» załóż konto» przypomnij hasło

Nowe cudo Sansy

Fuze

Autor: Szymon Grzegorczyk | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 27192 | Komentarzy 0


Po przesunięciu w prawą stronę suwaka i przytrzymaniu go przez chwilkę ukazuje nam się napis „SanDisk”. Już po 6 sekundach ukazuje się nam główne menu. Dolna część menu jest oddzielona paseczkiem, na którym po lewej stronie jest godzina, a po prawej stan baterii. Menu główne podzielone jest na 6 kategorii:
  • Muzyka
  • Pliki wideo
  • Zdjęcia
  • Radio FM
  • Głos
  • Ustawienia

Sansa Fuze
Każda ikonka prezentująca daną kategorię jest animowana. Kręcąc pokrętłem przechodzimy do kolejnej opcji. Menu chodzi bardzo płynnie i nic się nie wiesza.
Sansa Fuze
Zacznijmy od Muzyki.

Najeżdżamy na tę ikonę po czym wciskamy środkowy guzik, lub strzałkę w prawo. Pierwsza opcja „Odtwarzaj wszystko” przenosi nas bezpośrednio do odtwarzacza i gra pierwszy utwór. Miłym akcentem ze strony producenta jest umieszczenie w pamięci Sansy 19 dobrych piosenek, 10 zdjęć i jednego teledysku. Podczas odtwarzania piosenki, po lewej stronie widnieje okładka albumu, z którego pochodzi utwór; po prawej stronie pełna nazwa piosenki i wykonawca. Niżej numer utworu w odtwarzaczu np. 6/19. Nad stałym paskiem z godziną umieszczono paseczek pokazujący aktualny stan piosenki i ile czasu pozostało do końca. Dodatkowo jest ikonka zmieniająca się odpowiednio na Play/Stop/Przewiń/Cofnij. Wciskając środkowy przycisk możemy na chwilę podejrzeć dużą okładkę albumu, czy jaki będzie następny utwór.


Sansa Fuze

Sansa Fuze
Głośność ustawiamy pokręcając pokrętło (skala 30- stopniowa). Wciskając prawy lub lewy przycisk na pokrętle, wybieramy piosenki, a gdy przytrzymamy chwilkę te guziki, możemy przewijać utwory. A co z dolnym przyciskiem? Wciskamy i wysuwają się opcje muzyki. Pierwsza opcja przenosi nas bezpośrednio do listy wszystkich utworów. Następnie możemy dodać utwór do playlisty, usunąć piosenkę (a w sumie piosenka – pierwszy jak na razie błąd w polonizacji), czy ją ocenić. Z tą ostatnią opcją spotkałem się pierwszy raz. Jeśli chcemy, możemy według własnego uznania ocenić utwór w skali od 1 do 5 – pomysłowa rzecz. Oprócz ustawień czy np. piosenka ma być powtarzana, mamy tak ważny equalizer. Do wyboru mamy:
  • Normalna
  • Rock
  • Pop
  • Jazz
  • Klasyczna
  • Funk
  • Hip Hop
  • Dance
  • Pełne basy
  • Pełne tony wysokie
  • Niestandardowa (własne ustawienia)



Sansa Fuze
Nie zapomnijmy o czarnym guziczku z domkiem. Wciskając go, przechodzimy do głównego, oczywiście piosenka cały czas jest odtwarzana, co widzimy na pasku gdzie wcześniej była godzina. Piosenkę możemy również kontrolować w głównym menu.
Sansa Fuze
Menu muzyki dzieli utwory również na wykonawców, albumy, gatunki. Możemy odtwarzać piosenki z listy przebojów. Lista ta, jest tworzona z piosenek, które dostały od nas 4 lub 5 gwiazdek, ocen o których wcześniej pisałem. Można oczywiście tworzyć playlisty, podcasty i audiobooks. A co to te podcasty? Domyślnie nie ma w nich żadnego pliku, jednak aby się przekonać jak to działa, wrzuciłem kilka utworów do tego katalogu, kilka od jednego wykonawcy i resztę różnych. A więc wchodzę. W podcastach mamy podzielone piosenki według wykonawców, sprzęcik rozpoznaje utwory i je sortuje. Wygląd menu odtwarzającego utwór jest normalny, taki jak w normalnym odtwarzaczu, jednak inne są jego opcje.
Sansa Fuze

Sansa Fuze
Mamy tu dwie nowe opcje: Ch.Mode które nie wiedzieć czemu jest niedostępne (próbowałem na przeróżne sposoby je odblokować ale niestety poległem) i Speed. Dzięki tej drugiej opcji możemy ustawiać prędkość odtwarzanego utworu – wolno, normalnie i szybko. Ale to nie koniec, podcasty dają jeszcze jedną możliwość, taką jak odtwarzacz wideo. Wybierając ponownie ten utwór, sprzęcik zadaje nam pytanie czy chcemy wznowić odtwarzanie, czy zacząć od początku? Mądra rzecz! audiobooks natomiast działa prawie identycznie, z tym że widok piosenek w katalogu jest inny, mamy je ułożone jedna pod drugą i tytuły są wypisane większą czcionką. Piosenki czy lektury w formacie audio, bo o te tu chodzi, również są skatalogowane według autora. W menu jest identycznie, możemy również zmieniać prędkość piosenek.
Sansa Fuze
Pliki wideo

Przechodząc do pierwszej opcji, ukazują się wszystkie filmy. Wybieramy pierwszy lepszy i potwierdzamy. Sterowanie filmem odbywa się w ten sam sposób co podczas odtwarzania piosenek. Wychodząc z filmu nie stracimy aktualnej pozycji, gdy chcemy włączyć go ponownie, ukazuje się nam komunikat „Co chcesz zrobić?”. Możemy wznowić odtwarzanie lub zacząć od nowa. Podczas odtwarzania filmu możemy ustawić jasność obrazu, czy ocenić film, tak jak to było z piosenkami. Dodatkowo można tworzyć zakładki wideo, dzięki którym zachowujemy aktualny stan filmu. Wtedy to w menu wideo i wchodząc do zakładek możemy wybrać dany film z ostatnią jego pozycją.


Sansa Fuze

Sansa Fuze
Zdjęcia

Pierwsza opcja przenosi nas do folderów z fotkami. Gdy wejdziemy do wybranego folderu, ukazuje nam się lista fotek, wybieramy jedną z nich i mamy dostępny obraz na całym ekranie. Równie mamy dostępne opcje zdjęć. Możemy tam ustawić pokaz slajdów, jego czas, ustawić muzykę towarzyszącą nam przy oglądaniu fotek itp. Możemy oczywiście samemu przeglądać zdjęcia. Do wyboru mamy dodatkowo widok miniaturek.


Sansa Fuze

Sansa Fuze
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

  • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

  • Konkurs świąteczny 2020

    Konkurs świąteczny 2020

    Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

  • 10 urodziny vortalu!

    10 urodziny vortalu!

      Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...


Ostatnio na forum