» załóż konto» przypomnij hasło

PSU na własnej platformie!

In Win GreenMe 650 W – test zasilacza

Autor: Michał Jankowski | Data: 2012-10-18 19:59:12

A A A | Wejść na stronę 48681 | Komentarzy 4

In Win GreenMe 650 W – test zasilacza Firma In Win dostarczyła do naszej redakcji swój najnowszy zasilacz z serii GreenMe o mocy 650 W. Producent podkreśla, że swoje produkty opiera na własnej, autorskiej platformie, a nie jak to jest w przypadku innych firm, które kupują gotowe rozwiązania od takich potentatów jak Seasonic, Delta czy FSP. Taka polityka powinna przełożyć się na niższe niż u konkurencji ceny. Dodatkową cechą PSU od In Win jest biała farba, które wyróżnia te urządzenia na tle konkurencji. Czy znajdziemy jeszcze inne, ciekawe rozwiązania, które pozwolą nam zarekomendować GreenMe naszym czytelnikom? Przekonajcie się.

Nowa jednostka od In Win została zapakowana w szary, ekologiczny karton, który według producenta podlega w pełni recyklingowi. Na jego froncie znajdujemy krótki opis urządzenia, informację o certyfikacie 80 Plus Bronze oraz innych równie istotnych cechach. Oprócz tego zaznaczone zostało zastosowanie przetwornicy DC/DC i japońskich kondensatorów (w większości).

Również na bocznych ściankach umieszczono dane o zasilaczu, natomiast na odwrocie znajdziemy dokładniejszą specyfikację techniczną i tabelkę prądowo-napięciową.

In Win GreenMe 650 W

In Win GreenMe 650 W

W środku pudełka również wszystko zostało przygotowane z dużym naciskiem na ekologię, oprócz plastikowej torby, w którą włożono zasilacz. Ten materiał z pewnością nie należy do przyjaznych środowisku. W skład akcesoriów, które otrzymujemy wchodzi kabel zasilający, instrukcja obsługi, zestaw śrub mocujących oraz opaski na rzepy.

In Win GreenMe 650 W

Sam zasilacz GreenMe prezentuje się przyjemnie dla oczu. Biały lakier, którym została pokryta jego obudowa nie budzi żadnych zastrzeżeń i powinien świetnie pasować do białej obudowy np. Enermax Hoplite ST. Szkoda, że na rynku stosunkowo trudno o dobry zasilacz w takim kolorze. Producenci starają się produkować sprzęt, który będzie bardziej uniwersalny, a przecież 90% obudów na rynku jest w ciemnych barwach.

In Win GreenMe 650 W

In Win GreenMe ma wymiary 150 x 86 x 140 mm (szerokość x wysokość x długość) i waży 1,96 kilograma. Spełnia on normę ATX12V 2.31 i EPS 2.92.

In Win GreenMe 650 W

Z przodu mamy miejsce skąd wydostają się wiązki wszystkich kabli. Otrzymały one czarny oplot. Więcej na ich temat powiemy sobie na kolejnej stronie.

In Win GreenMe 650 W

Na tylnej ściance znajduje się powierzchnia o strukturze plastra miodu, obok której umieszczono przycisk I/O oraz gniazdo zasilania.

In Win GreenMe 650 W

In Win GreenMe 650 W

Jeden z boków otrzymał naklejkę, na której znajdują się wszelkie niezbędne informacje dotyczące możliwości prądowo-napięciowych jednostki In Win.

In Win GreenMe 650 W

Na spodzie zasilacza znajduje się grill, za którym umieszczono wentylator chłodzący. Ma on średnicę 120 mm i jest oznaczony symbolem AD1212LB-A70GL. Sama kratka ma klasyczny kształt z efektownym znaczkiem na środku.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • ~rrr

  2012-10-19 12:50:08

  W tej cenie można mieć OCZa ZT 750W albo Thermaltake Smart 750W, które są mocniejsze i posiadają 4 złącza PCI-E. Więc dla mnie porażka.
 • RafalC

  2012-10-19 13:36:40

  Tak, jak mówisz. W Polsce cena to porażka. W innych krajach np. UK po przeliczeniu wychodzi 270zł, co jest już lepszą propozycją. Poczekajmy jednak, bo to nowość, a In Win może zależeć równiez na naszym roku ;)
 • Sroka

  2012-10-19 23:12:17

  Nie oszukujmy się, ale białych zasilaczy nikt nie robi chyba oprócz jeszcze OCZ, więc w nisze trafili.
 • dupcengier24

  2012-10-20 15:22:16

  hmm Thermaltake zrobił jakiś czas temu serie białych zasiłek i to z 80 plus platinium

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...