» załóż konto» przypomnij hasło

Mała i zgrabna

Fractal Design Arc Mini R2 – rzut oka

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2013-12-18 13:37:48

A A A | Wejść na stronę 24977 | Komentarzy 0

Fractal Design Arc Mini R2 – rzut oka

Jednym z większych problemów komputerowych entuzjastów jest ilość potrzebnego miejsca na wydajne komponenty w środku obudowy. W związku z tym często są oni zmuszeni do kupowania konstrukcji typu full tower, które stanowią dodatkowy „mebel” w naszym pokoju. Producenci starają cały czas wychodzić naprzeciw rosnącym wymaganiom i wprowadzają na rynek coraz to funkcjonalniejsze rozwiązania, które pomimo małych gabarytów mają zmieścić w środku wydajne podzespoły. Taką próbę podjął również Fractal Design wraz z modelem Arc Mini R2. Sprawdziliśmy, jak obudowa ta nadaje się do współpracy z wydajnymi platformami. Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja Arc Mini R2
Standard zasilacza ATX
Format płyty głównej MicroATX, Mini-ITX
Położenie zasilacza Dół obudowy z tyłu
Wysokość 405 mm
Długość 484 mm
Szerokość 210 mm
Waga obudowy 9 kg
Kolor Czarny
Materiał szkieletu obudowy Stal SECC
Kolor przedniego panelu Czarny
Materiał przedniego panelu Tworzywo i stalowa siatka
Przedni panel z drzwiczkami Nie
Maskownice na napędy Nie
Złącza przedniego panelu 2x USB 3,0 , Audio , Mic szt
Boczny panel z oknem Tak (tworzywo sztuczne z lewej strony)
Podświetlenie obudowy Brak
Kolor wnętrza obudowy Czarny
Ilość zewnętrznych zatok 5.25 2 szt
Ilość wewnętrznych zatok 3.5 6 szt
Ilość wewnętrznych zatok 2.5 2 szt
Sloty kart rozszerzeń 4 szt
Położenie dysków twardych Horyzontalne (poprzeczne)
Sposób montażu urządzeń Szyny
Obsługa bez wkrętaka Tak
Wentylatory zainstalowane 3 szt
Wentylatory maksymalna ilość 7 szt
Filtry przeciwkurzowe Tak

Arc Mini R2 została przygotowana do współpracy z płytami głównymi w standardzie Mini-ITX oraz Micro-ATX. Jej wymiary to 405 x 210 x 484 mm. Rzeczywiście, tak jak podaje producent jest to kompaktowa, minimalistyczna i elegancka konstrukcja. W komplecie z nią otrzymujemy opaski zaciskowe, śrubki i kołki dystansowe oraz instrukcję obsługi.

Fractal Design ARC Mini R2

Na jej froncie znajdują się da miejsca na napędy optyczne w rozmiarze 5,25 cala, a pod nimi umieszczono dużą perforowaną powierzchnię wraz z filtrem przeciwkurzowym, za którym zamontowano jeden wentylator 120 mm. Całość dekoruje logo Fractal Design.

Fractal Design ARC Mini R2

Panel roboczy oferuje przyciemniane okno z pleksi, które ma dwa narożniki zaokrąglone, a dwa ścięte. Część dyskowa została przysłonięta i nie jest widoczna, kiedy patrzymy na obudowę pod kątem prostym.

Fractal Design ARC Mini R2

Fractal Design ARC Mini R2

Fractal Design ARC Mini R2

Na prawym boku nie przygotowano żadnych dodatkowych otworów. Mamy tutaj litą powierzchnię.

Fractal Design ARC Mini R2

Tył Arc Mini R2 jest w pełni standardowy. Od góry widzimy dwa otwory do prowadzenie rurek chłodzenia wodnego wraz z gumowymi przelotami, a pod nimi wentylator wyciągowy 120 mm. Dalej przygotowano miejsce na cztery karty rozszerzeń w poziomie i jedną w pionie oraz zasilacz w formacie ATX, który możemy zamontować w dwóch konfiguracjach (wentylatorem skierowanym ku górze lub ku dołu).

Fractal Design ARC Mini R2

Na górze, blisko frontowej krawędzi mamy panel I/O. Oferuje on dwa gniazda audio, przycisk power oraz reset, trójstopniowy regulator obrotów (5V, 7V 12V), który wspiera do trzech wentylatorów, a także dwa porty USB 3.0. Reszta górnego panelu to perforowana powierzchnia z dużym filtrem przeciwkurzowym.

Fractal Design ARC Mini R2

Na spodzie Arc Mini R2 umieszczono cztery nóżki wraz z gumowymi końcówkami, które zabezpieczają sprzęt przed przenoszeniem drgań i ślizganiem się po naszym biurku. Dodatkowo mamy tutaj kolejny, duży filtr przeciwkurzowy, który można łatwo wyjąć i wyczyścić.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...