» załóż konto» przypomnij hasło

Delock: wszystko podłączone jednym kablem

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: informacja pras. | Data: 2018-05-18 11:44:37

A A A | Wejść na stronę 1618 | Komentarzy 0

Delock: wszystko podłączone jednym kablem

Delock, niemiecki producent akcesoriów i kontrolerów dla komputerów osobistych wprowadza do oferty nowe urządzenie. Jest to stacja dokująca Delock 87722. Co w niej wyjątkowego?

Stacje dokujące to niezwykle przydatne urządzenia, które potrafią wydatnie podnieść komfort codziennej pracy. Jednakże w złącza stworzone specjalnie dla takich urządzeń wyposażone są właściwie wyłącznie laptopy biznesowe z wysokiej półki. Posiadacze pozostałych komputerów nie muszą jednak czuć się poszkodowani. Stację dokującą Delock 87722 podłączamy bowiem za pomocą USB 3.1 typu C.

Jedno USB, masa interfejsów
Dzięki temu, że USB 3.1 (gen. 2) kompatybilny z Thunderbolt 3 posiada bardzo wysoką przepustowość, może zastąpić nie jeden, a wiele portów naraz. Z tej właściwości skorzystała firma Delock tworząc swój produkt o symbolu 87722. Po podłączeniu go do komputera za pomocą kabla USB zyskujemy dostęp do wszystkich gniazd urządzenia. Tych jest niemało. Obecność portów USB nie powinna dziwić, ale już HDMI, DisplayPort oraz D-Sub (VGA) mogą być dla części użytkowników zaskoczeniem.

Do obrazu
Trzy wyjścia video na stacji dokującej Delock 87722 umożliwiają podłączenie jednocześnie aż trzech ekranów, ale na każdym będzie wyświetlany ten sam obraz. To całkiem wygodne np. przy stanowiskach mających pracować razem z projektorem. Urządzenie obsługuje maksymalną rozdzielczość 1920 x 1080 przy odświeżaniu ekranu 60 Hz.

Do zasilania
Przekazywanie obrazu z komputera to nie jedyna możliwość jaką oferuje urządzenie Delocka. Stacja dokująca niemieckiej firmy jest w stanie ładować baterię podłączonego do niej laptopa, jeśli tylko ten obsługuje ładowanie poprzez USB typu C. Ponieważ takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne to istnieje coraz większa grupa urządzeń, które mogą skorzystać z tej możliwości (np. MacBook lub Toshiba Portege X20W). Pełną funkcjonalność stacji uzyskamy przy zastosowaniu dodatkowego zasilacza sieciowego. W ten sposób wszystkie interfejsy i ładowanie podłączamy do laptopa jednym kablem.

Produkt jest dostępny na rynku w cenie około 560 zł.

Dane techniczne:

- Złącza:
* wejście USB 3.1 typu C
* wejście USB typu C dla zasilacza sieciowego (nie znajduje się w zestawie)
* port USB 3 typu C dla danych
* 2 x port USB 3 typu A
* D-Sub (VGA)
* HDMI-A
* DisplayPort 1.1.
- Układy sterujące: VL101R, VL170, VL813, CH7039
- Zasilanie wyjściowe na gniazdo: 4,5 W
- Zasilanie wejściowe: do 60 W przez USB C
- Wymiary: 127 x 63 x 14 mm
- Wspierane systemy: Windows 8.1/8.1-64/10/10-64, Windows 10 Mobile, Android 6.0 (lub nowszy), Mac OS 10.12 (lub nowszy)
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...