» załóż konto» przypomnij hasło

Dysk mSSD Celeritas Thunderbolt 3

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Freecom | Data: 2018-12-10 11:26:47

A A A | Wejść na stronę 1238 | Komentarzy 0

Dysk mSSD Celeritas Thunderbolt 3

Freecom ogłasza wprowadzenie na rynek europejski dysku mSSD Celeritas ThunderboltTM 3 - najszybszego dysku w swojej kategorii, który przesyła pliki do 20 razy szybciej niż pamięci HDD - dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem dla twórców treści wideo, profesjonalistów branż IT i biznesu, dla których szybkie przesyłanie dużych plików danych ma kluczowe znaczenie.

Nowy Freecom Celeritas może zapewnić imponujące prędkości do 2800 MB/s1 (odczyt) i 2000 MB/s (zapis). W porównaniu z innymi urządzeniami pamięci masowej, przesłanie 500 GB danych na zwykły dysk twardy (przy prędkości 100 -150 MB/s) zajęłoby ponad 60 minut, na zwykły dysk SSD (przy 450-500 MB/s) - około 16 minut, natomiast zapis na mSSD Celeritas (przy 2800 Mb /s) zajmuje zaledwie ok. 4 minut.

"Freecom od lat jest liderem w dziedzinie pamięci przenośnych i dysków SSD, a nowy napęd Celeritas Thunderbolt 3 wpisuje się w naszą historię dostarczania innowacyjnych produktów" - powiedział Martijn Hansbergen, Business Development Manager, Freecom. "Jesteśmy przekonani, że możliwości Celeritas, co w jęz. łacińskim oznacza szybkość i sprawność, przekroczą oczekiwania profesjonalistów zajmujących się wideo i fotografią oraz wszystkich, którzy szukają najszybszych dostępnych prędkości."

Port Thunderbolt 3 może być używany do podłączania szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych do komputera. Thunderbolt jest szybki (zobacz porównanie prędkości poniżej), ale co ważniejsze, jest wszechstronny i używa zwykłego USB-C do łączenia się z większością nowoczesnych urządzeń.

Dysk SSD posiada solidną, srebrną obudowę, która zapewnia chłodzenie, utrzymując elementy elektroniczne w optymalnej temperaturze. Dysk waży 186g i posiada następujące wymiary: 12,6 mm x 6,0 mm i 1,9 mm (dł. x szer. x wys.), co zapewnia wygodę noszenia w kieszeni.

Cena detaliczna Freecom mSSD Celeritas 1TB wynosi ok. 2929,00 PLN. Celeritas posiada trzyletnią gwarancję producenta i nieograniczoną pomoc techniczną.

1Wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji hosta. Aby osiągnąć maksymalną szybkość transferu 2800 MB/s, urządzenie główne i kable połączeniowe muszą obsługiwać Thunderbolt 3.

Najważniejsze dane techniczne:
Pojedynczy port Thunderbolt 3
Zasilanie z komputera (poniżej 15w)
System efektywnego chłodzenia (powierzchnia 45°C @ 25°C)
M.2 2280 NVMe SSD
Pojemność 1 TB
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum