» załóż konto» przypomnij hasło

Logitech G413 Carbon – test klawiatury mechanicznej

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2017-07-17 15:45:42

A A A | Wejść na stronę 17079 | Komentarzy 3

Logitech G413 Carbon – test klawiatury mechanicznej

Firmę Logitech powinien kojarzyć każdy z Was. U nas w redakcji nie ma osoby, która w swoim zestawie komputerowym nie miała kiedyś chociażby jednego urządzenia tej marki. Do tej pory używaliśmy głównie myszek, głośników i kamerek internetowych, a teraz przyszedł czas, żeby przyjrzeć się nowej klawiaturze mechanicznej, która została oznaczona symbolem G413 Carbon. Model ten skierowany jest przede wszystkim dla graczy, którzy szukają bardzo wydajnego sprzętu w nie najwyższej cenie. Obecnie w sklepach jest także model w kolorze srebrnym. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja G413 Carbon
Podświetlenie Tak / czerwone (pięć poziomów jasności)
Odległość / siła aktywacji 1,5 mm / 45 g
Łączny zakres ruchu 3,0 mm
Wytrzymałość klawiszy 70 mln wciśnięć
Kabel 1,8 m
Wymiary 132 x 445 x 34 mm
Waga 1105 g (bez kabla)

Klawiatura przyjechała do nas zapakowana w czarne pudło, na którego froncie znajduje się zdjęcie urządzenia i kilka podstawowych informacji o produkcie. W środku oprócz samej klawiatury znajdujemy także wymienne kapsle (12 sztuk) wraz z kluczem i dokumentacją. Sama G413 na pierwszy rzut oka nie odbiega swoim designem od innych urządzeń tego typu. Charakteryzuje się ona prostym wyglądem i została wykonana z dobrej jakości metalu, a dokładniej szczotkowanego stopu aluminiowo-magnezowego, który służy jej jako szkielet. Klawisze są plastikowe.

Logitech G413 Carbon

Wymiary klawiatury to 132 x 445 x 34 mm (wysokość x szerokość x głębokość) przy wadze 1105 gramów bez kabla.

Logitech G413 Carbon

Nad blokiem numerycznym mamy logo Logitecha i dwie diody, które informują o włączonych funkcjach. Układ klawiatury jest odpowiedni dla każdego gracza, chociaż same klawisze mogą wydawać się na zbyt śliskie. Zabrakło nam tutaj lekko chropowatej powłoki. Przyciski nie są zbyt mocno zbite, ale ułożone swobodnie. Jest to konstrukcja otwarta, czyli nie mamy ramek zasłaniających przełączniki. Zastosowano tutaj układ klawiszy US INT’L, czyli duże shifty, długi backspace i duży enter. Nie zabrakło przycisków multimedialnych, które możemy aktywować za pomocą klawisza funkcyjnego Fn.

Logitech G413 Carbon

Logitech G413 Carbon

Na spodzie G413 mamy dwie odchylane nóżki, a także kanały do prowadzenia kabli – np. kiedy podłączymy sobie myszkę do klawiatury. Wspomniane stópki utrzymują sprzęt w miejscu nawet w trakcie bardzo dynamicznej rozgrywki. W sumie mamy aż pięć gumowych podkładek.

Logitech G413 Carbon

Z tyłu widzimy wyjście kabla (z nylonowym oplotem) z dwoma wtyczkami USB. Jedna z nich odpowiada za zasilanie i komunikację z komputerem, a druga pełni rolę przedłużacza do wejścia, które mamy w prawym górnym rogu. Jest ono w standardzie USB 2.0 i może się nam przydać, kiedy będziemy chcieli podłączyć jakiś dysk twardy, myszkę czy też podładować nasz telefon.

Logitech G413 Carbon

Jak już wspomnieliśmy w zestawie są dodatkowe nakładki na klawisze dla graczy. Mamy także przyrząd do ich demontażu. Kapsle Romer-G są stworzone z myślą o skróceniu czasu reakcji podczas rozgrywki i odpowiadają za klawisze Q, W ,E, R, A, S, D i 1, 2, 3, 4 i 5. To właśnie z nich korzystamy najczęściej w trakcie zabawy np. w gry FPP. Przede wszystkim zmniejszono punkt aktywacji do 1,5 mm, co sprawia, że przełącznik jest o 25% szybszy niż w innych klawiaturach mechanicznych. Efekty zauważymy od razu, kiedy tylko będzie potrzebna szybka reakcja i refleks.

Logitech G413 Carbon

Logitech G413 Carbon

Logitech G413 Carbon

Model ten oczywiście oferuje także podświetlenie klawiszy, jednak mamy tutaj tylko jeden kolor – czerwony.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • LukiT

  2017-07-17 16:45:17

  Prezentuje się genialnie! Szkoda, że tak nie na czasie z tym jednym kolorem :(
 • ~odie

  2017-07-18 16:27:12

  do wad bym dodał brak diody num-lock'a; poza tym u mnie (choć może to kwestia przełączania między komputerem cywilnym i służbowym) po włączeniu komputera nie pamięta, że miała podświetlenie wyłączone (mały problem) a czasem postanawia sobie tym podświetleniem zacząć pulsować - musiałem zainstalować soft logitecha na służbowym lapku - tylko po to, żeby móc to pulsowanie wyłączać...
 • ~eddy

  2017-07-22 23:20:14

  Własnie na taką klawiaturę czekałem. Klasyczna bez dodatków, podświetlana, solidnie zbudowana i do tego na nowych mechanicznych przyciskach. Minusem jest jeden kolor podświetlenia, bo wolałbym białe, ale może się sprawdzi.
  Poczekam aż stanieje i zrobię sobie prezent na stare lata. :D

Komentarz 3


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...