» załóż konto» przypomnij hasło

Ciche, kompletne i wydajne?

Arctic MC001-BD Media Center – recenzja

Autor: Michał Jankowski | Data: 2012-02-15 20:44:48

A A A | Wejść na stronę 79265 | Komentarzy 7


Firma Arctic razem z Media Center przysłała nam również urządzenie o nazwie Audio Relay – Wireless Media Extender, które pozwala na słuchanie muzyki w dowolnym miejscu naszego domu.

Arctic MC001-BD

Arctic MC001-BD

Produkt został zapakowany w białe, kartonowe pudełko ze zdjęciem urządzenia na froncie i informacją o dostępności dedykowanej aplikacji na urządzenia z Androidem. Na odwrocie mamy pokazaną przykładową konfigurację domowej sieci z wykorzystaniem Audio Relay oraz zdjęcie wszystkich jego portów. W zestawie oprócz samego urządzenia otrzymujemy również zasilacz USB wraz z kablem mini-USB i przejściówką, antenę Wi-Fi, instrukcję obsługi oraz kabel RCA stereo.

Arctic MC001-BD

Samo urządzenie został dobrze zapakowane i zabezpieczone. Wykonane z błyszczącego plastiku w kolorze fortepianowej czerni. Na górze znajduje się przycisk power w prawym dolnym narożniku, natomiast w lewym górnym logotyp producenta. Audio Relay ma wymiary 152 x 70 x 24 mm i waży zaledwie 118 gram. Niestety zbiera na swojej powierzchni odciski palców, a każda drobinka kurzu jest wyraźnie widoczna.

Arctic MC001-BD

Arctic MC001-BD

Arctic MC001-BD

Spód urządzenia został wykonany z antypoślizgowego materiału. Na środku znajduje się dodatkowo naklejka z numerem seryjnym. Boczne ścianki są delikatnie zaokrąglone, co ma podnieść walory estetyczne Audio Relay. Z tyłu Arctic zastosował następujące porty (od lewej): wyjście RCA stereo, wyjście optyczne, gniazdo mini-USB, host USB 2.0, gniazdo Ethernet, przycisk WPS oraz miejsce na antenę Wi-Fi.

Co ciekawe Audio Relay można sterować za pomocą smartfonu, wykorzystując go do przeglądania i tworzenia list utworów, a także odtwarzania muzyki. Urządzenie podłączamy do sieci Wi-Fi, dzięki czemu z danej biblioteki utworów mogą korzystać w tym samym momencie różne osoby, które znajdują się w jej zasięgu. Obsługa następuje za pomocą aplikacji Remote AR, która dostępna jest w Android Markecie.

Arctic MC001-BD

Produkt jest kompatybilny z najpopularniejszymi formatami audio, jak MP3, AAC, WAV oraz WMA. Jego instalacja jest bardzo prosta, a najlepiej ukazuje to poniższy schemat:

Arctic MC001-BD

Arctic MC001-BD

Przyłączenie przekaźnika do domowej sieci jest nieskomplikowane. Możemy to streścić w kilku krokach: podłączamy urządzenie do głośników, następnie kabel sieciowy do gniazda Ethernet i do portu LAN w routerze, po czym włączamy Audio Relay. Można to zrobić również przez Wi-Fi z tą różnicą, że wcześniej musimy zmienić tryb połączenia za pomocą interfejsu przeglądarkowego. Wszystko jest jasno opisane w instrukcji obsługi (w polskiej wersji językowej).

Odtwarzanie muzyki przebiega bez zastrzeżeń, jej jakość była bardzo dobra. Nie zauważyliśmy żadnych, nawet minimalnych przycięć i przerw, pomimo, że korzystaliśmy z taniego, powszechnego routera. Użytkowanie jest bardzo proste i najlepiej wykorzystać do tego standardowy Windows Media Player. Niestety urządzenie w chwili obecnej jest stosunkowo drogie. Producent podaje cenę 132 dolary, czyli około 420 PLN.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze

 • Francus

  2012-02-16 11:18:09

  Świetna sprawa, ten Atom jest w zupełności wystarczajacy, a do tego niezła grafika. Żyć nie umierać :D
 • RafalC

  2012-02-16 12:11:13

  Całkiem dobra dostępność w Polsce :) Pewnie zainteresowanie będzie spore.
 • Sroka

  2012-02-16 12:27:25

  Brakujące ogniwo między konsolami, a gaming PC. Połączenie ładnego wyglądu, niezbyt wielkiego zużycia prądu, dość wielkiej wydajności oraz małych rozmiarów. To mi odpowiada.
 • Irwander

  2012-02-16 17:56:38

  Cena w komputroniku to prawie 3k, czyli drogo. Lepiej zamówić już nawet na stronie producenta :)
 • ~elf

  2012-02-16 19:06:46

  na takim sprzęcie spokojnie pogramy w gry typu CS, Call of Duty 2 czy inne
 • mw_1975

  2012-02-17 11:47:15

  Ciekawe, jak sprawowałby się na Arcticu linux Ubuntu. Za 860 zł można by mieć fajne zastępstwo dla stacjonarnego odtwarzacza Blu_ray o dużo większych możliwościach.
 • mw_1975

  2012-02-17 12:02:44

  Sorry, nie Blu-Ray, tylko DVD, wersja Blu-Ray jest na pewno droższa.

Komentarz 7


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...