» załóż konto» przypomnij hasło

Bez kabla, bez plątaniny

Arctic P402 BT – test słuchawek

Autor: Wiesław Truszkowski | Data: 2013-07-21 12:33:05

A A A | Wejść na stronę 39045 | Komentarzy 1

Arctic P402 BT – test słuchawek W ostatnim czasie technologia bezprzewodowa oparta na Bluetooth stała się jeszcze bardziej popularna. Ten rodzaj komunikacji jest wykorzystywany teraz w przenośnych komputerach, tabletach i smartfonach, czyli w zasadzie wszystkich urządzeniach mobilnych. Producenci, którzy zajmują się na co dzień dźwiękiem dostrzegli ten fakt i zaczęli przygotowywać głośniki czy też słuchawki pracujące w tym standardzie. Jednym z nich jest firma Arctic, która po debiucie modelu P402, przygotowała jego wersję bezprzewodową z dopiskiem BT. Jak produkt ten spisuje się w czasie codziennych zajęć? Przekonajcie się.

Słuchawki firmy Arctic zapakowano w niewielkie, przeźroczysto-białe opakowanie na którym producent informuje z jakimi urządzeniami są one kompatybilne i podkreśla możliwość wykorzystania ich z aplikacjami VoIP, jak np. Skype. Dodatkowo wymieniono najważniejsze cechy Arctic P402 BT i przedstawiono ich specyfikację techniczną.

W zestawie oprócz samych słuchawek, znajdziemy również miękki futerał do ich przechowywania. Przypomina on worek i raczej nie zabezpieczy sprzętu przed uszkodzeniem mechanicznym, ale na pewno nie pozwoli słuchawkom się zakurzyć. Dodatkowo znajdziemy kabel z wtyczkami USB – microUSB do ładowania akumulatora i instrukcje obsługi.

Arctic P402 BT

Same słuchawki na pierwszy rzut oka wydają się stosunkowo małe, a po pierwszym kontakcie dosyć lekkie. Zastosowane tutaj nauszniki mają około 74 mm średnicy, co jest stosunkowo małym rozmiarem, jak na model nauszny. Ich grubość wynosi 35 mm – są na górze trochę węższe niż na dole. Muszle od zewnątrz oferują srebrne wykończenie, co dosyć mocno przyciąga wzrok i dodaje im nowoczesnego designu. Element ten wykonano ze szczotkowanego aluminium, a na nim wygrawerowano logo producenta. Same nauszniki są miękkie i grube. Przykryto je obiciem, które przypomina skórę. Jeżeli uległyby zniszczeniu to możemy je zdjąć i dokonać wymiany (można kupić osobno u producenta). Muszle wykonano z plastiku, natomiast elementy metalowe i pałąk zrobione są z materiału gumopodobnego.

Arctic P402 BT

Arctic P402 BT

W środku każdej z muszli ukryto 40 mm głośniki, który przykryto plastikową zaślepką i otoczono siateczką. Na lewym nauszniku znajdziemy wszystkie przyciski, diody oraz port microUSB. Ten ostatni przykryto gumową zaślepką. Służy on oczywiście do ładowania akumulatora. Obok niego mamy diodę LED, która informuje o trybie pracy Arctic P402 BT. Kiedy miga na niebiesko to znak, że następuje podłączenie do urządzenia, kiedy natomiast miga raz czerwonym, a raz niebieskim światłem to znaczy, że jest możliwość dokonania sparowania. Umieszczony obok przycisk umożliwia włączenie i wyłączenie słuchawek, regulację głośności, zatrzymanie/ponowienie odtwarzania i kontrolę nad połączeniami telefonicznymi. Jeszcze bardziej z przodu mamy przyciski do przełączania utworów.

Arctic P402 BT

Pałąk wykonano z dwóch elementów, które przypominają wygięte rurki. Rozmieszczone są one od siebie w odległości 6 mm. Sam pałąk możemy regulować w zakresie 14 mm z prawej i lewej strony.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • AndiMara

  2013-07-22 10:50:23

  Świetna sprawa taki sprzęt, szczególnie do biegania lub jazdy na 2 kółkach. Cena niby wysoka, ale wyglądają solidnie i jak dźwięk jest dobry to warto.

Komentarz 1


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...