» załóż konto» przypomnij hasło

Konstrukcja z czerwonym guzikiem

Cougar Challenger – recenzja obudowy

Autor: Rafał Cebulski | Data: 2013-02-11 14:42:44

A A A | Wejść na stronę 50893 | Komentarzy 13

Cougar Challenger – recenzja obudowy Firma Cougar, której wentylatory testowaliśmy w zeszłym roku, wprowadziła na rynek nowy model obudowy komputerowej o nazwie Challenger. Urządzenie to zostało po raz pierwszy zaprezentowane w czasie targów komputerowych Computex 2012 i z uwagi na swój nietuzinkowy design przyciągnęło na stoisko Cougara wielu zwiedzających. Obudowa została przygotowana z myślą przede wszystkim o graczach, którzy cenią sobie nowoczesność i funkcjonalność. Jakie wrażenie zrobił na nas produkt niemieckiego producenta? Przekonajcie się.

Obudowa Cougar Challenger została zapakowana w standardowej wielkości ekologiczne pudełko z prostymi grafikami na poszczególnych ściankach. Producent umieścił szkic konstrukcji z wykazem jej najważniejszych funkcji. Dane są na tyle szczegółowe, że potencjalny klient znajdzie odpowiedź na większość frapujących go pytań.

W zestawie oprócz samej obudowy Challenger znajdziemy również trzy osobne tacki na dyski SSD lub HDD o wielkości 2,5 cala. Oprócz tego mamy magnetyczny filtr przeciwkurzowy, który dopasowany jest do bocznego panelu, trzy gumowe przepusty do prowadzenia wężyków od chłodzenia cieczą, śruby montażowe i instrukcję obsługi.

Cougar Challenger

Obudowa Challenger wyróżnia się przede wszystkim bardzo krzykliwym i dynamicznym frontem. Jego powierzchnia została częściowo wykonana z błyszczącego plastiku w kolorze fortepianowej czerni, który dosyć wyraźnie zbiera odciski naszych palców oraz przyciąga kurz. Centralna część to meshowa siatka, za którą mamy trzy zewnętrzne zatoki 5,25 cala na napędy optyczne i jedną 3,5 cala na FDD. W jednej trzeciej wysokości umieszczono logo producenta, a na samym dole jego nazwę. Za nimi zamontowano wentylator chłodzący o średnicy 200 mm z diodami LED.

Cougar Challenger

Gamingowy charakter obudowy jest widoczny przede wszystkim na górnym panelu I/O, gdzie umieszczono dwa porty USB 3.0 oraz gniazda audio. Oprócz tego za czerwoną osłoną znajduje się przycisk Power i Reset. Dobry pomysł, który uniemożliwi ich przypadkowe wciśnięcie.

Cougar Challenger

Cougar Challenger

Na górze umieszczono zatokę hot-swap dla dysków SSD i HDD 2,5 i 3,5 cala. Pozwala ona na szybkie podłączenie nośników danych, bez potrzeby otwierania obudowy komputera.

Cougar Challenger

Cougar Challenger

Na lewym boku umieszczono duże, kanciaste, akrylowe okno, przez które doskonale widać zamontowane w obudowie podzespoły. Właśnie tutaj znajduje się miejsce do umieszczenia filtru przeciwkurzowego (magnetycznego). Możemy go umieścić luźno, nawet w przypadku wcześniejszego zamontowania wentylatora w tym miejscu o średnicy 120 lub 140 mm.

Cougar Challenger

Prawy panel jest wykonany w całości z litej blachy.

Cougar Challenger

Z tyłu mamy na dole miejsce na zasilacz, a nad nim siedem pozycji na karty rozszerzeń, które są zaślepione perforowanymi blaszkami, co ma pozwolić na lepszą wymianę ciepła z otoczeniem. Na górze umieszczono wentylator wyciągowy Cougar Turbine 120 mm o pomarańczowych łopatkach.

Cougar Challenger

Na spodzie znajdują się cztery gumowe, całkiem wysokie nóżki. Dzięki nim obudowa znajduje się wyżej nad powierzchnią biurka, dzięki czemu chłodne powietrze może łatwiej dotrzeć do zasilacza, a opcjonalny wentylator zamontowany na dole będzie mógł skutecznie zadbać o prawidłową cyrkulację powietrza. Oprócz tego mamy tutaj magnetyczne filtry przeciwkurzowe, przez co jest możliwe ich szybkie usunięcie i wyczyszczenie.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • t.luk

  2013-02-12 15:06:07

  Ona ma w ogóle jakieś wentylatory w zestawie?
 • AndiMara

  2013-02-12 15:43:22

  A na stronie z wynikami nie widzisz jak się świeci :P
  Front COUGAR 200mm red LED fan x 1 and rear COUGAR Turbine 120mm fan x 1 are pre-installed
 • t.luk

  2013-02-12 16:45:10

  Aaaa, ok :D Po prostu na niektórych zdjęciach nic nie widziałem ;)
 • Sławekpl

  2013-02-13 04:58:29

  skąd pewność, że błyszczące powierzchnie się "palcują" skoro na zdjęciach widać pozostawione folie ochronne?
  rozumiem, że buda wypożyczona ze sklepu a nie dostarczona przez producenta/importera i dlatego te folie zostały
  pierwszy raz oglądam zdjęcia z recenzji budy z takim bublem
 • t.luk

  2013-02-13 05:56:26

  @ UP
  Praktycznie każda błyszcząca plastikowa powierzchnia jest "palco-lubna" ;)
 • RafalC

  2013-02-13 10:28:41

  Fotki były robione wcześniej, a testy później. Powierzchnie palcują się mocno. Pewnie lepiej to wygląda w wersji z pomarańczowymi skrzydłami i jest ona o dziwo tańsza!
 • sniper45

  2013-02-13 15:29:55

  @Sławekpl
  Jak zdejmą folię, to już trzeba sprzedać jako używkę, a tak to... ;)
 • Xawery

  2013-02-13 16:01:10

  Kto mi wytłumaczy co znaczy "OBUDOWA DLA GRACZY" ?
 • AndiMara

  2013-02-13 16:18:47

  dodatkowe fpsy w grze :D albo cenę wyższą o 15%:D
 • Francus

  2013-02-13 16:50:08

  Poprzez sformułowanie "obudowa dla graczy" wnioskuje, że chodzi o jej przewiewność, siatkowany front, sporą ilość wentylatorów, dużo miejsca na karty graficzne i chłodzenie procesora.

zobacz wszystkie komentarze | Komentarz 13


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...