» załóż konto» przypomnij hasło

Twój biurkowy pomocnik

Roccat Apuri – rzut oka

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2013-11-20 13:20:05

A A A | Wejść na stronę 12954 | Komentarzy 2

Roccat Apuri – rzut oka Firma Roccat od wielu już lat posiada w swojej ofercie urządzenie o nazwie Apuri, którego trudno szukać u innych producentów. Jest to rozwiązanie skierowane przede wszystkim dla graczy komputerowych, który chcieliby raz na zawsze okiełznać niesforny kabel o myszki. Dodatkowo sprzęt posiada ciekawy wygląd i oferuje dodatkowe gniazda USB. Czy w takim razie jest wart zakupu? Przeczytajcie naszą opinię.

Spis treści

Roccat Apuri zostało zapakowane w niewielkie opakowanie w czarno-błękitnych kolorach, które są charakterystyczne dla tego producenta. Jest ono dobrze opisane, dzięki czemu każdy potencjalny klient może poznać walory urządzenia jeszcze przed jego zakupem. Dodatkowo mamy tutaj przeźroczystą powierzchnię, która pozwala na obejrzenie sprzętu w realnych rozmiarach.

Roccat Apuri

Roccat Apuri

W zestawie nie otrzymujemy zbyt wielu akcesoriów, ale wszystko to co jest nam niezbędne. W skład kompletu wchodzi instrukcja obsługi, kabel mini-USB oraz zasilacz. Warto dodać, że Roccat Apuri nie potrzebuje dodatkowych sterowników. Wystarczy podłączyć urządzenie do portu USB i już po chwili jest gotowe do działania.

Roccat Apuri

Roccat Apuri

Całość została wykonana z plastiku na który nałożono dodatkową gumę. Na spodzie mamy trzy gumowe podkładki, które zapewniają stabilność Roccat Apuri na naszym biurku czy stole. Oprócz tego umieszczono tutaj podświetlane logo firmy Roccat w kolorze niebieskim. Nie ma możliwości jego wyłączenia.

Roccat Apuri

Z prawej strony urządzenia umieszczono dwa porty USB 2.0, gdzie możemy podłączyć np. pendriva.

Roccat Apuri

Również na froncie mamy kolejne dwa gniazda USB 2.0. Oznacza to, że w sumie otrzymujemy cztery dodatkowe porty, co w zupełności powinno wystarczyć każdemu graczowi.

Roccat Apuri

Z lewej strony mamy gniazdo zasilania oraz wtyk mini USB. Do normalnej pracy wystarczy sprzęt podłączyć do komputera tylko poprzez USB, jednak jeśli będziemy chcieli korzystać np. z dysków przenośnych to podłączenie zewnętrznego zasilacz będzie konieczne. W innym wypadku hubowi USB zabraknie mocy.

Roccat Apuri

Roccat Apuri

Jak już wspomnieliśmy na początku do głównych zadań Apuri należy opanowanie naszego kabla od myszki. Wykorzystywane jest do tego gumowe i elastyczne ramię, które co więcej można bez problemu zdemontować. Utrzymuje ono przewód w dwóch miejscach, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że mógłby on wypaść.

Podsumowanie

Roccat Apuri to ciekawe rozwiązanie, które zostało przygotowane z dobrej jakości materiałów. NA biurku stoi stabilnie, a gumowe ramię dobrze pełni swoją funkcję. Dużym jego plusem jest hub USB z dodatkowymi czterema portami oraz niebanalny wygląd, który zapewne większości z Was przypadnie do gustu. Zapewne nie jest to urządzenie dla posiadaczy myszek bezprzewodowych, bowiem dla samych dodatkowych portów USB nie warto wydawać aż kilkudziesięciu złotych. Pewnie każdy z Was zastanawia się czy Apuri to rozwiązanie niezbędne, naszym zdaniem nie. Jednak kiedy go nie ma na biurku, to czujemy zdecydowany brak. Kto spróbował ten nie zrezygnuje.
 

 •  
 • 1

 •  
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • lriff21

  2013-11-22 13:25:01

  Zdecydowany przerost formy na treścią - hub usb z pałąkiem za 100 zł. Żeby chociaż było usb 3.0, ale tak to tylko gadżet dla fanów Roccata.
 • Warwyko76

  2013-11-24 22:56:57

  Ja za to sobie tasiemką kabelek przyklejam a, że mysz jest na wysuwanej półce to nic nie widać. Rozwiązanie 'ździebko' tańsze a równie skuteczne.

Komentarz 2


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...