» załóż konto» przypomnij hasło

Aby myszka miała lepiej

Tesoro Aegis - recenzja podkładki

Autor: Łukasz Pilarczyk | Data: 2013-04-10 20:28:38

A A A | Wejść na stronę 15940 | Komentarzy 2

Tesoro Aegis - recenzja podkładki W najbliższym czasie na światowym, jak i polskim rynku pojawi się nowa firma oferująca sprzęt dla graczy. Dziś na dobry początek zapraszam do recenzji podkładki pod mysz, którą producent reklamuje, jako kompatybilną zarówno z myszami optycznymi jak i laserowymi. Sprawdźmy, co przygotowała dla nas firma Tesoro.

Spis treści

Aegis

Opakowanie:

Tesoro Aegis

Podkładka dotarła zapakowana w sztywny karton. Na wierzchu pudełka znajdują się podstawowe informacje o produkcie. Na boku został naklejony kawałek powierzchni podkładki, dotykając go możemy poczuć jak śliska jest powierzchnia. Niestety sampel został naklejony bez gumowego podkładu, w wyniku czego wydaje się trochę bardziej śliski niż w rzeczywistości. W zestawie z podkładką znajduje się karta gwarancyjna oraz broszura z innymi produktami firmy Tesoro.

Materiały: 

Podkładka Aegis należy do podkładek miękkich, materiałowych. Ze względu na obszycie trudno stwierdzić z ilu warstw się składa. Z tego co można zaobserwować są to 3 warstwy. Wierzchnia, po której ślizga się mysz. Środkowa (na zdjęciach w powiększeniu) koloru białego oraz spód z gumy. Producent wspomina że podkładka również współpracuje z myszami laserowymi. Ma to być zapewnione dzięki połyskującemu (na zdjęciach niżej) dodatkowi do nici. Podobny efekt zaobserwowałem w produkcie EpicGear i rzeczywiście sprawdzało się to w użyciu.

aegis

aegis

aegis

Aegis

Pomimo gumowego spodu, podkładka nie jest równie antypoślizgowa jak konkurencja ze względu na obszycie. Podczas gry nie zaobserwowałem jednak by w jakimkolwiek stopniu przesuwała się po biurku.

Na poniższych zdjęciach widzimy obszycie. Jest ono zrobione starannie i gwarantuje długą żywotność podkładki. Początkowo podczas gry czułem ej nadgarstka różnicę w stosunku do podkładek nie obszytych, jednak ręka szybko się przyzwyczaiła.

aegis

aegis

Jedynym minusem podkładki są pofalowane narożniki, pomimo iż leżała cały dzień dociśnięta książką nadal występują lekkie fale.

aegis

Ogólnie Aegis jest podkładką z powierzchnią typu speed, czyli o bardzo gęstym ściegu, jednak ze względu na użyty rodzaj nici jej ślizg jest raczej na średnim poziomie, za to zwiększa się kontrola.

Bardzo ważną cechą, którą zaobserwowałem w tej podkładce, rzadko występującą u konkurencji jest mały stosunek siły której musimy użyć do ruszenia myszy ze stanu spoczynku do siły którą używamy do przesunięcia myszy która już jest w ruchu. W większości podkładek pojawia się efekt minimalnego przyklejenia się stojącej myszy do podkładki, gdy wykonujemy "rozruch" można wyczuć że używamy więcej siły, w Aegisie ten efekt jest prawie nie zauważalny. Dotykając dłonią podkładki czujemy bardziej aksamitną powierzchnię. Zobaczymy jak będzie to wyglądało po dłuższym użytkowaniu.

Testy współpracy z różnymi sensorami:

Na początek wykonałem testy na prędkość maksymalną czujnika optycznego ADNS-3080

aegis

Wynik jest bardzo dobry. 3.0 m/s to pawie wartość maksymalna osiągana prze Azuruesa.

Poniżej test na skoki kursora. Podobnie jak we wszystkich wcześniejszych testach podkładek.

aegis

Jak widzimy w tym teście Azurues z czujnikiem optycznym działa bardzo dobrze na podkładce Aegis.

aegis

Abyssus z czujnikiem podczerwonym w niskiej rozdzielczości osiągnął akceptowalny wynik. Przy zmianie DPI na maksymalne, niestety poziom skoków kursora jest bardzo duży.

Testy wykonane Sensei pokrywają się z zapewnieniem producenta że podkładka współpracuje również z myszami laserowymi. Przy wysokim DPI pojawił się minimalny skok kursora, jednak na poziomie dobrych podkładek twardych. Mam nadzieję że z czasem podkładka nie straci swoich właściwości.

Tak dobry wynik testu na jitter spowodował, że postanowiłem dodatkowo przetestować poziom akceleracji ADNS-9500 na tej podkładce.

Poziom akceleracji pozytywnej pozostaje podobny, jak w przypadku innych podkładek materiałowych.

Podsumowanie
Tesoro Aegis to dobra podkładka. Jakość jej wykonania stoi na najwyższym poziomie. Użyta powierzchnia zapobiega efektowi przyklejenia. Świetnie pracuje z myszami optycznymi. Jeśli brać pod uwagę długą żywotność to cena nie powinna nikogo odstraszać.
Dostępność i cena:
Cena według producenta: 99zł

 
Zalety i wady:

plus
 • Obszycie
 • Brak efektu przyklejenia
 • Świetna współpraca z myszami optycznymi

minus
 • Zagięte narożniki
 • Nie najlepsza praca czujnika podczerwieni
Przyznane wyróżnienia:

nagroda  


 
Sprzęt do testów dostarczyły firmy:


www.tesorotec.com
Serdecznie dziękujemy

 

 •  
 • 1

 •  
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • jantomx

  2013-04-11 15:13:20

  W tytule jest chyba błąd, Tesoro pisze się przez jedno "s"
 • Kamirp

  2013-04-16 18:59:15

  Nie róbcie tak grubych błędów :PPP

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...