» załóż konto» przypomnij hasło

Tenda Nova MW3 – recenzja routera

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2018-10-23 17:26:02

A A A | Wejść na stronę 18032 | Komentarzy 0

Tenda Nova MW3 – recenzja routera

Czy Was też dotyczy problem słabego WiFi w mieszkaniu czy biurze? Jeżeli tak to dzisiaj sprawdzimy rozwiązanie, które powinno być odpowiednim lekarstwem, a mowa o zestawie routerów w technologii Mesh, które pozwalają na minimalizowanie tzw. martwych stref. Do naszej redakcji trafił produkt o nazwie Tenda nova MW3, który jest przeznaczony do mniejszych domów i apartamentów dwupoziomowych (jest też dostępna wersja MW6 o większym zasięgu). Jeżeli jesteście ciekawi jak te dwie niewielkie kostki sprawdzają się w praktyce i czy warto zapłacić za nie około 350 złotych to zapraszamy do lektury!

Pokaż specyfikację

Specyfikacja Tenda nova MW3
Obsługiwane protokoły IEEE802.3, IEEE802.3u
Częstotliwości 2,4 / 5 GHz
Szybkość pobierania 2,4 GHz – do 300 Mb/s, 5 Ghz – do 867 MB/s
Zabezpieczenia WPA2-PSK
Typy połączeń PPPoE, dynamiczne IP, statyczne IP, bezprzewodowy most

W nasz ręce trafiła wersja MW3 AC1200, która przeznaczona jest do użytku domowego. Jest to produkt dwuelementowy (jest też wersja trzyelementowa), który pozwala objąć swoim zasięgiem sieć WiFi o powierzchni 200 m2. Pakiet został nam dostarczony w sporym, czarnym pudełku, w którym znajdujemy dwie kostki wykonane z białego plastiku, dwa zasilacze, dwa kable Ethernet oraz instrukcję obsługi.

Tenda Nova MW3

Tenda Nova MW3

Na górnej ściance routerów mamy ciekawą powierzchnię, która jest wystylizowana jakby na wzór nieregularnego muru/kamieni. Obudowa jest w całości biała, ale trochę obawiamy się o łatwość zabrudzenia. Z przodu widzimy logo i diodę LED. Z tyłu mamy za to przycisk reset, dwa gniazda Ethernet oraz miejsce do podpięcia zasilacza. Jeżeli chodzi o gniazda sieciowe (RJ-45) to jedno jest LAN, a drugie WAN/LAN. Do tego pierwszego podłączymy sieć lokalną, a do drugiego Internet. Brakuje tutaj jakiegoś złącza USB, które pozwoliłoby na podpięcie dysku zewnętrznego czy drukarki sieciowej.

Tenda Nova MW3

Tenda Nova MW3

Na spodzie obu kostek mamy naklejkę z kodem QR, nazwą sieci i hasłem do logowania. Widzimy tutaj także uchwyt, który pozwala na powieszenie routera na ścianie. Wymiary obu kostek to 90 x 90 x 90 mm2. Są one bardzo lekkie i powinny pasować do większości wnętrz. Nie mamy do ich wykonania żadnych zastrzeżeń.

Tenda Nova MW3

Tenda Nova MW3

Produkt Tenda wspiera dwa pasma częstotliwościowe. Poza tym widzimy, że prędkości, szyfrowanie, obsługiwane typy połączeń są standardowe w tym wypadku i nie odbiegają od tego co oferuje konkurencja. Warto jednak podkreślić obecność takich rozwiązań jak QoS, czyli automatycznego przydzielanie przepustowości, co zapewnia płynniejszą rozgrywkę w sieci i oglądanie multimediów. Jest także MU-MIMO, które pozwala na obsługę kilku połączeń bezprzewodowych w tej samej chwili. Nie zabrakło również funkcji Beamformingu czyli kształtowania wiązki do kierunkowej transmisji.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...