» załóż konto» przypomnij hasło

Nasze dane będą nie do zdobycia?

Rzut okiem: Kingston DataTraveler Locker+ i 4000-M

Autor: Rafał Cybulski | Data: 2011-07-25 20:51:43

A A A | Wejść na stronę 21029 | Komentarzy 7

Rzut okiem: Kingston DataTraveler Locker+ i 4000-M Znana na całym świecie firma Kingston, która uchodzi za jednego z potentatów na rynku pamięci przenośnych udostępniła nam do testów dwa modele nośników Flash USB. Pierwszy z nich to już znajdujący się od dłuższego czasu na rynku model DataTraveler Locker+, który oferuje sprzętowe szyfrowanie danych. Ma on zapewnić pełne bezpieczeństwo przenoszonych plików. Natomiast drugi to DataTraveler 4000 z serii Managed, który jest przeznaczony dla prywatnych przedsiębiorstw i pracuje w oparciu o oprogramowanie serwerowe SafeConsole od firmy BlockMaster. Co przynosi takie rozwiązanie i czy warto się nim zainteresować? Zapraszam do lektury.

Pierwszy z pendrivów został zapakowany w przeźroczysty blister przez który bardzo dobrze widać kupowane urządzenie. Nie zabrakło również informacji o produkcie, a wszystko to w przyjemnej dla oka szacie graficznej.

Pendrive Kinstona ma wymiary 65,8 x 18 x 10,7 mm i jest zbudowany z dwóch elementów. Część główna została wykonana z materiału gumo-podobnego w czarnym kolorze, a na jednym jego końcu znajduje się złącze USB 2.0, natomiast na drugim malutka dioda informująca o stanie pracy urządzenia. Jest ono zabezpieczane za pomocą drugiej, obrotowej części, która została wykonana z metalu i posiada na swojej powierzchni logo producenta oraz nazwę modelu z oferowaną pojemnością. Do tego mamy małe wycięcie, które pozwala na dołączenie ewentualnej smyczki.

Kingston Locker+

Kingston Locker+

Kingston DataTraveler Locker+ posiada sprzętowe szyfrowanie 256-bitowym kluczem AES, które nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania na komputerze z którego korzystamy. Modele DataTraveler Locker+ dostępne są w wersjach o pojemności 4 GB, 8 GB, 16 GB oraz 32 GB. Producent udziela na nie 5 lat gwarancji.

Cena tego modelu w wersji 4 GB wynosi około 64 PLN.

Po włożeniu urządzenia do portu USB w oknie mój komputer pojawią się dwa dodatkowe napędy, a także uruchomi się instalator. Musimy w nim wybrać język, zaakceptować umowę licencyjną i ustawić hasło zabezpieczające o długości od 6 do 16 znaków (małe, wielkie litery, cyfry i znaki specjalne).

Kingston Locker+

Kingston Locker+

Kingston Locker+

Kingston Locker+

Teraz za każdym razem, jak umieścimy nasz napęd w porcie USB to będziemy musieli podać wspomniane wyżej hasło, żeby otrzymać dostęp do zapisanych danych. Na pasku systemowym obok zegara znajduje się ikonka DTLocker, która umożliwia nam na zmianę ustawień urządzenia (formatowanie, przeglądanie, wsparcie online, zmianę hasła).

Kingston 4000-M

Kingston 4000-M

Kingston 4000-M

Kingston Locker+

Na koniec spójrzcie jak wygląda nowy napęd w oknie Mój komputer, oraz jak prezentuje się wydajność pamięci Kingstona.

Kingston Locker+

Kingston Locker+

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Kuba

  2011-07-26 22:08:58

  Zaraz zaraz
  najpierw napisałeś Kingston DataTraveler Locker+ posiada sprzętowe szyfrowanie 256-bitowym kluczem AES, które nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania na komputerze z którego korzystamy.

  a potem Po włożeniu urządzenia do portu USB w oknie mój komputer pojawią się dwa dodatkowe napędy, a także uruchomi się instalator.

  To w końcu trzeba coś instalować czy nie???
 • RafalC

  2011-07-27 09:08:26

  @Kuba, masz rację. Trochę to nie jasno zabrzmiało. Nie wymaga instalacji oprogramowania, jednak na początku musimy nadać hasło i ten proces nazwałem "instalatorem". Dzięki za czujność :) Nic nie trzeba "instalować".
 • Francus

  2011-07-27 18:47:10

  Przyjemny sprzęt, ale raczej nie dla przeciętnego Kowalskiego. Może znacznie usprawnić pracę w firmie, chociaż w erze smartfonów i tabletów to trochę chyba mało popularne rozwiązanie.
 • Kuba

  2011-07-27 20:24:34

  Jak się wgłębiłem w dane tech tego sprzętu to też to odkryłem, ale twoje sformułowanie instalator bynajmniej jest poprawne bo co prawda nie istaluje on nic na komputerze (co nam się kojarzy zazwyczaj z insalatorem) a tak jakby instaluje pendriva -czyli nadajemy hasło itd

  Sprzęt fajny do tego stopnia że wczoraj zamówiłem coś podobnego tzn. Data traveler 410- co prawda nie ma sprzętowego szyfrowania, ale jest trochę tańszy od Locker+ i ma szybszy transfer (tylko przez pomyłkę zamówiłem 4Gb zamiast 8Gb.....)

  Wbrew pozorom tani szprzęt z szyfrowaniem może się przydać wielu ludziom na co dzień (niektórych zdjęć czy dokumentów chyba nie chcielibyście pokazywać innym?)
 • Mikellle

  2011-07-28 01:14:11

  Kuba daj znać jak 410 się sprawuje, bo też planuje zakup :)
 • Kuba

  2011-07-28 14:22:39

  Jak tylko przyjdzie, moze wrzucę na forum screeny z benchmarków, bo recenzji jednego pena robić nie ma sensu
 • Kuba

  2011-08-05 14:54:03

  Prosze bardzo jakby ktos był ciekawy tu są screeny z tego 410
  http://forum.pcfoster.pl/topic/6801-kingston-dt-410-benchmarki-moje-wrazenia/

Komentarz 7


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...