» załóż konto» przypomnij hasło

Mechaniczna konstrukcja

Zowie Celeritas – test klawiatury dla graczy

Autor: Marek Wirkowski | Data: 2013-06-25 12:23:25

A A A | Wejść na stronę 41456 | Komentarzy 3

Zowie Celeritas – test klawiatury dla graczy Pomimo, że firma Zowie jest stosunkowo młodą marką na scenie gamingowej, to jej oferta produktowa rośnie w zawrotnym tempie. W ostatnim czasie testowaliśmy myszki i słuchawki przeznaczone wyłącznie dla graczy. Wypadły one bardzo obiecująco. Teraz przyjrzymy się klawiaturze mechanicznej o nazwie Celeritas, która oferuje mechaniczne przełączniki Cherry MX Brown, które pozwalają zachować czas reakcji na poziomie 0,2 sekundy. Co ciekawe przy jej tworzeniu wykorzystano doświadczenie takich postaci, jak Abdisamad 'SpawN' Mohamed, Young Ho 'Flash' Lee oraz Ho Jun 'Ho-Jun' Moon. Czy w takim razie jest to sprzęt absolutnie profesjonalny? Sprawdziliśmy to.

Zowie Celeritas została zapakowana w duże, dobrze chroniące pudełko w szarym kolorze. Nie znajdziemy na nim żadnych zdjęć czy grafik opisujących sprzedawany produkt. Producent umieścił tylko swoje logo, okienko przez które możemy podejrzeć sprzęt oraz nazwę urządzenia. Z boku mamy specyfikację urządzenia i wymienione najważniejsze funkcje. Oprócz tego na odwrocie umieszczono skróconą instrukcję obsługi.

Zowie Celeritas

W środku znajdziemy tylko przejściówkę USB->PS/2, naklejkę z logo producenta oraz klawiaturę z przeźroczystą osłoną chroniącą. Zabrakło płyty z oprogramowaniem, jednak jak się okazuje żadne sterowniki nie są tutaj wymagane.

Zowie Celeritas

Klawiatura Zowie Celeritas na pierwszy rzut oka przypomina zwykłą, czarną dobrze nam znaną sprzed 10 lat klawiaturę od naszego leciwego peceta. Posiada ona standardowy układ klawiszy. Po bliższym kontakcie okazuje się, że została wykonana z materiału sztucznego bardzo dobrej jakości, który nadaje całej konstrukcji solidności. Nie mamy żadnych zastrzeżeń do spasowania poszczególnych elementów, bowiem nic nie odstaje, ani nie wygina się. Jej wymiary to 440 x 160 x 25 mm. Podłączamy ją do komputera za pomocą kabla o długości 1,8 metra.

Zowie Celeritas

Zowie Celeritas

Pierwszą rzeczą, która rzuca nam się w oczy jest dodatkowy klawisz funkcyjny obok prawego Altu z logo Zowie. Służy on do obsługi funkcji Zowie RTR, klawiszy multimedialnych, wyłączania podświetlenia klawiatury oraz do zmiany klawisza Windows na Ctrl.

Zowie Celeritas

Na spodzie widzimy, że producent nakleił cztery gumowe nóżki o podłużnym kształcie. Mają one za zadanie zapewnić stabilność klawiatury w czasie bardziej dynamicznej rozgrywki.

Zowie Celeritas

Zowie Celeritas

Jak wspomnieliśmy na początku Zowie w swoim produkcie zastosowało przełączniki Cherry MX Brown, których moment działania można bez problemu wyczuć, jednak nie wydają dodatkowego kliku. Plasują się one pomiędzy liniowymi (czerwone/czarne), a klikającymi niebieskimi. Dzięki temu wydają się być najlepszym wyborem jeżeli chodzi o uniwersalność. Same klawisze są bardzo wysokie, co jest normalne u klawiatur mechanicznych.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~oren

  2013-06-25 23:15:10

  Klawiatura bardzo mi się podoba, ale maks wg mnie to tak ze 150zł (za 140zł mamy SteelSeries Zboard).
 • ~fideqq

  2013-06-25 23:16:23

  Klawiatura do grania bez podkladki pod nadgarstki, dodatkowych, programowalnych klawiszy i z wygladem rodem z lat 90-tych.
 • jantomx

  2013-06-26 11:30:32

  @oren jeżeli ty porównujesz jakąś tandetną gumę do klawiatury mechanicznej to ty chyba nie masz pojęcia o czym piszesz. Znajdź mi klawiaturę na przełącznikach Cherry MX z podświetlaniem za 150zł...

  @fideqq gdybyś choć raz dotknął porządnie wykonanej klawiatury mechanicznej to na pewno nie porównałbyś jej do klawiatury z lat 90. Tak naprawdę mało kto używa programowalnych klawiszy, a i tak klawiatura na pewno nie jest jedyna w tym budżecie nie wyposażona w dodatkowe klawisze.

  IMO klawiatura trochę za wysoko wyceniona, jakby ceny spadły do 350-400zł to będzie jedną z lepszych klawiatur mechanicznych w swojej cenie.

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...