» załóż konto» przypomnij hasło

Graczu, jak z Twoim słuchem?

CM Storm Sirus – test słuchawek

Autor: Eryk Gozdek | Data: 2012-09-28 16:53:07

A A A | Wejść na stronę 31119 | Komentarzy 1

CM Storm Sirus – test słuchawek Już dosyć długo nie przyglądaliśmy się na łamach naszego vortalu żadnym zaawansowanym słuchawkom dla graczy. A przecież rynek nie stoi w miejscu, wszystko się rozwija, wprowadzane są nowe technologie i coraz to bardziej zaawansowane rozwiązania. Tym razem marka CM Storm, która należy do firmy Cooler Master dostarczyła nam do redakcji swój najnowszy model o nazwie Sirus. Należą one do wysokiej półki cenowej i powinny zadowolić najbardziej wymagających użytkowników. Czy jest tak w rzeczywistości? Przekonajmy się. Zapraszam do lektury.

Słuchawki CM Storm Sirus zostały zapakowane w bardzo duże tekturowe pudełko z przeźroczystą szybką na froncie, przez którą możemy zobaczyć nie tylko słuchawki, ale również panel kontrolny. Na odwrocie mamy informacje o produkcie w kilku językach (brak polskiego).

W zestawie znajdziemy nauszniki wykonane są z materiału skóropodobnego oraz kabel, który umożliwia podłączenie słuchawek do karty dźwiękowej. Ma on długość 3 metrów i nylonowy oplot. Jest on bardzo gruby, ale również elastyczny. Wszystkie końcówki zostały powleczone odpowiednią warstwą złota.

CM Storm Sirius

Sirus są słuchawkami typu 5.1, zamkniętego o paśmie przenoszenia 10 Hz do 20000 Hz, oporności 32 omy i czułości większej niż 105 dB. Mikrofon charakteryzuje się pasmem przenoszenia 100 – 10000 Hz i czułością – 45 dB +/- 3 dB.

CM Storm Sirius

Nauszniki wykonane są z materiału, który jest bardzo przyjemny dla uszu i zarazem wygodny w użytkowaniu. Są one dosyć głębokie i nie powodują ucisku naszych uszu. Natomiast obudowa słuchawek jest prawie cała z plastiku o dobrej jakości. Jest on stosunkowo bardzo twardy i solidny. Nic nie skrzypi, ani nie odstaje. Wszystkie elementy zostały odpowiednio spasowane.

Nauszniki montuje się na specjalnie przygotowanej plastikowej ramce, którą następnie umieszcza się na słuchawkach. Taki sposób instalacji zajmuje niewiele czasu i jest wygodny dla użytkownika.

Po zdjęciu materiałowych nauszników możemy zobaczyć, jak dźwięk dociera do naszych uszu. Okazuje się, że CM Storm zastosował tutaj dźwięk wielokanałowy, który jest generowany za pomocą czterech przetworników na jeden kanał.

CM Storm Sirius

Pałąk słuchawek umożliwia swobodną regulację. Nie będzie problemu z odpowiednim dopasowaniem, nawet przez osoby o większych głowach. Ramiona, czyli element znajdujący się w środku plastikowej obudowy jest stalowy, dzięki czemu sprzęt powinien służyć przez długi czas.

CM Storm Sirius

Po wewnętrznej stronie pałąka znajduje się gąbka obszyta materiałem, która ma zapewnić wygodne oparcie słuchawek na naszych uszach. Również tutaj widzimy cztery małe śrubki, które łączą dwie części pałąka. Po jego drugiej stronie mamy wygrawerowane logo producenta.

CM Storm Sirius

Po zewnętrznej stronie nauszników mamy logo producenta oraz czarną siatkę, która jest tylko elementem mającym poprawić wygląd produktu. To pierwsze bardzo wyraźnie i przyjemnie dla oczu świeci – nie da się tego efektu wyłączyć, jednak moc jest na tyle mała, że nie powinna nas rozpraszać.

CM Storm Sirius

Mikrofon przymocowany do lewej muszli jest bardzo elastyczny. Większość jego powierzchni jest wykonana z gumy, co dodaje konstrukcji odpowiedniej giętkości. Na końcu umieszczono niewielką diodę, która świeci na czerwono, kiedy sprzęt jest aktywy.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Sroka

  2012-09-30 23:19:57

  Osobiście w ręku, ani na uszach, ich nigdy nie miałem, na zdjęciach prezentują się konkretnie, a cena jest porównywalna do innych zestawów 5.1.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...

 • Zgarnij obudowę od Fractal Design!

  Zgarnij obudowę od Fractal Design!

    Mamy dla Was kolejny konkurs w którym do wygrania są dwie obudowy od firmy Fractal Design. Aby zdobyć ten sprzęt wystarczy...