» załóż konto» przypomnij hasło

PSU dla oszczędnych

Silverstone ST40F-ESB Strider Essential 400 W – test zasilacza

Autor: Marcin Baranowski | Data: 2015-01-19 13:32:23

A A A | Wejść na stronę 23974 | Komentarzy 3

Silverstone ST40F-ESB Strider Essential 400 W – test zasilacza

W dalszym ciągu dużo osób planuje zakup komputera do pracy w biurze, który będzie wykorzystywany jedynie do przeglądania Internetu czy redagowania tekstów. Takie urządzenie nie musi być wyposażone w bardzo wydajny procesor, kartę graficzną czy pojemne dyski twarde. Wystarczy, że zdecyduje się wydać kilkaset złotych, żeby otrzymać sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. W takim komputerze nie ma potrzeby stosowania zasilacza o dużej mocy, która byłaby niewykorzystana. Warto skupić się na wyborze jednostki, która będzie dopasowana do naszych wymagań. W tym artykule przyjrzeliśmy propozycji firmy Silverstone, która posiada w swojej ofercie model o mocy 400 W. Czy sprzęt ten jest wart wydania około 200 złotych? Przekonajcie się sami.


Testowany przez nas zasilacz został zapakowany w czarno-brązowe opakowanie na którego froncie widnieje zdjęcie jednostki, informacja o jego sprawności oraz lista najważniejszych cech.

Strider Essential 400 W

Na odwrocie producent umieścił wykres przebiegu prędkości obrotowej wentylatora w zależności od obciążenia oraz krótkie opisy sprzętu w różnych językach.

Strider Essential 400 W

Zestaw jest dosyć skromny, ponieważ w komplecie oprócz samego zasilacza ze stałym okablowaniem możemy znaleźć jeszcze instrukcje obsługi, śrubki montażowe i kabel zasilający. Szkoda, że zabrakło opasek zaciskowych.

Strider Essential 400 W

Zasilacz Silverstone ST40F-ESB Strider Essential 400 W ma wymiary 140 x 150 x 86 mm i waży 1,4 kilograma. Dzięki tak kompaktowym gabarytom powinien zmieścić się praktycznie w każdej obudowie. Został on całkiem dobrze wykonany z materiału o chropowatej fakturze. Na górze widzimy za grillem wentylator chłodzący 120 mm, który według producenta generuje hałas o wartości pomiędzy 18-34 dB.

Strider Essential 400 W

Strider Essential 400 W

Strider Essential 400 W

Na jednej z bocznych ścianek umieszczono nalepkę ze specyfikacją prądowo-napięciową jednostki. Widzimy w tym miejscu, że produkt Silverstone posiada jedną szynę +12 V oraz certyfikat sprawności 80Plus Bronze. Na przeciwległym boku nie ma żadnych otworów, jest tylko lita blacha.

Strider Essential 400 W

Tył Silverstone ST40F-ESB Strider Essential 400 W to powierzchnia o strukturze plastra miodu, co ma zapewnić odpowiedni przepływ powietrza. Poza tym mamy tutaj z prawej strony przycisk power oraz gniazdo do podłączenia kabla zasilającego. Po przeciwległej stronie zasilacza znajduje się tylko otwór, z którego wychodzą kable zasilające. Wycięcie zostało odpowiednio zabezpieczone, żeby nie uszkodzić przewodów.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Sławekpl

  2015-01-22 05:48:32

  same pomiary sonometrem to nie wszystko, Silverstone ma słabe wentylatory zwykle z irytującym terkotem, zabrakło mi informacji czy tutaj również to występuje...
  zasilacz ciekawy (w tej cenie) ale ktoś szukający małej jednostki chyba wolałby wydać jednak więcej i kupić podobną konstrukcje ale z certyfikatem gold i pełnym modularnym okablowaniem również tego producenta, niestety cena trochę odstrasza (400 zł)
 • RafalC

  2015-01-22 09:15:16

  terkotu nawet przy dużym obciążeniu nie zanotowaliśmy, wentylator pracował wyjątkowo dobrze (trafiła nam się lepsza sztuka?)
  SS posiada model z Goldem i modułowymi kablami, ale jest rzeczywiście za drogo
  Tutaj kable są średniej jakości - brak oplotu :(
 • Sławekpl

  2015-01-24 08:55:06

  lepsza sztuka, albo w końcu coś zmienili w nich, czyli dostawcę ;)

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...