» załóż konto» przypomnij hasło

Sprzęt dla (multi)graczy

Tritton AX 180 – test słuchawek

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2013-03-13 14:24:29

A A A | Wejść na stronę 43823 | Komentarzy 0

Tritton AX 180 – test słuchawek Firma Mat Catz wprowadziła do sprzedaży kolejny model uniwersalnych słuchawek dla graczy. Urządzenie może zostać przewodowo podłączone nie tylko do komputera typu PC czy MAC, ale również do konsoli XBOX360, PlayStation 3 oraz Wii. Multiplatformowość to na pewno olbrzymia zaleta tego produktu, jednak czy oprócz tego AX 180 wyróżniają się jeszcze innymi funkcjami na tle konkurencji, które pozwoliłby nam twierdzić, że wydatek około 250 złotych jest uzasadniony? Przekonamy się.

Słuchawki zostały zapakowane duże, solidne opakowanie, na którego froncie znajduje się informacja o szerokiej kompatybilności urządzenia oraz przeźroczysty blister, dzięki czemu możemy zobaczyć sprzęt „na żywo” przed zakupem. Na odwrocie producent umieścił informacje o wyposażeniu zestawu oraz dane techniczne.

Tritton AX 180

Tritton AX 180

Tritton AX 180 charakteryzują się prostą i solidną budową. Zostały wykonane z czarnego, błyszczącego plastiku z pomarańczowym wykończeniem, które symbolizuje logo Tritton i znajduje się na środku każdego nausznika. Zestaw jest wyjątkowo lekki i kompaktowy, jednak jego jakość wykonania nie budzi zastrzeżeń.

Tritton AX 180

Tritton AX 180

Tritton AX 180

Wspomniane nauszniki obracają się o kąt prosty, dzięki czemu po zdjęciu ich z głowy możemy powiesić słuchawki wygodnie na szyi. Nie są one zbyt duże, przez co większych małżowin nie ukryjemy w całości. W każdej z muszli zamontowano po jednym przetworniku – są to słuchawki stereofoniczne. Są one chronione przez plastikową osłonkę oraz czarną, przepuszczająca dźwięk siatkę. Miękkie gąbki zostały pokryte skóropodobnym tworzywem, które sprawia, że izolacja odgłosów otoczenia jest prawidłowa. Niestety sprawiają one, że okolice naszych uszów dosyć mocno się grzeją, jak również same małżowiny.

Tritton AX 180

Tritton AX 180

Muszle zostały wykonane z plastiku, mają kształt litery „D” i prezentują się całkiem nieźle, chociaż pewnie niejedna osoba nazwie je tandetnymi. Pozwalają one na regulację w płaszczyźnie pionowej i są konstrukcją zamkniętą.

Tritton AX 180

Tritton AX 180

Regulacja szerokości pałąka jest wykonana z użyciem plastikowych, a nie stalowych prowadnic. Pomimo, że nie budzą one naszego zaufania, to w praktyce sprawują się bardzo dobrze. Powinny one bez problemu służyć przez dłuższy czas. Pałąk jest solidny i wygodny, bowiem od wewnętrznej strony pokryto go miękką i wygodna gąbką (taką samą jak w muszlach). Nacisk na głowę nie jest zbyt duży, dzięki czemu w czasie korzystania z AX 180 nie powinniśmy odczuwać dyskomfortu.

Tritton AX 180

Tritton AX 180

W zestawie otrzymujemy również odpinany, elastyczny mikrofon, który jest niezbędny w zestawie słuchawkowym dla graczy. Szkoda, że Mat Catz nie zdecydował się jednak na umożliwienie montażu mikrofonu zarówno z prawej, jak i lewej strony słuchawek. Takie rozwiązanie oferuje obecnie na rynku kilka firm i uważamy, że jest to bardzo ciekawa koncepcja. Działa on tak, jak tego oczekujemy, nie zbiera za dużo dźwięków otoczenia, dzięki czemu komunikacja jest na prawidłowym poziomie.

Tritton AX 180

Tritton AX 180

Na kablu łączącym słuchawki z komputerem lub konsolą znajduje się pilot, który oferuje nam regulację głośności, wybór źródła oraz funkcję wyciszenia.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...