Mała i tania konstrukcja
Cougar MX300 – test obudowy
Spis treści
Otwieramy obudowę Cougar poprzez odkręcenie dwóch szybkośrubek i zdjęcie bocznego panelu. Środek został w całości pomalowany na czarny kolor. Niestety od razu rzuca się w oczy brak zastosowania oplotu na kabel zasilający od wentylatora z tyłu MX300.
Zacznijmy jednak opis od frontu, gdzie mamy klatkę na trzy dyski twarde 3,5 cala na dole oraz drugą klatkę na dyski 2,5 cala na górze. Niestety żadna z nich nie jest demontowalna, co mogłoby pozwolić na zamontowanie w tym miejscu opcjonalnego chłodzenia cieczą lub dodatkowego radiatora. Na samej górze mamy trzy zatoki na napędy 5,25 cala, które możemy zainstalować bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Wystarczy wsunąć napęd i przekręcić zatrzask do pozycji Lock.
W tacy płyty głównej widzimy duże wycięcie, które pozwoli nam na montaż chłodzenia na procesorze bez demontowania innych komponentów. Wokół niego wykonano kilka dodatkowych otworów, które pozwalają na prowadzenie przewodów z tylu, tak żeby nie zakłócały one odpowiedniej cyrkulacji powietrza w głównej komorze. Niestety producent zapomniał o jakichkolwiek gumowych zaślepkach, które pełnią także rolę ochronną i estetyczną.
Na samym dole mamy miejsce na zasilacz ATX (pod nim filtr przeciwkurzowy). Powyżej siedem slotów na karty rozszerzeń, wentylator wyciągowy 120 mm oraz otwory do wężyków chłodzenia cieczą (te już z odpowiednimi przepustami).
Kiedy spojrzymy na Cougar MX300 z drugiej strony to możemy zwrócić uwagę na wystarczająco dużo wolnej przestrzeni do odpowiedniej aranżacji przewodów. Także w prawym górnym narożniku, blisko panelu I/O płyty głównej mamy odpowiednio duży otwór do przełożenia wtyczki 4/8 pin. Poza tym w samej tacy zrobiono cztery otwory montażowe, które pozwalają na zamontowanie tutaj dodatkowego nośnika SSD 2,5 cala.
Warto jeszcze dodać, że dyski twarde 3,5 cala montujemy na plastikowych tackach bez używania narzędzi. W przypadku nośników SSD musimy przykręcić je do tacki śrubkami od spodu. Na kartę graficzną mamy 310 mm długości, co oznacza, że zmieścimy praktycznie dowolny model.
Po zamontowaniu płyty głównej ATX i modułów RAM widzimy, że pomiędzy nimi, a górą MX300 jest zaledwie 30 mm wolnej przestrzeni co w skuteczny sposób uniemożliwia nam zastosowanie dodatkowej chłodnicy w tym miejscu z wentylatorami w konfiguracji push/pull.
Na koniec jeszcze pomiar grubości blach:
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
Fulout
2014-05-07 15:08:56
t.luk
2014-05-08 12:04:18
"nasze pendrivy"
zriel
2014-05-18 21:46:02