» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis Irid 513 i Irid 515 - z podświetleniem czy bez? Nowoczesne obudowy w dwóch stylach

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Genesis | Data: 2020-10-12 12:39:55

A A A | Wejść na stronę 508 | Komentarzy 0

Genesis Irid 513 i Irid 515 - z podświetleniem czy bez? Nowoczesne obudowy w dwóch stylach

Genesis Irid 513 i 515 to obudowy PC, które mają przekonać do siebie osoby szukające solidnych i funkcjonalnych konstrukcji. Wykonane głównie ze stali i hartowanego szkła, oferują przewiewne panele frontowe i miejsce na topowe podzespoły. Do wyboru są zaś wersje ARGB i pozbawione LED.

Genesis Irid 513 ARGB i 515 ARGB to obudowy z dwóch różnych segmentów. Pierwsza z nich to kompaktowa konstrukcja micro tower, podczas gdy druga to przestronne midi tower z miejscem na płyty główne E-ATX. Oba modele łączy obecność ażurowego, frontowego panelu z elementami ze szczotkowanego aluminium. Ułatwia on zasysanie chłodnego powietrza i pozwala na podziwianie efektów świetlnych w wersjach z podświetleniem ARGB.

W modelach Genesis Irid 513 ARGB i 515 ARGB znajdują się odpowiednio trzy i cztery fabryczne wentylatory z iluminacją LED. Mają one po 120 mm średnicy i zostały rozmieszczone tak, aby zapewnić ciąg powietrza wewnątrz obudowy - jeden jest wypustowy i pozostałe to wpustowe. W wersjach bez podświetlenia LED producent oferuje po dwa śmigła, które mają charakteryzować się niskim poziomem emitowanego hałasu.

Fani przeciągów w obudowie mogą dołożyć kolejne wentylatory. Obudowa Genesis Irid 513 ARGB pozwala na instalację do pięciu sztuk, a Irid 515 ARGB sześciu. Oba warianty umożliwiają montaż dwóch chłodnic wody, z których przednia może mieć maksymalnie 280 mm długości, a górna 240 mm. Decydując się na aktywne chłodzenie CPU, należy wybierać modele o wysokości do 160 mm. W komplecie są trzy filtry przeciwkurzowe.

Obudowy Genesis Irid 513 ARGB i 515 ARGB oferują miejsce na karty graficzne o długości do 370 mm. W modelach micro tower zmieszczą się też cztery karty rozszerzeń i do pięciu dysków. Nabywcy pełnowymiarowych midi tower mogą dołożyć trzy kolejne karty PCIe. Niezależnie od formatu obudowy, standardem są duże okna ze szkła hartowanego i panele I/O z trzema portami USB (w tym jednym 3.0) i złączami audio mini-jack.

Modele ARGB mają ponadto zintegrowany kontroler wentylatorów ARGB z kontrolą obrotów PWM. Nowości z logo Genesis już powinny trafiać do sklepowych ofert. Ich sugerowane ceny detaliczne są następujące:

• Genesis Irid 513 - 249 zł (model bez podświetlenia);
• Genesis Irid 513 ARGB - 369 zł;
• Genesis Irid 515 - 259 zł (model bez podświetlenia);
• Genesis Irid 515 ARGB - 399 zł.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...