» załóż konto» przypomnij hasło

Poszerz swoją sieć

TP-Link TL-WPA4220KIT – test transmiterów

Autor: Michał Jankowski | Data: 2014-04-16 10:24:37

A A A | Wejść na stronę 42562 | Komentarzy 1

TP-Link TL-WPA4220KIT – test transmiterów

Firma TP-Link dostarczyła do naszej redakcji zestaw TL-WPA4220KIT, który pozwala na rozszerzenie sieci przewodowej do dowolnego pomieszczania znajdującego się w danym budynku poprzez sieć elektryczną. Poza tym możemy go zastosować także do zwiększenia zasięgu sieci Wi-Fi. Propozycja wydaje się być ciekawa, tym bardziej w czasach kiedy wzrasta ilość urządzeń domowych podłączonych do Internetu. Prezentowany zestaw TP-Link składa się z dwóch urządzeń: źródła sygnału i dwuportowego transmitera, który może służyć, jako nadajnik rozszerzający istniejącą sieć. Czy konfiguracja i korzystanie z TL-WPA4220KIT okaże się wystarczająco proste i przystępne dla przeciętnego użytkownika? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja TL-WPA4220KIT
Standardy i protokoły HomePlug AV, IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.11b/g/n
Porty 2 porty Ethernet 10/100Mb/s
Typ wtyczki EU, UK, US, AR
Przyciski Pair, Reset, Wi-Fi/Wi-Fi Clone
Dioda LED PWR, PLC, ETH, Wi-Fi/Wi-Fi Clone
Wymiary (S x G x W) 94×54×40mm (3.7 x 2.1 x 1.6 cala)
Zasięg 300 metrów przez sieć elektryczną w obrębie budynku

Zestaw TP-Link TL-WPA4220KIT przyjechał do naszej redakcji zapakowany w biało-zielone pudełko na którym umieszczono bardzo dużo ważnych informacji o urządzeniach oraz ich zdjęcia. Producent z przodu wymienia kluczowe cechy Powerline Extendera, a na odwrocie prezentuje szczegóły techniczne wraz z porównaniem do innych produktów TP-Link.

W środku solidnego, kartonowego pudełka umieszczono dwa główne urządzenia oraz zestaw akcesoriów. W skład wchodzą dwa kable Ethernet, płyta CD z oprogramowaniem, krótka instrukcja obsługi, informacja o gwarancji oraz ulotka z opisem Powerline.

TP-Link TL-WPA4220KIT

TP-Link TL-WPA4220KIT

TP-Link TL-WPA4220KIT

Same urządzenia oferuję standardowy design, jak na produkty tego typu. Wyglądają one prosto i funkcjonalnie, co było założeniem producenta. Z uwagi na ich przeznaczenie nie powinny specjalnie rzucać się w oczy i być raczej tłem dla innych urządzeń w domu.

TP-Link TL-WPA4220KIT

TP-Link TL-WPA4220KIT

Na bocznych ściankach widzimy liczne otwory wentylacyjne, żeby urządzenie nie zagrzało się w środku.

TP-Link TL-WPA4220KIT

TP-Link TL-WPA4220KIT

Front został wykonany z białego, błyszczącego plastiku. Na każdym z urządzeń umieszczono diodę LED, która sygnalizuje podłączone zasilanie oraz aktywne połączenie powerline/Ethernet. Poza tym mamy tutaj moc połączenia Wi-Fi.

 

TP-Link TL-WPA4220KIT

TP-Link TL-WPA4220KIT

Mniejszy transmiter podłączamy do sieci/routera, co pozwoli nam na przeniesienie połączenia do sieci Powerline. Ma on jedno złącze Ethernet na spodzie. Drugie urządzenie posiada dwa interfejsy Ethernet i jest ono również kompatybilne z siecią WiFi. Dzięki temu możemy podłączyć dwa urządzenia do sieci Powerline np. telewizor i konsolę do gier. Na jego spodzie widzimy także przycisk do „parowania” urządzenia z drugim transmiterem, który ma ten sam przycisk na froncie. Pozwala to zapewnić bezpieczną komunikację pomiędzy nimi i zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi innych osób.

Domyślnie TP-Link posiada swój własny identyfikator SSID, ale producent zastosował także opcję klonowania ustawień Wi-Fi, co możemy zrobić podczas początkowej konfiguracji. Opcja ta jest przydatna podczas podłączenia urządzenia do istniejącej już sieci bezprzewodowej. Wystarczy wtedy nacisnąć przycisk Clone z przodu, a następnie przycisk WPS na routerze, żeby sklonować SSID sieci bezprzewodowej i jej hasło. Dzięki temu możemy rozszerzyć naszą sieć poza zasięg istniejącego obecnie routera, zapewniając tak samo płynną i bezproblemową pracę. Sprzęt obsługuje standard Wireless-N do maksymalnie 300 Mbps.

Dzięki zaawansowanej technologii HomePlug AV zestaw TL-WPA4220KIT zapewnia stabilną i szybką transmisję danych przez sieć elektryczną z prędkością do 500Mb/s na odległość do 300 metrów w obrębie budynku. Umożliwia to łatwe połączenie wszelkich domowych urządzeń sieciowych - od komputerów i konsol do gier po dekodery telewizji cyfrowej oraz dyski sieciowe NAS.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • silent

  2014-04-22 22:27:20

  :(
  "zapewnia stabilną i szybką transmisję danych przez sieć elektryczną z prędkością do 500Mb/s na odległość do 300 metrów w obrębie budynku." - to z testów czy ulotki?
  brak danych o warunkach testu (odległość pomiędzy urządzeniami, co jeszcze było wpięte w tą sieć. jak inne urządzenia (np. zasilacze impulsowe) wpływają na transfer). to tak na początek.
  coś mało testu w tym teście.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...