» załóż konto» przypomnij hasło

Czy w Polsce nawigacja ma sens?

Recenzja GPS TomTom GO 950

Autor: Mateusz Galon | Data: 2010-11-19 15:00:00

A A A | Wejść na stronę 42638 | Komentarzy 4


W gwoli ścisłości TomToma uruchamiamy za pomocą przycisku znajdującego się na grzbiecie urządzenia. Z naszych testów wynika, że GO 950 potrzebuje niecałych 14 sekund, aby od momentu wciśnięcia przycisku I/O być gotowym do pracy. Przy pierwszym starcie musimy wybrać język, lektora, ustawić czas, adres domowy oraz wybrać mapy. Dla osób, które pierwszy raz mają styczność z TomTomem polecam obejrzenie krótkiej prezentacji, która wyjaśnia co i jak ustawić oraz w jaki sposób korzystać z GO 950.

Naszym oczom ukazuje się teraz szara mapa (przyjmuje taki kolor, gdy nie ma sygnału GPS) i pasek dolnego menu. W górnym prawym i lewym rogu ekranu mamy ikony do zbliżania i oddalania widoku. Widzimy ikonę, która pozwala szybko dodać do bazy nowy fotoradar oraz skróty do obsługi telefonu podłączone przez BT z TomTomem (książka kontaktów, ostatnio wykonywane połączenia).

Żeby przejść do menu głównego wystarczy dotknąć palcem dowolnego punktu na mapie. Teraz za pomocą strzałki (niestety możemy poruszać się tylko w jedną stronę 1->2->3) wybieramy interesujące nas funkcje.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Mikellle

  2010-11-20 01:15:03

  Topowa nawigacja z TomToma - ma wszystko czego mozna oczekiwac od nawigacji.. Szkoda ze czec z tych funkcji jeszcze nie dziala w Polsce - jak mp TMC. Ma za to wszystkie najnowsze technolgie tomtom - czyli IQ Routes, Asystent pasa ruchu, zestaw głosnomowiący, 4Gb pamięci wew.. no i najwazniejsze - bardzo dobrej jakości mapy tomtom. w Europie zachodniej najlepsze - w polsce jeszcze do uzupelnienia mmniejsze miejscowosci. Też testowałem starszą wersję ;)
 • Fulout

  2010-11-20 09:16:29

  Zakupiłem tego TT tuż przed Wszystkimi Świętymi, zatem od razu będę go testował w najtrudniejszych warunkach. Zobaczymy jak się sprawdzi w tym wariactwie jakie szykuje się jutro na drogach.

  Z pierwszych przejażdżek po mieście wnioskuję że da sobie świetnie radę - to świetna nawigacja, której multum funkcjonalności zaczynam powoli doceniać (wcześniej korzystałem z mniej zaawansowanych modeli).
 • Kamirp

  2010-11-21 23:15:35

  bardzo dobre jesli sie jezdzi duzo po europie zachodniej (rds) - w Polsce tez daje rade
 • Irwander

  2010-11-21 23:33:51

  Pomijajac fakt nowatorskich technologii (bo nie widzialem zeby jakikolwiek inny producent mial IQ Routes i MapShare) ktore zwiekszaja poprawnosc wyznaczania trasy to do tego mily i prosty interfejs oraz mozliwosci personalizacji urzadzenia to zdecydowane plusy. Jednak cena niszczy...

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...