zdziobłowski, Dyrektor Generalny Lenovo Technology Polska. „Liczymy, iż wprowadzenie notebooków IdeaPad na polski rynek, pozwoli zwiększyć świadomość marki Lenovo wśród klientów indywidualnych oraz jeszcze bardziej wzmocni pozycję marki Lenovo
na rynku notebooków w Polsce”.

*Według IDC wartość światowego rynku konsumenckich komputerów PC będzie rosnąć w tempie średnio niemal 10 procent rocznie aż do 2011 r. Lenovo utworzyło w 2007 r. nowy dział komputerów dla użytkowników indywidualnych, który ma być odpowiedzią na potrzeby rynku konsumenckiego, generującego ponad 40 procent całkowitej sprzedaży komputerów PC.

Notebooki IdeaPad
Notebooki z serii IdeaPad zaprojektowano z myślą o różnych potrzebach klientów indywidualnych wyposażając jednocześnie wszystkie modele w szereg funkcjonalnych rozwiązań, takich jak:

-Wygodne logowanie i uwierzytelnianie: system VeriFace
pozwala wykorzystać własną twarz jako hasło. Jest to nowy, wygodny sposób logowania się do komputera oraz wielu aplikacji. Rozpoznawanie twarzy jest możliwe dzięki połączeniu wbudowanej kamery i oprogramowania VeriFace, dzięki czemu użytkownicy nie muszą już pamiętać haseł do swoich komputerów.

-Kompletny system multimedialno-rozrywkowy: notebooki IdeaPad są wyposażone w Dolby Surround, subwoofer oraz Dolby Home Theater, które gwarantują uzyskanie znakomitego dźwięku przestrzennego podczas oglądania filmów, grania na komputerze oraz słuchania muzyki. Słuchacze mogą liczyć na wrażenia zbliżone do kinowych, ciesząc się dźwiękiem płynącym
z licznych głośników (większość modeli posiada ich pięć). Lenovo oferuje w notebookach także centrum sterowania multimediami, w którego skład wchodzi łatwe w obsłudze oprogramowanie do odtwarzania filmów, słuchania muzyki i przeglądania zdjęć. Dotykowe sterowanie pozwala szybko przełączać się między multimediami, regulować ustawienia głośności oraz equalizera.

-Niepowtarzalny wygląd i wzornictwo: notebooki Lenovo IdeaPad wyznaczają kanony modnego wzornictwa. Nowe laptopy Lenovo oferowane są w kolorach: pomarańczowym, granatowym i czarnym, przy czym ich górne pokrywy są gładkie lub ozdobione wzorami.

Powyższe nowinki są wspólne dla wszystkich notebooków z serii IdeaPad, jednak każdy z nich posiada też dodatkowe rozwiązania, przez co jest on idealny w konkretnych zastosowaniach:

IdeaPad Y730
Ten notebook z 17-calowym ekranem panoramicznym jest przeznaczony dla użytkowników, którym zależy na wysokiej wydajności w zastosowaniach rozrywkowych. Wyróżnia się niezwykłą obudową w kolorze pomarańczowym lub granatowym. Wyposażono go także w halogenowe oświetlenie, podkreślające górną pokrywę oraz logo Lenovo. Niektóre modele współpracują z drugim twardym dyskiem, który można podłączać i odłączać w trakcie pracy komputera, co ułatwia składowanie i przenoszenie danych. Inną funkcją dostępną w wybranych wersjach modelu Y730 jest Game Zone – mechanizm składający się z powiększonych klawiszy kierunkowych, czterech programowalnych przycisków oraz pomocniczego wyświetlacza pokazującego m.in. prędkość procesora – rozwiązanie to ułatwia zabawę z grami komputerowymi. Częścią tego systemu jest także przełącznik wydajności, pozwalający uaktywnić tryb turbo charakteryzujący się maksymalną mocą obliczeniową (łącznie z przetaktowaniem procesora) lub tryb cichy, w którym znacznie zmniejsza się zużycie energii. Notebooki te są wyposażone w platformy Intel Montevina, karty graficzne ATI, moduł łączności bezprzewodowej WLAN, pięć głośników łącznie z niskotonowym, a także – opcjonalnie – w czytniki płyt Blu-ray. Notebook IdeaPad Y730 przypadnie do gustu miłośnikom rozrywki.

IdeaPad Y530
Jest to model zaprojektowany z myślą o klientach szukających uniwersalnego, wszechstronnego notebooka. Wyposażono go w wyświetlacz panoramiczny o przekątnej 15,4 cala. Górna pokrywa laptopa jest czarna i ma wzorzystą fakturę przypominającą splot płótna. IdeaPad Y530 oferuje rozwiązania wspólne dla wszystkich notebooków IdeaPad, a także technologie umożliwiające m.in. edycję tekstu, obróbkę zdjęć i wideo. Specyfikacja modelu IdeaPad Y530 obejmuje platformę Intel Montevina, zintegrowany lub osobny układ graficzny, moduł WLAN, pięć głośników (w tym niskotonowy), zintegrowaną kamerę, wskaźnik naładowania akumulatora oraz napęd optyczny DVD-RW.

IdeaPad U330
Ultraprzenośny notebook z 13-calowym ekranem panoramicznym, ważący zaledwie około 1,9 kg i mający mniej niż 28 mm grubości oferowany w eleganckim granatowym kolorze. Jest to idealna, wydajna maszyna dla mobilnych użytkowników. Sześcioogniwowa bateria umożliwia pięciogodzinną pracę bez zewnętrznego zasilania. Opcjonalnie można dokupić do tego modelu szybkie dyski półprzewodnikowe. Lenovo wyposażyło także notebooki U330 w opracowane przez siebie zabezpieczenie Active Protection System, czyli rodzaj poduszki powietrznej, która chroni dysk twardy i znajdujące się w komputerze dane przed uszkodzeniem
w razie upadku laptopa.

Globalnym symbolem nowej serii notebooków IdeaPad jest „żółta żarówka”, która kojarzy się z „pomysłem”. Oznacza ona, iż innowacyjne idee pojawiają się w dowolnym miejscu i czasie.

Dostępność
Notebooki IdeaPad Y730, Y530 oraz U330 są już dostępne w sprzedaży
w następujących cenach:
IdeaPad Y530 od 2849 zł brutto
IdeaPad Y730 od 3799 zł brutto
IdeaPad U330 od 3999 zł brutto
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...