Micro ATX dla graczy?

Rzut okiem na obudowÄ™ AeroCool QS-200

Autor: Mateusz Galon | Data: 2010-07-15 22:50:15

A A A | Wejść na stronę 41870 | Komentarzy 0


Obudowa waży jedyne 4,4 kilograma przy wymiarach 367 x 185 x 395 mm. W odróżnieniu od innych marek AeroCool sprzedaje ten model tylko w kolorze czarnym. ZewnÄ™trzne pÅ‚yty zostaÅ‚y wykonane ze stali SECC o gruboÅ›ci 0.6 mm, co gwarantuje nam odpowiedniÄ… sztywność caÅ‚ej konstrukcji. Front natomiast zostaÅ‚ gustownie zaprojektowany dziÄ™ki dodatkowemu plastikowi, który jak tylko dotkniemy to upewniamy siÄ™ co do jego wysokiej jakoÅ›ci. Wszelkie narożniki sÄ… delikatnie zaokrÄ…glone, powierzchnia gÅ‚adka – nie ma siÄ™ do czego przyczepić.
Aerocool qs-200
Z przodu mamy dwie zatoki 5,25 cala oraz miejsce na dyskietki. Na prawo od niego mamy przyciski Power i Reset (nie ma problemu z użyciem, dzięki rozsądnym rozmiarom) oraz diody sygnalizujące pracę komputera i dysku twardego. Poniżej producent umieścił trzy porty USB 2.0 oraz wyjścia dla słuchawek i mikrofon.
Aerocool qs-200
Aerocool qs-200
Najbardziej po prawej stronie mamy złącze E-SATA. Przód jest bogaty, dobrze wykoÅ„czony i przede wszystkim funkcjonalny. PozostaÅ‚a część frontu skÅ‚ada siÄ™ ze stalowej siatki typu grill, która sÅ‚uży jako wlot powietrza do wentylacji. ZnajdujÄ…ce siÄ™ również na tej samej Å›cianie logo producenta nie rzuca siÄ™ specjalnie w oczy.
Aerocool qs-200
Aerocool qs-200
Na prawej Å›cianie obudowy możemy dodatkowo zamontować dwa wentylatory 120/92/80 mm, które w zależnoÅ›ci od konfiguracji bÄ™dÄ… odprowadzać gorÄ…ce powietrze lub wdmuchiwać zimne z zewnÄ…trz. TyÅ‚ jest raczej klasyczny – mamy miejsce na system chÅ‚odzenia cieczÄ… oraz zamontowany już wentylator 120 mm (można zmienić na inny np. 92 lub 80 mm). Miejsce na zasilacz znajduje siÄ™ w górnej części obudowy. Boczne Å›ciany dokrÄ™camy za pomocÄ… szybkich Å›rubek z dużymi gÅ‚ówkami (montaż beznarzÄ™dziowy) – po dwie na każdy bok.

Obudowa stoi na czterech gumowych nóżkach w celu tÅ‚umienia drgaÅ„ przechodzÄ…cych ze Å›rodka na nasze biurko.
Aerocool qs-200
Kolor niebieski jaki widzicie na zdjęciach (zaślepki, wentylator itp.) dodaje sporo uroku całej konstrukcji. AeroCool QS-200 została zaprojektowana naprawdę z głową i poczuciem smaku, dlatego nikt nie powinien być rozczarowany jej wyglądem zewnętrznym.
Aerocool qs-200
Aerocool qs-200
Aerocool qs-200
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze