» załóż konto» przypomnij hasło

Deszcz, grad i śnieg jej niestraszne?

Easy Snap HD Sportcam – test kamery

Autor: Marcin Baranowski | Data: 2013-06-08 09:37:52

A A A | Wejść na stronę 38510 | Komentarzy 4

Easy Snap HD Sportcam – test kamery Niedawno hiszpańska firma Best Buy wprowadziła na rynek nowy model kamery HD, która umożliwia stworzenie ciekawego filmu w najtrudniejszych warunkach, dzięki odporności na czynniki pogodowe. Sprzęt ten charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, solidną obudową i rozdzielczością do 1440 x 1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Czy takie parametry przy cenie około 300 złotych to dobra inwestycja? Przekonajmy się.

Urządzenie zostało zapakowane w pudełko o niewielkich rozmiarach w żółto-białym kolorze. Na jego ściankach umieszczono informacje na temat sprzętu, jego kluczowe cechy oraz specyfikację techniczną. W zestawie producent załączył oprócz samej kamery, również instrukcję obsługi, płytę CD, uchwyty do montażu urządzenia na kasku rowerowym lub kierownicy, paski oraz kabel miniUSB – USB. Na wspomnianej płycie umieszczono program do montażu filmów MAGIX Video easy SE.

Easy Snap HD Sportcam

Easy Snap HD Sportcam

Pierwszy z wymienionych uchwytów służy do instalacji Easy Snap HD Sportcam na rowerze, a dokładnie jego kierownicy. Drugi nadaje się zdecydowanie lepiej do umieszczenia na kasku czy też ramieniu, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby zamontować urządzenie w innym miejscu. Tutaj kłania się nasza własna inwencja.

Easy Snap HD Sportcam

Pod względem technicznym Easy Snap HD Sportcam jest wyposażona w sensor obrazu 1,6 MPix CMOS, obiektyw F2,4-f1,7 mm o zakresie ostrości 1,5 m ~ nieskończoności, migawce ½-1/2000 s oraz rozdzielczości 1440 x 1080 px, 1280 x 720 px i 640 x 480 px. Dwie pierwsze pozwalają na rejestracje 30 klatek na sekundę, a najniższa aż 60 klatek na sekundę.

Wymiary urządzenia to 9,6 x 3,6 x 4 cm. Zostało ono wykonane z dobrej jakości, matowego plastiku w kolorze czarnym i szarym. Wszystkie elementy są spasowane prawidłowo. Nic nie odstaje, ani nie jest luźne. W środku znajduje się niewymienna bateria litowo-jonowa, którą przed pierwszym użyciem należy ładować przez minimum cztery godziny. Oprócz tego kamera sportowa posiada wgrane oprogramowanie, dzięki czemu nie musimy instalować sterowników po podłączeniu jej do komputera.

Easy Snap HD Sportcam

W górnej części kamerki umieszczono diodę LED, która świeci na kolor niebieski w czasie ładowania akumulatora. Obok mamy przycisk M (Menu), niewielki wyświetlacz LCD, przycisk I/O (Power) oraz większy guzik REC (nagrywanie).

Easy Snap HD Sportcam

Wspomniany wyświetlacz pokazuje stan naładowania baterii w skali trójstopniowej, informacje o obecności karty microSD, aktualny czas nagrywania oraz dane o wybranej rozdzielczości.

Easy Snap HD Sportcam

Z tyłu Easy Snap HD Sportcam mamy klapkę, za którą dostępne jest gniazdo kart microSD, złącze miniUSB oraz miniHDMI. To ostatnie pozwala na łatwe i szybkie podłączenie do monitora telewizyjnego i oglądanie wideo na dużym ekranie.

Prawa i lewa strona są symetryczne. Widzimy tutaj szynę do montażu jednego z dwóch uchwytów z zestawu.

Easy Snap HD Sportcam

Na spodzie także przygotowano szynę. Oprócz tego mamy tutaj dwa otwory mikrofonowe.

Easy Snap HD Sportcam

Na froncie Best Buy umieścił obiektyw, który przytrzymuje czarna osłona przykręcona śrubkami.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • skoczylas

  2013-06-10 12:22:04

  Ciekawe urządzenie, widać że producent szuka niszy, bo kamerki do samochodów zrobily na rynku szał.
 • ~Fenix

  2013-07-01 10:13:09

  A ja myślałem, że będzie to faktycznie TEST tej kamerki. Czyli opis kilku pierwszych, choćby prostych czynności wykonanych kamerką: nagrywanie na postoju, w ruchu, przypinanie do rękawa, kasku, odtwarzanie itd.
  Tymczasem tu pospisywano duperele z opakowania i tyle. Do bani taka robota!
 • ~Grześ

  2013-08-30 16:19:28

  Cena 350 zł to według Ciebie jest poniżęj 300 zł? No tak napisałeś a w tabelce na 3 str. podajesz cenę 359 zł. Tak jak napisano już wcześniej - żadna to recenzja i żaden test kamerki, bo nie znalazłem nic co by mne interesowało. No przepraszam ale taka jest prawda.
 • ~W.S.

  2019-07-17 10:06:42

  kamera absolutnie nie deszczoszczelna, jedna kropla w przyciski wyłączyła ją całą i jeszcze zostawiła (odparowując) ślad na obiektywie od wewn.!

Komentarz 4


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...