» załóż konto» przypomnij hasło

Tania klawiatrua dla graczy

Sharkoon Skiller – test klawiatury

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2015-10-15 10:19:01

A A A | Wejść na stronę 21476 | Komentarzy 0

Sharkoon Skiller – test klawiatury

Jak sugeruje tytuł tego artykułu dzisiaj przyjrzymy się klawiaturze dla graczy Skiller, którą produkuje firma Sharkoon. Producent deklaruje, że jego produkt zapewni wszystkie niezbędne funkcje, które są potrzebne do komfortowej rozgrywki. Poza tym otrzymamy możliwość wygodnego sterowania multimediami oraz oprogramowanie, które pozwala nam na dokładne ustawienia Skillera. Największą jednak zaletą tego modelu ma być jego cena. Jesteśmy ciekawi czy rzeczywiście trafiliśmy na przełomowy produkt z kategorii urządzeń wskazujących. Zapraszamy do lektury.


Klawiatura Sharkoon Skiller została zapakowana w bardzo przyjemne dla oka pudełko. Na jego froncie mamy duże zdjęcie urządzenia, informacje o układzie klawiszy oraz wymienione najważniejsze funkcje. Producent wspomina oczywiście o oprogramowaniu, funkcji N-Key Rollover i dostępie do dziesięciu profili. Na odwrocie mamy jeszcze dokładniejszy opis, w którym producent skupia się specyfikacji technicznej.

Sharkoon Skiller

Sharkoon Skiller

Klawiatura została umieszczona w przeźroczystej folii, która ma ją chronić przed zarysowaniem. W komplecie otrzymujemy również klucz do wyjmowania klawiszy oraz osiem wymiennych przycisków w kolorze niebieskim. Nie zabrakło także płyty CD z oprogramowaniem i instrukcją obsługi.

Sharkoon Skiller

Klawiatura Skiller składa się ze 107 przycisków. W pobliżu górnej krawędzi i boków mamy 20 dodatkowych klawiszy przeznaczonych do obsługi multimediów. Jest ona w całości wykonana z czarnego, błyszczącego plastiku, dzięki czemu wygląda bardzo atrakcyjnie. Model ten wyposażony jest w podstawkę pod nadgarstki, która na środku ma podświetlane na niebiesko logo producenta. Wymiary klawiatury to 485 x 212 x 25 mm przy wadze 603 gramy.

Sharkoon Skiller

Sharkoon Skiller

W pobliżu lewej krawędzi mamy pięć dodatkowych przycisków, które ułatwiają surfowanie w sieci. Wśród nich możemy wymienić: strona główna, ulubione, odśwież, do przodu i do tyłu.

Sharkoon Skiller

Sharkoon Skiller

W pobliżu górnej krawędzi mamy kolejne pięć przycisków: Mój komputer, poczta e-mail, szukaj, kalkulator i media. Jak widzicie te związane są z obsługą systemu operacyjnego Windows.

Sharkoon Skiller

Sharkoon Skiller

Główna sekcja zawiera 74 klawisze, które oferują układ QWERTY oraz klawisze funkcyjne. Wszystkie przyciski zostały odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu nasze palce nie ześlizgują się w czasie pisania.
Z prawej strony mamy pełną klawiaturę numeryczną oraz trzy diody LED. Nie zabrakło oczywiście przycisków kierunkowych. Powyżej diod znajdziemy pięć przycisków, które mogą wymagać odpowiedniej konfiguracji w BIOSie. Wśród nich m.in. uśpienie komputera, wybudzenie i power.

Sharkoon Skiller

Ostatnia sekcja dodatkowych przycisków znajduje się przy prawej krawędzi. Mamy tutaj guziki Play/Pause, Stop, głośniej, w dół i wyciszenie. Jak widzicie te przydadzą się głównie podczas oglądania filmów i słuchania muzyki.

Sharkoon Skiller

Sharkoon Skiller

Patrząc na Skillera z boku widzimy, że jest ona raczej płaska z niewielkim wzniesieniem w tylnej części. Jeżeli wolimy pracować pod większym kątem to musimy skorzystać z podnoszonych nóżek.

Sharkoon Skiller

Z tyłu widzimy, że na środku wychodzi kabel (gumowy) o długości 1,5 metra z wtyczką USB. Nie znajdziemy tutaj huba USB czy gniazd audio.

Sharkoon Skiller

Sharkoon Skiller

Sharkoon Skiller

Spód klawiatury marki Sharkoon to przede wszystkim osiem otworów odpływowych. Poza tym mamy z przodu gumowe stopki, która mają zapewnić dobrą przyczepność sprzętu na każdej powierzchni. Z tyłu mamy wspominane wcześniej nóżki.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...