» załóż konto» przypomnij hasło

niepozorny władca

iRiver Clix2

Autor: Mateusz Galon | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 13236 | Komentarzy 0


 • Wygląd

Urządzenie iRiver Clix2 jest wyjątkowo małe, ma zaledwie 13mm grubości. Waga urządzenia wynosi niecałe 60 gram. Jednak na froncie jest stosunkowo duży wyświetlacz QVGA AMOLED o przekątnej 2.2 cala. Jego rozdzielczość to 320x240 pixeli. Na całym panelu rozmieszczone zostały cztery przyciski, które pełnia rolę nawigacji, jest to dobrze znany system Direct Click. Ukryte pod obudową wspomniane wyżej przyciski są idealne do poruszania się po menu odtwarzacza. Przód urządzenia jest jak widzimy na zdjęciach czarny, a spód biały. Na bokach obudowy umieszczono cztery dodatkowe przyciski tj. regulacja głośności, Power on/off, oraz przycisk, którego funkcja jest zdefiniowana przez użytkownika. Standardowym już dodatkiem jest przełącznik służący do zablokowania przycisków. Nie zabrakło również gniazda słuchawkowego, oraz USB. Konstrukcja Clix2 jest bardzo prosta, a za razem elegancka. Zaokrąglone narożniki nadają opływowy kształt empetrójki. W urządzeniu brakuje miejsca, aby zaczepić do niego smycz, przez co nie jest on sprzętem dla osób lubiących aktywnie spędzać czas.
 • Menu

W menu iRiver Clix2 znajdujemy w lewym górnym rogu godzinę, a po prawej stronie wskaźnik naładowania baterii. Całe menu jest w języku polskim, przez co jest bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Niestety w tłumaczeniu znajdują się pewne błędy, oraz słowa, które nie zostały przetłumaczone. W menu znajdujemy takie działy jak: dodatki, tuner FM, muzyka, obrazy, filmy wideo, ustawienia. Odtwarzacz ten można zastosować do własnych potrzeb, zmieniając tło, jednak również bez tego nigdy nie odczujemy nudy, gdyż Clix2 ma opcję codziennej zmiany tapety. Bardzo ciekawym pomysłem jest obsługa gier flash (pliki.swf). Innymi, już standardowymi dodatkami do odtwarzaczy tego typu są: dyktafon, budzik, przeglądarka plików, oraz tekstów. W dziale muzyka możemy wyświetlić nasze utwory wg.: artystów, tytułów, albumów, gatunków. Zabezpieczeniem, które zastosował producent jest brak możliwości usuwania plików z poziomu samego urządzenia.

 • Odtwarzanie muzyki

Odtwarzanie muzyki w iRiver Clix2 jest dziecinnie proste. Urządzenie uruchamia się błyskawicznie. Podczas słuchania muzyki mamy możliwość wyświetlenia okładki konkretnego albumu lub utworu. Aby jakość dźwięku była jeszcze większa, producent udostępnił nam aż siedem profili dźwięku. Dźwięk generowany przez Clix2 okazał się być bardzo równy, dynamiczny, oraz czysty. Również, co do basu nie mamy żadnych zastrzeżeń, jest on bardzo głęboki. Jeszcze raz chciałbym zwrócić uwagę na zmianę słuchawek gdyż nawet takie za około 50 zł mogą w znaczny sposób polepszyć jakość słuchanych utworów.
 
 • Odtwarzacz wideo
Clix2 oferuje nam sporą ilość dodatkowych funkcji. Na początek przyjrzymy się bliżej możliwości odtwarzania filmów. Urządzenie wyświetla klipy w rozdzielczości 320x240 pixeli z płynnością 30 klatek na sekundę. Oglądanie filmów na małym ekraniku nie jest zbyt komfortowe, jednak wysoka jakość obrazu w pełni to rekompensuje. Aby oglądać filmy należy je wpierw przekonwertować za pomocą oprogramowania znajdującego się na płycie CD. Oglądanie pełnometrażowych filmów może okazać się męczące, jednak krótkie teledyski to świetny pomysł.
 
 • Przeglądarka zdjęć
Funkcja ta pozwala nam oglądać zdjęcia zapisane w formacie JPG. Mamy możliwość wyświetlania obrazków manualnie lub poprzez pokaz slajdów. Odtwarzacz nie ma problemów z otwieraniem plików zdjęciowych w dużej rozdzielczości.
 
 •  Radio
Dźwięk, który usłyszymy podczas słuchania audycji radiowych nie jest idealnie czysty. Jednak w porównaniu do innych empetrójek jego zakłócenia są na bardzo niskim poziomie. Ważną opcją jest możliwość nagrywania audycji radiowych do pliku MP3, w jakości do 128kbps. Standardowo mamy możliwość zapisania dwudziestu stacji radiowych.
 
 
 • Dyktafon
W dzisiejszych odtwarzaczach mp3 możliwość nagrywania notatek dźwiękowych stała się obowiązkową pozycją. W wypadku Clix2 mamy do czynienia z niewielką ilością szumów, przez co jakość zapisu jest bardzo wysoka.
 
 • Gry flash
iRiver oferuje nam w swoim urządzeniu możliwość odczytu plików swf. Dzięki temu w wolnych chwilach możemy pograć w gry typu flash.
 
 • Osiągi
Transfer plików jest na bardzo wysokim poziomie. Urządzenie to zapisuje oraz oczytuje dane w bardzo dobrym tępie. Podczas transferu dwudziestu plików o łącznym rozmiarze 200MB, zapis wynosił 2,88MB/s, a odczyt 4,62MB/s. Jednak podczas przenoszenia jednego dużego pliku (około 400MB) zapis był w granicach 4,70MB/s, a odczyt około 5,00MB/s. akumulator, który znajduje się w Clix2 wystarczył nam na okolo 19h słuchania muzyki, oraz 4,5h oglądania filmów. Po tych testach ładowanie baterii trwało 2h i 20min.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...