Kosmiczna konstrukcja

Zalman ZM-GM4 Knossos - test myszki

Autor: Tomasz Gacek | Data: 2014-08-23 14:34:54

A A A | Wejść na stronę 38290 | Komentarzy 4


Zalman Knossos ZM-GM4 to mysz która zostaÅ‚a wyprofilowana dla osób praworÄ™cznych. MogÄ… jej używać ludzie o każdym rozmiarze dÅ‚oni. Najwygodniejsza bÄ™dzie jednak dla ludzi których dÅ‚oÅ„ nie jest szczególnie maÅ‚a, ponieważ bÄ™dÄ… mogli jÄ… trzymać palmem, clawem oraz fingerem. "SkrzydeÅ‚ka" znajdujÄ…ce siÄ™ po bokach myszy mogÄ… jednak przeszkadzać niektórym ludziom.

Zalman ZM-GM4 Knossos

Zalman ZM-GM4 Knossos

GÅ‚ówne przyciski myszy sÄ… bardzo dobre. Bez problemu możemy strzelać szybkie, krótkie serie w grach FPS. Przyciski boczne również dziaÅ‚ajÄ… bez zarzutu. SÄ… wygodne przy czym istnieje maÅ‚e prawdopodobieÅ„stwo że przez przypadek któryÅ› z nich zostanie przez nas naciÅ›niÄ™ty. Aby nacisnąć tylni przycisk należy wychylić lekko kciuk do tyÅ‚u. Najbardziej boli to że bardzo ciężko wyczuć kiedy koÅ„czy sie jeden przycisk, a zaczyna drugi przez co czasem możemy mieć problemy z trafieniem w tylny przycisk. Poniżej dodatkowych przycisków znajduje siÄ™ również suwak. Ma role jak zwykÅ‚y przycisk lecz jest nie wygodny a użycie go przeważnie równa siÄ™ przesuniÄ™ciu myszy.

Zalman ZM-GM4 Knossos

Zalman ZM-GM4 Knossos

Rolka jest średniej jakości. Dobrze się ją wciska. Przeskok jest wyczuwalny lecz jej działanie jest płytkie. Przewija się ją zbyt łatwo.

Zalman ZM-GM4 Knossos

Lewy przycisk myszy ma również dwa dodatki. Małą sekcje która przy pomocy diod LED, informuje nas o tym który stopieÅ„ dpi mamy aktualnie wybrany, oraz przycisk do którego standardowo jest przypisane podwójne klikniÄ™cie. Podobne rozwiÄ…zanie widzieliÅ›my już w myszach A4-tech x7 lecz tam przycisk znajdowaÅ‚ sie bliżej rolki co uÅ‚atwiaÅ‚o nam klikniÄ™cie go. W Knossosie znajduje siÄ™ on po zewnÄ™trznej części lewego przycisku myszy co powoduje że aby go kliknąć, musimy wychylić bardzo nasz palec co powoduje że nasze podwójne klikniÄ™cie szybciej wykonamy w tradycyjny sposób.

Zalman ZM-GM4 Knossos

Poniżej zdjęcia pokazujące w jakim stopniu możemy regulować kształt myszy:

Zalman ZM-GM4 Knossos

Normalny kształt

 

Zalman ZM-GM4 Knossos

Zalman ZM-GM4 Knossos

Rozszerzone boki

Zalman ZM-GM4 Knossos

Wysunięty grzbiet

Niestety regulacja grzbietu nie posiada blokady wysunięcia, przez co można nawet wyjąc część grzbietu i spojrzeć do wnętrza gryzonia.

Zalman ZM-GM4 Knossos

Zalman ZM-GM4 Knossos

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

  • ~hiczkoko

    2014-08-24 02:17:24

    Nie wiem, o co to 'halo' z myszkami 'dla graczy'. Używam zwykłego Logitecha LS1 i jakoś nie zauważyłem, by mi w grach spadła ilość klatek na sekundę.
  • 2014-08-24 10:43:31

    hiczkoko, nie rozumiem twojego komentarza. W tym artykule stwierdzenie FPS zostało prze zemnie użyte jako first-person-shooter (strzelanina) a nie jako ilość klatek na sekundę.
  • ~endrj

    2014-08-25 00:27:06

    Pewnie zareaguje tak jak metalowe elementy w RAT'atch - czyli zaśniedzieje i zrobi się taki zielonawy nalot.
  • ~hex

    2014-10-29 15:10:05

    Mam dwa RAT-y (5 i 9) i nic w nich nie śniedzieje. Dodam też, że testowałem wiele różnych myszy, ale RAT przebija wszystkie. Zalmana zamówiłem z czystej ciekawości, czy da się zrobić coś jeszcze bardziej doskonałego niż RAT. Zobaczymy...

Komentarz 4