» załóż konto» przypomnij hasło

Najnowszy w licznej rodzinie

Recenzja ZOTAC ZBOX-AD02-PLUS

Autor: Jakub Badera | Data: 2011-05-10 21:34:27

A A A | Wejść na stronę 22777 | Komentarzy 7

Recenzja ZOTAC ZBOX-AD02-PLUS Nasza redakcja miała okazję przetestować najnowszy model komputera miniPC firmy Zotac. Nowość dostała "kryptonim" AD02-PLUS i została zaprezentowana na tegorocznych targach CeBIT w Hanowerze. Nie byłoby w tym nic ciekawego - ot zwyczajny mini komputer, jakich pełno na rynku. Jednak liczy się wnętrze. Zazwyczaj tego rodzaju konstrukcje napędzane były popularnym układem Atom firmy Intel. Producent najnowszego Zboxa postanowił wprowadzić nową platformę konkurenta - AMD Vision. Jak zapewnia dzięki temu "maluch" ten jest bardziej energooszczędny, a zarazem niesamowicie cichy, co w dzisiejszych czasach jest kwestią często priorytetową. Czy to jednak nie są tylko suche, papierowe dane? Dowiecie się w poniższej recenzji.

Karton, do którego zapakowano urządzenie to w sumie dwa pudełka. Pierwsze to typowa "reklamówka" od producenta, utrzymana w czarnym kolorze. Jedynie w lewym, górnym rogu pojawia się złoty kolor razem z napisem "Zotac ZBOX Plus". Oprócz tego znajdziemy informacje dotyczące pamięci operacyjnej oraz zamontowanego dysku. W prawym, górnym rogu przedniej ściany na zielonym tle nadrukowano logo platformy "AMD VISION". Całość widzicie poniżej:

Zotac Zbox AD02 Na górze opakowania znajdziemy przydatną rączkę do transportu, sylwetkę komputera, a obok niej adres strony internetowej producenta.

Zotac Zbox AD02

Na przeciwległym boku kolejny raz jesteśmy uświadamiani, że produkt to seria ZBOX. Na jednej ścianie bocznej znajdziemy grafikę, która pokazuje w jaki sposób komputer może być wykorzystany. Z drugiej strony producent podał zawartość opakowania, parametry komputera oraz jego cechy charakterystyczne.

Zotac Zbox AD02<Zotac Zbox AD02

Tył opakowania jest najbardziej rozbudowany. Znajdziemy tam informacje producenta dotyczące samego nettopa. Umieszczono trzy sylwetki z oznaczeniem wszystkich portów. Oprócz tego zachęcani jesteśmy do kupna, ponieważ "jest to idealne miniaturowe rozwiązanie do każdego pokoju w twoim domu".

Zotac Zbox AD02

W środku znajdziemy drugie pudełko, które zostało pomalowane na połyskujący, czarny kolor. Z dwóch stron znajdziemy napisy "ZOTAC It's Time to Play" i "Zotac ZBOX".

Zotac Zbox AD02

Zotac Zbox AD02

Oprócz samego ZBOXa w opakowaniu znajdziemy:

 • instrukcję obsługi
 • sterowniki
 • podstawkę
 • przejściówkę DVI->D-SUB
 • śrubki
 • przystawkę do montowania urządzenia na monitorze (zgodny ze standardem VESA)

Zotac Zbox AD02

Instrukcję obsługi oraz sterowniki producent umieścił w czarnej saszetce z logiem. Oprogramowanie do urządzenia zostało dołączone na płycie CD. Według nas jest to obecnie nie najlepsze posunięcie. ZBOX nie został wyposażony w napęd do czytania płyt. Lepszym rozwiązaniem byłoby dołączenie pendrive'a lub karty SD.

 

Zotac Zbox AD02

Zotac Zbox AD02

Samo urządzenie zostało wykonane z czarnego i srebrnego plastiku. Na przednim panelu znajdziemy podświetlany włącznik urządzenia, lampkę ukazującą pracę dysku twardego, sieci WiFi, jeden port USB 2.0, wielofunkcyjny czytnik kart oraz wejścia mini jack na mikrofon i słuchawki.

Na tylnym panelu znajdziemy o wiele bogatszą gamę złącz: eSATA, 2x USB 3.0, LAN, 2x USB 2.0, DVI, HDMI, S/PDIF oraz zasilanie. Oprócz tego na górnej części urządzenia oprócz wywietrzników znajdziemy jeszcze jedno wejście USB w wersji 2.0. Zostało ono przykryte zaślepką. Jedna z bocznych ścianek została obdarzona nazwą producenta w kolorze srebrnym. Na drugiej ze ścianek znajdziemy kolejny wywietrznik oraz nóżki służące do położenia urządzenia. Oprócz tego możemy dostrzec naklejkę EuP Ready(oznacza to, że urządzenie w stanie wstrzymania pobiera mniej niż 1W), firmy AzureWave- dostawcy karty WiFi, oraz dwie nalepki producenta sprzętu. Z drugiej strony znajdziemy napis "Zotac" oraz pierścień, którego zewnętrzna część podczas pracy urządzenia podświetla się na kolor turkusowy.

Zotac ZBOXZotac ZBOX

Zotac ZBOXZotac ZBOX

Zotac ZBOX

Zotac ZBOX

Nettopa możemy postawić na cztery sposoby. Trzy z nich wymagają "nałożenia" podstawki lub przystawki. Czwarty natomiast to położenie urządzenia na zamontowanych gumowych nóżkach. Przystawka do zamontowania urządzenia na monitorze to bardzo ciekawasprawa. Wyróżnia ją to, że urządzenie możemy zdjąć w kilka sekund. Wystarczy nacisnąć na specjalny przycisk z góry przystawki, a dwa plastikowe pałąki rozsuną się tym samym uwalniając zainstalowanego ZBOXA.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Storm

  2011-05-11 00:09:06

  wersja z combo BR slot-in świetnie wygląda i ma wszystko na pokładzie do HTPC tylko ceny są wysokie
 • ~elf

  2011-05-11 00:11:09

  Zbox - spoko nazwa :D
 • dingo

  2011-05-11 09:09:45

  Super recka. Dzięki za lekturę. Na pewno tam nie ma błędu, że ram ma 2,5" :P?
 • ~Gość

  2011-05-11 11:00:17

  Jako HTPC lub NetTop genialne. Nawet ma eSATA do podłączenia zewnętrznego napędu.
 • Irwander

  2011-05-11 11:01:44

  Brakuje wykresów do HD Tune - poprawcie. Ogólnie ok, chociaż fotki mogłyby być wyższej jakości ;)
 • KarambolX

  2011-05-11 11:02:58

  Fajna rzecz do filmów i netu na tv. A można i w jakąś słabszą grę popykać... Jednak nie wiem czy inni producenci nie mają lepszych ofert na podobny sprzęt.
 • Sroka

  2011-05-11 19:13:24

  Za dużo na temat pudełka itp., a za mało o samym urządzeniu (opis, jak działa, temperatury, kultura pracy). Może uzupełnicie?

Komentarz 7


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...