Aby uzyskać swobodę podczas prezentacji
Recenzja Microsoft Wireless Presenter Mouse 8000
Gryzoń został zapakowany w sporej wielkości przeźroczyste, plastikowe pudełko, które pozwala nam obejrzeć produkt przed zakupem. Niestety, żeby dostać się do środka musimy użyć nożyczek, co nawet sugerują nam oznaczenia na blisterze. W środku oprócz samej myszki znajdziemy również nadajnik USB Bluetooth, akrylowy "pokrowiec", płytę CD z oprogramowaniem IntelliType, 2x baterie AAA oraz instrukcję obsługi.
Wspomniana osłonka (widoczna na 1 zdjęciu) jest miły w dotyku, a zarazem robi wrażenie wytrzymałego. Przyda nam się na czas przenoszenia gryzonia i samego nadajnika BT.
Microsoft Wireless Presenter Mouse 8000 ma około 50 mm długości, 25 mm szerokości i od 10 do 20 mm wysokości (w zależności od miejsca). Jej waga jest również bardzo mała. Myszka posiada pięć standardowych przycisków, które spełniają podstawowe funkcje gryzonia: dwa główne, rolkę oraz dwa po bokach. Taka symetryczna budowa pozwala na korzystanie z urządzenia zarówno przez osoby prawo-, jak i leworęczne. Gryzoń został wykonany w srebrno-czarno-szarym kolorze i prezentuje się bardzo estetycznie i stylowo. Rolka jest przeźroczysta i posiada funkcję Tilt Wheel.
Na spodzie gryzonie znajdziemy czujnik optyczny, przełącznik I/O, przyciski do sterowania głośności, do uruchomienia wskaźnika laserowego oraz play/stop i przód/tył. Nie zabrakło także diody, która informuje nas o stanie akumulatorów: kiedy miga na czerwono to zgłasza ich wyczerpanie, kiedy świeci na zielono oznacza dobry poziom naładowania.
Mały otwór wskaźnika laserowego znajduje się na froncie myszki.
Z tyłu widzimy duży przycisk, który umożliwia szybką i łatwą wymianę baterii. Jego naciśnięcie powoduje otwarcie tylne klapki i dostęp do miejsca na akumulatory typu AAA.
Na spodzie znajduje się również przycisk on/off, który pozwoli nam na przedłużenie żywotności baterii. Jednak moim zdaniem używanie tej funkcji, na co dzień nie jest zbyt wygodne – po prostu zapominamy o wyłączaniu myszki. Przyda się jednak na czas transportu lub gdy nie korzystamy z produktu Microsoftu przez kilka dni. Boczne, cienkie przyciski również możemy zaprogramować, jednak standardowo pełnią one funkcje w trybie myszy jak „do przodu” i „do tyłu”.
Przycisk znajdujący się na grzbiecie myszy pozwana na przełączanie się pomiędzy funkcjami myszki, a prezentera. Ta druga opcja pozwala na pełne kontrolowanie pokazów np. w PowerPoint, pokazywanie wskaźnikiem laserowym istotnych elementów, przewijanie slajdów do przodu i do tyłu oraz kontrolowanie poziomu głośności z maksymalnej odległości nawet 30 metrów. Myszka dzięki swoim kompaktowym rozmiarom może być z łatwością schowana w dłoni i używana z pełną dyskrecją. Nisko umieszczony prawy i lewy klawisz myszy są wyłączone w trybie prezentera, dzięki czemu nie ma obawy o przypadkowe kliknięcia.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
adi760
2011-06-04 19:03:58
Irwander
2011-06-04 19:10:36
Kamirp
2011-06-06 08:24:38
nimrag
2011-06-06 08:29:37
Mikellle
2011-06-06 08:34:40
~elf
2011-06-06 10:32:01
~Dawid
2012-01-29 19:43:40
bo, to jest złom, może mam kiepski egzemplarz ale u mnie kursor opóźnia się a podczas kopiowania plików, nie działa prawie w ogóle
7