Starcie Tytanów - część druga (ostatnia?)
Kamery internetowe: Creative vs Logitech
Spis treści
Dodatkowe oprogramowanie
Producent kamerki nie zapewnił Ci dodatkowego oprogramowania?? A może to "gratisowe" Ci nie odpowiada? Postanowiłem przyjrzeć się kilku darmowym programom, i kilku w wersji Trial
ArcSoft Magic-i Visual Effects
Producent: ArcSoft
Wersja: Trial (możliwość zakupu pełnej wersji)

DokÅ‚adniej opisywany już przy recenzji media-techów, wersja trial do Å›ciÄ…gniÄ™cia ze strony producenta firmy ArcSoft, program wyposażono w szereg efektów do wykorzystania w czasie rzeczywistym podczas pracy kamerki
Grafika
ÅšciÄ…gnij (strona producenta)
ManyCam
Producent: ManyCam LLC
Wersja: freeware

NarzÄ™dzie podobne do Magic-I umożliwia dodawania efektów w czasie rzeczywistym, na uwagÄ™ zasÅ‚ugujÄ… także funkcje podmiany tÅ‚a (sprawuje siÄ™ najlepiej gdy mamy jednolite tÅ‚o za sobÄ…) oraz pisania i rysowania na żywo na obrazie z kamery. Szkoda tylko że nie wszystko efekty dziaÅ‚ajÄ… zawsze tak jak powinny.
ÅšciÄ…gnij (strona producenta)
Ferro CCTV
Producent: Ferro
Wersja: Shareware
Rozbudowana aplikacja umożliwiajÄ…ca stworzenie domowego (i nie tylko) monitoringu przy użyciu kamerek i innych urzÄ…dzeÅ„ wideo. Umożliwia Å›ledzenie ruchu, obsÅ‚uguje do 9 kamer i mikrofonów.
Wersja testowa działa tylko 30 dni i zamyka się po godzinie pracy
ÅšciÄ…gnij (strona producenta)
Cerberus (Beta)
Producent: Cerberus
Wersja: freeware
Podobny do ferro, umożliwia przesyłanie obrazu z kamerek min.: na stronę internetową
ÅšciÄ…gnij (strona producenta)
CamTrack
Producent: Digital Peers
Wersja: Trial, po darmowej rejestracji dostępna pełna wersja
Wzbogaca funkcje kamerki o animacje i inne efekty, a także dba o jakość obrazu.
ÅšciÄ…gnij (strona producenta)
Image Uploader
Producent: GemsNet
Wersja: freeware
Umożliwia przesyÅ‚anie obrazu z kamery na serwer ftp lub na stronÄ™ www. Wyposażony również w prosty edytor obrazów. Możemy dziÄ™ki niemu na naszej stornie internetowej umieÅ›cić podglÄ…d na żywo.
ConquerCam
Wersja: Trial
Kolejny program umożiwiajacy zastosowanie efektów
ÅšciÄ…gnij (strona producenta)
Wirtualna rozrywka
PamiÄ™tacie Eye Tool z Playstation? DziÄ™ki kamerce i odpowiednim programom możecie także na komputerze pobawić siÄ™ w podobny sposób. Å»adnych myszek, klawiatur i joysticków. IstniejÄ… gry którymi możemy sterować ruchem gestów naszych dÅ‚oni lub za pomocÄ… przedmiotów trzymanych w rÄ™kach

Na stronie http://www.camgames.pl można przetestować wersjÄ™ demo którejÅ› z nich lub zagrać on-line. Możliwy jest też zakup peÅ‚nej wersji.

123902
7

0
Komentarze
2010-09-16 09:32:21
Prezentacje flash pierwszy raz widzę w taki sposób - fajny pomysł. Jakość fotek kamerek bardzo przeciętna - musisz nad tym popracować.
2010-09-16 12:06:58
2010-09-16 12:58:03
Prezentacje to MÓJ własny pomysł ;p
2010-09-16 15:03:54
2010-09-16 16:02:34
2010-09-17 00:45:01
~Adam
2012-04-12 09:31:47
Ja mam iBoxa VS-10B Pro i obraz, w mojej ocenie, jest bardzo dobry, lepszy niż z kamerki nowego laptopa lenuovo.
Są gdzieś dostępne filmiki z tych kamer?