» załóż konto» przypomnij hasło

WD jako pierwszy wypuści dyski 500 GB do notebooków

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 3534 | Komentarzy 0

WD jako pierwszy wypuści dyski 500 GB do notebookówUmacniając swoją pozycję na tynku 2.5 calowych dysków twardych, WD ogłosiło, że jest pierwszą firmą, która wypuści notebookowy dysk 2.5 cala o pojemności 500GB. Wykorzystują one talerze o pojemności 250GB. Nowe WD Scorpio Blue 500GB oraz 400GB są zaprojektowane dla notebooków i urządzeń przenośnych. WD Scorpio Blue dostarcza wyjątkowej wydajności z transferem na poziomie 3 Gb/s. Mimo tego dysk jest niewiarygodnie cichy i nie nagrzewa się zbytnio podczas pracy.

WD Scorpio Blue 500 GB jest dyskiem o największej dostępnej pojemności w segmencie dysków 2.5’’ i jest dostarczany do notebookowych platform OEM, które oferują największą pojemność na rynku.

“WD umacnia swoją pozycję, jako lidera na rynku urządzeń mobilnych, poprzez dostarczenie urządzenia o wyjątkowej pojemności, niezależnie od miejsca podróży klienta, czy biznesmena,” powiedział Jim Morris, wice przewodniczący i główny menadżer w departamencie ds. dysków do urządzeń przenośnych w WD. “Producenci notebooków zwiększają wydajność urządzeń poprzez dodawanie elementów potrzebujących dużej przestrzeni dyskowej. WD Scorpio Blue 400 GB i 500 GB dostarcza potrzebne miejsce na dane, by w pełni wykorzystać najnowsze funkcje dostępne obecnie w notebookach. Wszystko to z gwarancją niezawodności dysków WD.”

Nowy dysk WD Scorpio Blue poszerza ofertę firmy w segmencie dysków 2.5 cala 5400RPM, oferując pojemność aż do 500GB.

Cechy WD Scorpio Blue WD WhisperDrive™: zarządza algorytmami wyszukiwania, by dostarczyć jeden z najcichszych dysków 2,5 cala na rynku.

ShockGuard™ - Wiodąca technologia ShockGuard łączy zalety firmware’u oraz hardware’u w celu ochrony zarówno mechaniki dysku, jak również powierzchni talerzy, przed wstrząsami. IntelliSeek™ - Kolejną unikalną cechą WD Scorpio Blue 500 GB jest technologia IntelliSeek, która oblicza optymalny czas przemieszczania głowic, redukując hałas, wibracje i zużycie prądu. Demonstracja IntelliSeek jest dostępna pod adresem: http://www.wdc.com/en/flash/index.asp?family=intelliseek.

Ceny i dostępność
WD Scorpio Blue 500 GB (model WD5000BEVT) i 400 GB (model WD4000BEVT) są już dostępne u wybranych dystrybutorów i resellerów. Sugerowana cena detaliczna za model 500GB wynosi 550 zł, a model 400 GB został wyceniony na 440 zł. Dyski z rodziny WD Scorpio Blue są objęte 3-letnią gwarancją producenta. W celu uzyskania większej ilości informacji, odwiedź stronę: http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=506.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...