» załóż konto» przypomnij hasło

Asustor AS6302T – recenzja NASa

Autor: Michał Jankowski | Data: 2017-10-30 04:37:46

A A A | Wejść na stronę 20426 | Komentarzy 0

Asustor AS6302T – recenzja NASa

Po krótkiej przerwie do naszej redakcji przyjechał kolejny model NASa, czyli magazynu danych podłączonego do sieci. Dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi, przypomnijmy, że mowa tutaj o urządzeniu pamięci masowej, które podpinamy do sieci komputerowej np. LAN. Taki sprzęt jest specjalnie przygotowany, żeby zapewnić nam dostęp do zasobów z każdego miejsca, w jakim się znajdujemy. My dzisiaj przyjrzymy się modelowi AS6302T od Asustora, który został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Celeron J3355 o taktowaniu 2,0 GHz, 2 GB pamięci RAM DDR3L (z opcja poszerzenia do 8 GB) i interfejs Gigabit Ethernet. Ciekawi jak model ten sprawdził się w praktyce? Zapraszamy do lektury.

Pokaż specyfikację

Specyfikacja Asustor AS6302T
Procesor Intel Celeron J3355 Dual-Core 2,0 GHz
Pamięć RAM 2 GB SO-DIMM DDR3L (1GB x 2, maksymalnie do 8 GB)
Ilość dysków (produkt dostarczany jest bez dysków twardych) 2 x HDD 2.5”/3.5”, SATA II/III lub SSD
Maksymalna pojemność 20 TB (2 x 10 TB HDD, pojemność może zależeć od poziomu RAID)
Interfejs sieciowy 2 x Gigabit Ethernet
Złącza dodatkowe 4 x USB 3.0 (3 x Type A, 1 x Type C)
Wyjścia 1 x HDMI 2.0, 1 x S/PDIF
Wentylator systemowy 1 x 70 mm
Zasilacz/adapter 1 x 65 W
Moc wejściowa od 100V do 240V AC
System operacyjny ADM
Maksymalna ilość obsługiwanych kamer IP (Surveillance Center) 25 (4 bezpłatne licencje)
SMB zapis/odczyt do 218/218 MB/sek.
Szyfrowanie AES-NI

Nowy model, który mieliśmy okazję testować w ostatnich dniach jest bardzo podobny do wersji AS6102T, zarówno od strony wizualnej, jak i funkcjonalnej. Sprzęt został zapakowany w duże pudło, na którym umieszczono liczne obrazki prezentujące urządzenie i jego możliwości. Od razu dowiadujemy się, że mamy tutaj dostępne zatoki typu hot swap na dyski. Na ściankach bocznych znajdziemy specyfikację tego modelu oraz informacje o dostępnych aplikacjach. Na górze pudła mamy plastikową rączkę, która zdecydowanie ułatwia jego transport, tym bardziej, że sam sprzęt już sporo waży, a z zainstalowanym dyskami jest po prostu ciężki.

Asustor AS6302T

Po wyjęciu AS6302T z pudełka widzimy, że rzeczywiście jest on bardzo podobny do AS6102T. Mamy tutaj czarną, metalową obudowę, która stoi na czterech gumowych stópkach, których zadaniem jest tłumie przenoszonych drgań od dysków twardych. Nośniki danych wymieniamy tutaj niesamowicie szybko, dzięki opcji szybkiego montażu. Nie będzie trzeba demontować całej obudowy, jak ma to miejsce w produktach konkurencji. Widzimy tutaj jedną dźwignię, którą wystarczy podnieść, żeby wysunąć tackę na nośnik danych. Ta porusza się po specjalnej prowadnicy, dzięki czemu sprzęt stabilnie spoczywa w środku.

Asustor AS6302T

Nad miejscem na dyski mamy odbiornik podczerwieni, który można wykorzystać do komunikacji NASa z pilotem zdalnego sterowania. Pilot jest jednak opcjonalny i nie znajdziemy do w zestawie. Po lewej stronie mamy diody informujące o pracy serwera. Pierwsza pokazuje stan pracy, a druga stan połączenia sieciowego. Zupełnie na dole znajdujemy port USB 3.0, nad którym umieszczono diodę kontrolną, która dotyczy właśnie tego portu.

Na lewej ściance widzimy liczne otwory wentylacyjne, które mają zagwarantować nam odpowiednią cyrkulację powietrza. Z prawej strony mamy w pełni jednolity kawałek blach.

Asustor AS6302T

Natomiast z tyłu umieszczono wentylator, który także ma zadbać o odpowiednie schłodzenie podzespołów. Obok niego mamy liczne interfejsy, które pozwolą nam wykorzystać AS6302T w sieci lokalnej. Mamy tutaj kolejno: złącze optyczne S/PDIF, port HDMI, dwa porty RJ-45, port USB typu C i dwa porty USB 3.0. Przypomnijmy, że w modelu AS6102T były jeszcze dwa porty eSATA i dwa dodatkowe USB 2.0.

Producent nie zapomniał jednak o blokadzie K-lock oraz gnieździe zasilania. To wszystko sprawia, że tytułowy model jest w stanie odtwarzać muzykę i filmy bezpośrednio na danym urządzeniu np. telewizorze, przez co staje się domowym centrum rozrywki. Cała konstrukcja jest wykonana bardzo solidnie i naprawdę trudno mieć jakieś zastrzeżenia. Jakość zastosowanych materiałów jest wysoka, a spasowanie poszczególnych elementów bardzo dobra. Na kolejnej stronie przekonamy się czy równie dobrze jest z funkcjonalnoscią AS6302T.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...