» załóż konto» przypomnij hasło

Aby poczuć się pewniej na drodze

Test rejestratora jazdy DVR HD 720P firmy Omega

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2011-11-02 16:59:37

A A A | Wejść na stronę 91448 | Komentarzy 16

Test rejestratora jazdy DVR HD 720P firmy Omega Samochody towarzyszą naszemu życiu już od dawna. Wykorzystujemy je do sprawnego poruszania się na drodze dom – praca, ale również wybierając się na dłuższe wycieczki. Nie da się ukryć, że wiele osób w obecnych czasach nie wyobraża sobie życia bez czterech kółek. Niestety zdarzają się sytuacje, które mogą popsuć dobry humor największemu optymiście. Mamy na myśli stłuczki, kolizje i tym podobne wypadki, w których najczęściej uczestniczą dwie strony. Wtedy trudno o dojście do prawdy, przez co często ponosimy znaczne straty materialne. Aby uniknąć takiej sytuacji możemy wyposażyć nasz samochód w pewien ciekawy gadżet, a mianowicie DVR HD 720P. Urządzenie to przenośna kamerka, która ma za zadanie… A o tym przeczytacie w dalszej części artykułu, na którą zapraszam.

Opisywany produkt został zapakowany w bardzo kompaktowe pudełko w zielono-czarnym kolorze. Na jego froncie widnieje napis „Nagrywaj swoją trasę!”, który zachęca do skorzystania z urządzenia. Oprócz tego wymienione zostały najważniejsze funkcje kamerki oraz przedstawienie jej na zdjęciach. Oczywiście w każdym możliwym miejscu podkreślana jest jakość rejestracji wideo HD.

Omega DVR HD 720p

Omega DVR HD 720p

W zestawie oprócz samej kamerki otrzymujemy również uchwyt samochodowy, kabel USB, kabel AV, instrukcję obsługi (PL) oraz ładowarkę samochodową.

Omega DVR HD 720p

Kamerka została wykonana z plastiku w czarnym kolorze, który jest matowy i nie zbiera odcisków palców. Poszczególne elementy są spasowane z dużą dokładnością, przez co powinniśmy być zadowoleni z wykończenia tego urządzenia.

Omega DVR HD 720p

Omega DVR HD 720p

Na spodzie umieszczono malutki głośniczek, z którego będzie wydobywał się dźwięk z naszych nagrań wideo i audio.

Omega DVR HD 720p

Na froncie znajduje się szerokokątny obiektyw, a po jego prawej i lewej stronie po dwie diody ze światłem podczerwonym, dzięki czemu możliwa jest rejestracja również w nocy.

Omega DVR HD 720p

Omega DVR HD 720p

Z drugiej strony mamy slot do kart pamięci typu SD/SDHC/XD. Dodajmy, że takowej nie ma w zestawie i będzie to dla nas niewielki wydatek, żeby w pełni korzystać z produktu firmy Omega, które obsługuje karty do 64 GB.

Omega DVR HD 720p

Na lewym boku znajdziemy przycisk Reset na wypadek zawieszenia się urządzenia (nie miało to miejsce w trakcie testów), złącze analogowe typu AV (możliwość wyświetlenia nagrania na ekranie telewizora), port mini USB (transfer plików), gniazdo zasilające DC 5V oraz diodę LED, która sygnalizuje stan DVR HD 720P.

Omega DVR HD 720p

Poprzez gniazdo zapalniczki w samochodzie nie możemy ładować baterii, lecz tylko zasilać kamerkę. W sytuacji, kiedy zapomnimy ładowarki samochodowej urządzenie musi być naładowane za pomocą komputera. Po pełnym ładowaniu, które trwa około 4 godzin, DVR HD 720P może pracować drugie tyle bez dodatkowych źródeł energii.

Omega DVR HD 720p

Na prawym boku mamy komplet przycisków do sterowania DVR HD 720P:

 • On/off – włącz/wyłącz
 • Mode – wybór trybu działania: nagrywanie, zdjęcia, odtwarzanie
 • Menu – przejście do menu głównego
 • Down – ruch w dół
 • Up – ruch w górę
 • Ok – rozpoczęcie nagrywania, migawka, potwierdzenie wyboru

Kamerkę montujemy w samochodzie za pomocą gumowej przyssawki do przedniej szyby. Wcześniej nalży przykręcić ją do plastikowego uchwytu.

Urządzenie posiada 2,4-calowy, kolorowy ekran typu TFT oraz mały otwór mikrofonu. Jakość tego pierwszego nie powala na kolana – nie jest to żaden z ekranów typu AMOLED itp., lecz prosty, pamiętamy jeszcze ze starszych modeli telefonów komórkowych. Jego obraz pozwala bez problemu w pełni korzystać z DVR HD 720P. Jest on odchylany o kąt 90 stopni w jedną stronę. To niestety trochę zbyt mało przy takich kątach widzenia, jakie oferuje.

Omega DVR HD 720p

Nagrywanie może odbywać się w jednej z dostępnych rozdzielczości: VGA (640 x 480 px), QVGA (320 x 240 px) oraz SXGA (1280 x 960 px). Zapisywane jest w pliku o rozszerzeniu .avi.

Na nagraniu widoczna jest data i godzina, co może mieć znaczenie, jako materiał dowodowy.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Francus

  2011-11-02 18:50:34

  Fajna zabawka dla dużych chłopców :D Jednak prawdopodobieństwo że nam się przyda w czasie jakiejś kolizji jest dla mnie zbyt małe :(
 • Klakiers

  2011-11-02 19:28:04

  Chodzi mi jakieś inne zastosowanie... Może w jakiejś firmie transportowej czy coś? No nie wiem, ale tak do samochodu, że razie kolizji to Francus ma rację, zbyt małe.
 • Warwyko76

  2011-11-03 08:01:47

  Właśnie np. w taksówkach czy firmach transportowych. Niby może się przydać...
 • aarni80

  2011-11-03 09:58:43

  Mam coś podobnego/identycznego z Media-Tech-a, ale widzę, że u mnie jakość filmu i fotek jest lepsza. W nocy również lepiej widać. Ktoś pytał o zastosowanie tego..założyłem do auta i jeżdzę spokojniej. Jak ktoś mi wymusi, albo wpierdzieli się na czerwonym to nie będę się musiał z nikim kłócić.
 • wikingowiec

  2011-11-04 07:53:44

  Te rejestratory robi wiele firm i wszystkie wyglądają tak samo :D
 • ~Józef

  2011-11-04 16:35:49

  Ktoś porównywał jakość z tych kamerek, ale różnych producentów ? Bo tu widzę, że ktoś pisał o tym , że Media-Tech niby lepszy. Może ktoś to potwierdzić ?
 • Sławekpl

  2011-11-04 18:01:07

  wikingowiec - a nie pomyślałeś, że te rejestratory robi jedna firma, a tylko zmieniają się nalepki oraz pudełka?
 • Francus

  2011-11-06 16:00:53

   

  Sławekpl napisał:

  wikingowiec - a nie pomyślałeś, że te rejestratory robi jedna firma, a tylko zmieniają się nalepki oraz pudełka?  Tak właśnie jest i pewnie MT ma taką samą jakosć :P
 • ~Józef

  2011-11-07 14:30:53

  Wszyscy gdybają..Czy ma ktoś jakieś pewne dane ? Testował ? Bo zależy mi na opinii kogoś kto miał to w łapach :)
 • ~Policmajster

  2011-11-26 18:03:34

  Testowałem ten od Omegi i ten z Media-techu i muszę przyznać rację Aarni80. Media-Tech ma znacznie lepszą jakość.

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 16


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...