» załóż konto» przypomnij hasło

TP-Link Archer TX55E - WiFi szybsze niż kabel sieciowy

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: TP-Link | Data: 2022-06-22 11:14:38

A A A | Wejść na stronę 1518 | Komentarzy 0

TP-Link Archer TX55E - WiFi szybsze niż kabel sieciowy

TP-Link prezentuje kartę sieciową WiFi 6 Archer TX55E, która pozwala na uzyskanie realnych prędkości transmisji WiFi powyżej 1Gb/s. To więcej niż powszechnie stosowany standard kablowy Gigabit Ethernet.
Archer TX55E to karta sieciowa ze złączem PCI-E przeznaczona do komputerów stacjonarnych. Produkt zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, jak np. gracze i streamerzy. Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ax (WiFi 6) i oferuje do 2976 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 2402Mb/s w paśmie 5GHz oraz do 574Mb/s w paśmie 2.4GHz. Karta jest wstecznie kompatybilna ze starszymi standardami WiFi, wyposażono ją również w moduł Bluetooth 5.2.

TP-Link Archer TX55E wyposażony jest w zestaw technologii standardu WiFi 6, które znacząco wpływają na poprawę prędkości i ogólnej wydajności sieci. Zastosowana modulacja 1024-QAM oraz kanał o szerokości 160 MHz sprawiają, że produkt, w połączeniu z routerem lub punktem dostępowym pracującym w standardzie AX, pozwala na uzyskanie bezprzewodowo prędkości transmisji przekraczających możliwości kablowego standardu Gigabit Ethernet. Natomiast zastosowanie technologii OFDMA, która dzieli pasma na mniejsze jednostki, w połączeniu z MU-MIMO pozwala na znaczącą redukcję lagów (nawet o 75%) i opóźnień w transmisji bezprzewodowej.

Dwie dookólne anteny o wysokim zysku zapewniają urządzeniu dobry zasięg. Protokół WPA3 gwarantuje bezpieczeństwo transmisji na najwyższym poziomie.

Kolejnym atutem nowej karty TP-Link jest moduł Bluetooth 5.2. Dzięki niemu, karta umożliwia podłączenie do komputera dowolnej liczby akcesoriów bezprzewodowych takich jak słuchawki, klawiatura, myszka, głośniki czy pady do gier. Bluetooth 5.2 to najnowsza wersja tego standardu, oferująca dwukrotnie wyższe prędkości i czterokrotnie większy zasięg niż standard Bluetooth 4.2.

Zastosowanie w konstrukcji TX55E radiatorów (rozpraszaczy ciepła) gwarantuje, że urządzenie nie będzie przegrzewało się nawet podczas intensywnej pracy. W zestawie, oprócz standardowego śledzia, znajduje się również jest śledź low-profile, przeznaczony dla komputerów z obudową mini tower.

Karta sieciowa TP-Link Archer TX55E jest już dostępna w sprzedaży w cenie ok. 180 zł. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją. Więcej informacji na temat Archera TX55E dostępnych jest na stronie internetowej.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...