» załóż konto» przypomnij hasło

Trzy przyciski wystarczą?

Ozone Xenon – test myszki dla graczy

Autor: Marek Wirkowski | Data: 2013-07-09 15:09:31

A A A | Wejść na stronę 46866 | Komentarzy 5

Ozone Xenon – test myszki dla graczy Firma Ozone jest znana już od kilku lat z produkcji konkurencyjnych cenowo urządzeń peryferyjnych dla graczy. Tym razem producent pokusił się o dostarczenie nam do testów swojej popularnej myszki Ozone Gaming Mouse Xenon. Wykorzystuje on, podobnie, jak inne budżetowe konstrukcje czujnik Avago ADNS-3090. Gryzoń został zaprojektowany tak, żeby ucieszyć osoby zarówno prawo-, jak i leworęczne. Niestety już na początku trochę odpycha nas brak przycisków wstecz i dalej. Czy to rzeczywiście duża wada? Przekonajmy się.

Ozone Xenon została zapakowana w mały karton, który w przedniej części ma przeźroczystą szybkę, dzięki której możemy nie tylko zobaczyć gryzonia, ale również przyłożyć do niego dłoń. Oprócz tego producent wymienia tutaj najważniejsze cechy konstrukcji, a po drugiej stronie szczegółowo je opisuje. Również w języku polskim.

W pudełku znajdziemy oprócz samego Ozone Xenon wraz z kablem podłączeniowym, również naklejki z logo producenta, płytę CD z oprogramowaniem, instrukcję obsługi oraz krótką broszurę z opisem innych urządzeń Ozone.

Ozone Xenon

Pierwsze wrażenie po wyjęciu myszki z pudełka było bardzo pozytywne. Elegancki, nowoczesny wygląd, czarna połyskująca powłoka i kilka subtelnych dodatków. Konstrukcja jest symetryczna, dzięki czemu wykorzystają ją osoby prawo- i leworęczne. Gryzoń jest miękki w dotyku, posiada dobre wykończenie i wygląda na sprzęt, który będzie służył nam długo.

Ozone Xenon

Ozone Xenon

Ozone Xenon

Urządzenie ma wymiary 115 x 68 x 42 mm i waży 135 gramów. Pasuje ono do dłoni średniej wielkości, a nawet mniejszych. Podłączamy je do komputera za pomocą pozłacanego portu USB, który znajduje się na końcu plecionego kabla.

Ozone Xenon

Ozone Xenon

W przeciwieństwie do większości konkurencyjnych myszek dla graczy, Ozone Xenon nie posiada bocznych przycisków. W tym miejscu producent zastosował gumowe uchwyty. Prawdopodobnie jest to związane z budżetowym podejściem producent do tej konstrukcji.

Ozone Xenon

Całość jest bardzo minimalistyczna. Producent zastosował tutaj tylko prawy i lewy przycisk myszy, kółko do przewijania, które działa również, jako środkowy przycisk oraz jeden dodatkowy, mały guzik do zmiany czułości DPI. Miłym akcentem jest różnicowane podświetlenie scrolla. W zależności od ustawionej rozdzielczości świeci on na czerwono, zielono, biało lub niebiesko.

Ozone Xenon

Na spodzie widzimy teflonowe ślizgacze, które pokrywają ponad 30% całkowitej powierzchni. Oprócz tego mamy tutaj oczko czujnika optycznego 3500 DPI Avago.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • jantomx

  2013-07-09 11:12:38

  Choć co do jakości Avago 3090 nie można mieć wątpliwości, to mogliście zrobić test syntetyczne dla przyzwoitości.
 • ~zakius

  2013-07-09 12:19:04

  Wolałbym jakby się jednak w ogóle nie świeciła, albo chociaż niezależnie od ustawień.
  Poza tym to właśnie w mmo istotne są dodatkowe bindy, może nie w diablo 3, ale w prawdziwych mmorpg się na prawdę przydają (mi brakuje w tym modelu jednej rolki i przynajmniej trzech przycisków...).
 • czytelnik18

  2013-07-11 14:42:14

  Dokładnie, syntetyki by się przydały, chociaż obecnie robi się je tylko w Polsce, bo jak czytam zagraniczne portale to wszyscy z tego rezygnuja. Dlaczego?
 • ~Piter

  2013-07-13 09:35:25

  Nowoczesna mysz bez dodatkowych klawiszy to porażka. Już nie chodzi mi tylko o gry mmo ale fps. Ja np. w CS-sie (i wielu innych np. Unrealu) zmieniam bronie nie rolką a właśnie klawiszami wstecz i do przodu (karabin/pistolet), rolką pochylaną w boki przełączam granaty. Także dla mnie samo dpi i "jakość wykonania" nie wystarcza. Mysz musi być też funkcjonalna. Przypisanie różnych czynności zależnie od aplikacji to też podstawa. Jeśli mysz nie ma własnego oprogramowania to polecam X-Mouse Button Control.
 • ~ktos

  2013-07-14 22:47:09

  Czy to pewne, że mysz ma Avago 3090? bo widziałem zdjęcia wnętrza tej myszy i był tam Avago 3050.

  Zgodnie z prawami fizyki wielkość powierzchni styku dwóch powierzchni nie ma wpływu na siłę tarcia a jedynie siła nacisku i współczynnik tarcia.

  Nie zgadzam się także ze zdaniem "... brak bocznych przycisków, z których każdy z nas korzysta na co dzień...", ja nie korzystam bo używam gestów myszy.

  Niestety recenzja nie profesjonalna.

Komentarz 5


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...