» załóż konto» przypomnij hasło

Tanio i bezprzewodowo

Creative T3150 Wireless – test głośników

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2013-07-05 13:27:28

A A A | Wejść na stronę 54675 | Komentarzy 1

Creative T3150 Wireless – test głośników Creative prawdopodobnie jest najbardziej znaną marką, która zajmuje się głośnikami i kartami dźwiękowymi na rynku w przeciągu ostatnich lat. Ich najnowszym produktem jest system głośników 2.1, który pracuje w technologii bezprzewodowej Bluetooth. Widać ewidentnie, że w ostatnim czasie coraz więcej producentów celuje w rozwiązania bezprzewodowe i zarazem kompaktowe, na które jest widoczny popyt, bowiem zapewniają wygodę użytkowania i dla przeciętnego Kowalskiego, jakościowo niewiele różnią się od swoich dużych, przewodowych konkurentów. Sprawdziliśmy czy model T3150 Wireless jest wart wydatku około 300 złotych. Zapraszam do lektury.

Zestaw głośnikowy Creative T3150 Wireless przyjechał do nas w solidnym, dobrze zaprojektowanym opakowaniu. Na jego ściankach producent umieścił zdjęcia urządzenia, krótki opis poszczególnych funkcji oraz informacje o komunikacji poprzez interfejs Bluetooth.

W środku znajdujemy tylko to co niezbędne do prawidłowego działania. Oznacza to, że Creative daje nam na wyposażeniu jedynie dwa głośniki satelitarne, subwoofer, instrukcję obsługi oraz broszurkę z informacją na temat gwarancji i pomocy technicznej. Zapytacie gdzie kable? Są przytwierdzone na stałe do subwoofera – zarówno ten od zasilania, jak i ten od przewodowego pilota.

Creative T3150 Wireless

Jak w przypadku znaczącej większości głośników, również Creative T3150 Wireless zostały zamknięte w czarnej obudowie (zarówno subwoofer, jak i satelity). Głośnik niskotonowy ma sześcienny kształt i został wykonany z drewna. Na froncie znajduje się logo producenta oraz otwór bass reflex, a membrana na spodzie (typ down-firing). Boczne ściany pozostały puste. Całość posiada matowe wykończenie, dzięki czemu odciski palców i kurz nie są zbyt mocno widoczne. Stoi on na czterech nóżkach z gumowymi końcówkami o wysokości 2,5 cm, co zapewnić ma brak przenoszenia drgań podczas pracy oraz dobrze rozprowadzanie niskich drgań, bez ich uderzania w podłogę. Jego wymiary to 184 x 225 x 190 mm.

Creative T3150 Wireless

Z tyłu nie znajdziemy żadnych pokręteł regulacyjnych (np. basu), ani wejść do okablowania (oprócz miejsca na kabel dla głośników satelitarnych 3,5 mm). Nie zabrakło jednak przycisku do parowania urządzeń poprzez Bluetooth. Jak wspomnieliśmy wcześniej kabel zasilania i przewód od pilota są przymocowane na stałe.

Creative T3150 Wireless

Creative T3150 Wireless

Głośniki satelitarne to twór wykonany z poliwęglanu, które niestety nie są matowe i łatwiej się brudzą. Zostały one połączone ze sobą przy pomocy kabla, który podłączamy również do subwoofera. Zastosowane w nich przetworniki są odseparowane od użytkownika przy pomocy cienkiej, czarnej siatki, której nie mamy możliwości zdjąć.

Creative T3150 Wireless

Creative T3150 Wireless

Zastosowany w Creative T3150 Wireless przewodowy pilot jest tylko podstawowym narzędziem regulacji głośności. Posiada on zieloną diodę LED, która informuje o podłączeniu głośników. Nie znajdziemy na nim przycisku do parowania urządzeń poprzez Bluetooth, ani do zmiany poziomu niskich tonów. Nie da się jednak ukryć, że jego obecność jest tutaj zdecydowaną zaletą, tym bardziej, że przewód na którym został umieszczony jest odpowiedniej długości i spokojnie może znaleźć się pod naszą ręką, kiedy subwoofer jest na podłodze.

Creative T3150 Wireless

Tak, jak producent wspomina w informacji prasowej, jego sprzęt jest wykonany z myślą o pracy na komputerowym biurku. Rzeczywiście w takim otoczeni prezentuje się nienagannie i na pewno nie będzie szpecił naszego miejsca pracy.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • skoczylas

  2013-07-05 16:31:53

  Niedługo już wszystkie beda mialy wybor wire i wireless ;)

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...