Mała i tania konstrukcja
Cougar MX300 – test obudowy

Firma Cougar wprowadziła niedawno do sklepów nowy model budżetowej obudowy komputerowej, który jest przeznaczony dla osób, które chcą budować wydajny system, ale niekoniecznie dużo inwestować w samą skrzynkę. Ten midi tower oferuje szerokie możliwości instalacji podzespołów, układów chłodzenia i nośników danych. Czego rzeczywiście możemy oczekiwać po obudowie, która została wyceniona na niecałe 60 dolarów? Sprawdziliśmy to.
Spis treści
Obudowa MX300 została zapakowana w zwykłe kartonowe opakowanie, które z przodu posiada logo producenta w lewym narożniku, a na środku duży obrazek z samym produktem. Nie zabrakło tutaj również wymienionych najważniejszych cech tej konstrukcji. Po bokach znajdujemy tabelkę ze specyfikacją techniczną oraz dokładny opis wnętrza obudowy.
W środku całość została umieszczona w przeźroczystym worku oraz styropianowych ochraniaczach. Ma to zapewnić bezpieczny transport i uniknięcie zarysowań podczas rozpakowywania. W komplecie znajdziemy także pudełko z akcesoriami, w skład których wchodzi instrukcja obsługi, opaski zaciskowe, zatoka dla zewnętrznego urządzenia 3,5 cala, śrubki montażowe i zapasowa pokrywka dla gniazd rozszerzeń PCI.
Wymiary MX300 wynoszą 195 x 450 x 490 mm (szerokość x wysokość x głębokość). Przód obudowy został wykonany z perforowanej powierzchni w kształcie plastrów miodu. Meshowe wykończenie ma zapewnić odpowiedni przepływ powietrza, a także nie przepuszczać kurzu do środka. Na samej górze mamy od lewej diodę LED aktywności dysku HDD, złącze USB 2.0, gniazda audio, USB 3.0 i przycisk power z diodą LED. Na samym dole umieszczono logotyp producenta.
Za panelem frontowym, który możemy łatwo usunąć bez znaczącego oporu widzimy bardzo cienki filtr przeciwkurzowy. Poza tym na samej obudowie mamy drugi filtr do którego możemy zamontować dwa dodatkowe wentylatory 120 mm.
Ciekawie został również zaprojektowany top. Widzimy na nim z tyłu kolejną dziurkowaną powierzchnię, gdzie można zamontować chłodnicę 240 mm. Za to z przodu mamy duże logo producenta na gumowej powierzchni, gdzie możemy trzymać np. nasze pendrivy czy telefon podczas ładowania.
Prawy panel posiada wyraźne wybrzuszenie, które zwiększa ilość wolnej przestrzeni z tyłu tacy płyty głównej, co ma znaczenie przy układaniu tam kabli zasilających i sygnałowych. Panel roboczy oferuje za to perforowaną powierzchnię o strukturze plastra miodu, gdzie możemy zamontować dwa wentylatory 120 mm, które będą dmuchać na kartę graficzną i procesor. Poza tym zastosowano tutaj sporej wielkości okno, które pokazuje nasze zatoki na dyski twarde.
Z tyłu mamy na dole miejsce na zasilacz, siedem slotów na karty rozszerzeń z zaślepkami o sporych otworach (jedna dodatkowa w zestawie), miejsce na panel I/O płyty głównej, wentylator wyciągowy oraz dwa otwory do prowadzenia wężyków chłodzenia wodnego, które zakryto gumowymi przepustami.
Na spodzie obudowy MX300, pod zasilaczem mamy filtr przeciwkurzowy, który można łatwo usunąć i wyczyścić.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
Fulout
2014-05-07 15:08:56
t.luk
2014-05-08 12:04:18
"nasze pendrivy"
zriel
2014-05-18 21:46:02