Tania, zgrabna, ale czy coś warta?
CM Storm Xornet – test myszki dla graczy
Spis treści
CM Storm Xornet została zapakowana w średniej wielkości opakowanie, które swoją grafiką przyciąga nasz wzrok. Pudełko składa się z otwieranej ścianki frontowej, pod którą umieszczono przeźroczysty blister, za którym znajduje się bohater naszego testu. W zestawie oprócz samego CM Storm Xornet znalazła się również instrukcja bez polskiej wersji językowej. Producent nie dołączył także płyty CD ze sterownikami czy oprogramowaniem.
Myszka na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo mała, jakby nie była stworzona dla graczy. Ma ona niewiele ponad 100 mm długości i 75 mm szerokości, a jej wysokość to 35 mm. W związku z tym przypomina bardziej sprzęt dla użytkowników komputerów przenośnych.
Na górze mamy oczywiście dwa główne przyciski, które wykonano z gumopodobnego, chropowatego materiału. Obok nich z prawej strony znajduje się miejsce na palec serdeczny, a z drugiej strony wnęka na kciuk. Takie zaprojektowanie urządzenia daje gwarancję, że jest ono stworzone z myślą o osobach praworęcznych.
Boki CM Storm Xornet zostały wykonane także z materiały ala guma, jednak te posiadają niewielkie otwory, które mają zapewnić pewniejszy uchwyt myszki i nieślizganie się spoconych dłoni. Reszta obudowy jest zrobiona z twardego tworzywa sztucznego, które jest w pełni gładkie.
Po lewej stronie mamy dwa boczne przyciski, które standardowo spełniają funkcję „w przód” i „w tył”. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że klawisz umieszczony bardziej z tyłu jest za bardzo cofnięty, przez co nawet mała dłoń będzie musiała wykonać nie do końca wygodny ruch w celu jego wciśnięcia. Przyciski mają bardzo dużą czułość, przez co nawet delikatne ich dotknięcie sprawia, że są aktywowane.
Pomiędzy wspomnianymi przyciskami głównymi umieszczono rolkę, która spełnia również rolę dodatkowego przycisku. Posiada ona drobne nacięcia i gumową powierzchnię, dzięki czemu przewijanie stron lub zmiana broni w grze powinny być precyzyjne. Za nią mamy dwa kolejne przyciski, które pozwalają na zmianę rozdzielczości urządzenia. Do wyboru użytkownik ma trzy wartości: 500, 1000 i 2000 DPI. Umieszczono na nich niewielkie strzałki sugerujące zwiększenie, lub zmniejszenie czułości urządzenia.
Na spodzie mamy czujnik zmiany położenia CM Storm Xornet oraz dwa ślizgacze wykonane z teflonu.
Gryzoń komunikuje się z komputerem za pomocą kabla z wtyczką USB, który ma około 2 metrów długości.
Ogólnie rzecz biorąc wykonanie myszki stoi na bardzo wysokim poziomie.
Konkursy
Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.
-
Konkurs świąteczny 2020
Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...
-
10 urodziny vortalu!
Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...
Komentarze
~Kokos
2012-10-02 20:44:59
Xawery
2012-10-03 08:39:24
aim92
2012-10-04 13:13:08
~kojojo
2012-10-04 16:26:34
@kokos- ilość dpi nie ma nic wspólnego z precyzją działania. Wystarczy spojrzeć na IE lub starego DA...
Kwestia tylko czy jesteś High sens czy Low sens playerem
~zms
2013-09-21 16:48:05
zms
2013-09-21 17:07:55
6