» załóż konto» przypomnij hasło

FSP CMT330 – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2018-08-29 13:25:51

A A A | Wejść na stronę 13372 | Komentarzy 0

FSP CMT330 – recenzja obudowy W poniższej recenzji przyjrzymy się bliżej obudowie komputerowej ze średniego segmentu. To nie pierwszy model marki FSP, który mamy okazję sprawdzić. To produkt podobny do CMT230, ale udoskonalony i rozbudowany. Producent przygotował więcej wolnej przestrzeni na podzespoły, podrasował design i sprawił, że jest tutaj więcej rozwiązań na chłodzenie wodne. CMT330 to nadal obudowa z grupy midi tower, która wspiera płyty główne w rozmiarze ATX. Została ona wykonana głównie ze stali z kilkoma plastikowymi dodatkami. Obecnie możemy ją nabyć tylko w kolorze czarnym z oknem na panelu bocznym. Jeżeli jesteście ciekawi czy warto wydać na nią nieco ponad 300 złotych to zapraszamy Was do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja
Typ ATX Mid Tower
Czarny Black
Materiał SPCC, Plastic
Waga 6.7KG
Wymiary DxSxW(mm) 495 x 215 x 510mm
Maksymalna wysokość chłodzenia 163mm
Długość karty VGA 423mm
Sloty rozszerzeń 8
Typ M/B ATX, Micro ATX, ITX
I/O Panel USB3.0 x 2,USB2.0 x 2,Audio
Rodzaj zasilacza ATX
5.25' Zatoka dysku 2
3.5' Zatoka dysku 2
2.5' Zatoka dysku 4
System Chłodzenia Front: 120mm Fan x 2, Rear: 120mm Blue LED Fan x 1
Chłodzenie cieczą Front: 120mm/140mm x 3 or 360mm Radiator x 1 (No Install Optical Disc Drive), Top: 120mm x 3 / 140mm x 2 or 360mm Radiator x 1, Rear: 120mm x1

Obudowa CMT330 przyjechała do nas zapakowana w zwykły, brązowy karton, który na swoich ściankach prezentuje poglądowy wygląd urządzenia. Znajdziemy tutaj także krótki opis najważniejszych cech tego modelu. W środku całość jest odpowiednio zabezpieczona, przez co nie musimy obawiać się o uszkodzenie w trakcie transportu.

W komplecie dostajemy dodatkowy mały kartonik z podstawowymi elementami montażowymi. Oczywiście nie zabrakło opasek zaciskowych i instrukcji obsługi.

Obudowa przy pierwszym kontakcie robi dobre wrażenie. Zauważamy, że jej front ma ostre krawędzie z metalowym wykończeniem. Z przodu mamy na górze bogaty panel I/O z dwoma portami USB 3.0, dwoma USB 2.0, gniazdami audio, diodami LED i przyciskami power oraz reset. Cała konstrukcja ma wymiary 510 x 215 x 495 mm (wysokość x szerokość x głębokość) i waży 5,6 kilograma.

FSP CMT330

Design jest zupełnie inny niż w przypadku innych obudów FSP. Na froncie, po bokach mamy meshową siatkę, a resztę wypełnia materiał przypominający szczotkowane aluminium. Na dole umieszczono logo producenta. Po wewnętrznej stronie mamy zamontowane dwa wentylatory 120 mm. Niestety nie mam tutaj filtru przewciwkurzowego. Znajdują się one bliżej dolnej krawędzi obudowy, bowiem nad nimi można zamontować napęd DVD/Blu-ray. Jeżeli jednak go nie potrzebujemy to możemy dołożyć trzecie śmigło.

FSP CMT330

Górna część CMT330 to przede wszystkim duża siatka z filtrem przeciwkurzowym, który jest przymocowany magnetycznie.

FSP CMT330

Lewy panel boczny oferuje znacznej wielkości okno wykonane z pleksi. Dzięki temu będziemy widzieli podzespoły zamontowane w środku. Przymocowany jest on do szkieletu za pomocą dwóch szybkośrubek. Prawy bok jest wykonany z litej stali w czarnym kolorze. Jest on utrzymywany w ten sam sposób.

FSP CMT330

Tył obudowy jest standardowy, ale ulepszony w stosunku do CMT230. Mamy tutaj więcej miejsca, głównie w górnej części, gdzie zmieścimy chłodzenie wodne. Poniżej mamy miejsce na panel I/O płyty głównej, a także kratkę za którą zainstalowano wentylator wyciągowy 120 mm. Poniżej mamy osiem gniazd rozszerzeń, a pod nimi miejsce na zasilacz. Pod nim umieszczono wyjmowany filtr przeciwkurzowy.

FSP CMT330

Na spodzie widzimy cztery duże nóżki, do których przylepiono piankę, która ma tłumić drgania i zapobiegać przesuwaniu się obudowy po powierzchni biurka. Widoczne są tutaj także nity od klatki na dyski twarde, co świadczy o tym, że nie możemy jej usunąć.

FSP CMT330

FSP CMT330

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...