» załóż konto» przypomnij hasło

Toshiba N300, X300 i L200

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Toshiba | Data: 2018-04-25 01:45:59

A A A | Wejść na stronę 1674 | Komentarzy 0

Toshiba N300, X300 i L200

Toshiba Electronics Europe GmbH (TEE) zapowiada zwiększenie pojemności i nowe warianty modeli wewnętrznych dysków twardych (HDD). Trzy rodziny twardych dysków zostały ulepszone poprzez m.in. zwiększenie pojemności i zastosowanie tymczasowego buforu przechowywania.

Serie N300 NAS Hard Drive do systemów NAS (Network Attached Storage) i X300 Performance Hard Drive do profesjonalnych zastosowań lub komputerów dla graczy zostały wzbogacone modelami o pojemności 10 TB[1] i mniejszymi wariantami oraz zwiększoną pamięcią podręczną. Przeznaczona do laptopów konsumenckich i biznesowych seria L200 Laptop PC Hard Drive dostępna będzie również w wersji o pojemności 2 TB i 128 MB pamięci podręcznej.

3,5 calowy[2] N300 NAS Hard Drive (N300) stworzono do użytku w systemach NAS i innych rozwiązaniach pamięci masowej o wysokiej wydajności (np. skalowalnej macierzy RAID[3].) zbudowanych na potrzeby własne, w domowym biurze lub małej firmie. Rodzina dysków HDD zwiększyła swoją pojemność do 10 TB (z 8 TB dostępnych w 2017 r.). Jest ona zoptymalizowana pod kątem wydajności, niezawodności i wytrzymałości wymaganych przez pamięć masową o dużej wydajności użytkowaną przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu. Model 10 TB pracuje z szybkością 7 200 obrotów na minutę. Utrzymuje maksymalną prędkość transferu danych na poziomie do 248 MB/s i ma bufor danych zwiększony do 256 MB. Dyski N300 wyposażono w czujniki RV eliminujące powstawanie „dominowych” wibracji w systemach NAS o konfiguracji wielownękowej. Rocznie mogą przetworzyć 180 TB[4] danych.

Toshiba wykorzystuje również zaawansowane technologie, takie jak Toshiba Stable Platter Technology, zapewniającą wysoką wydajność, niezawodność, wytrzymałość i skalowalność wielownękowych systemów NAS, w których duża ilość danych musi być efektywnie przechowywana i codziennie dostępna.

3,5 calowy X300 Performance Hard Drive (X300) skierowany jest do użytkowników komputerów stacjonarnych o wysokiej wydajności, w tym do graczy. Obecnie dostępny w wersjach o pojemnościach: 10 TB oraz 8 TB, 6 TB, 5 TB i 4 TB. Rodzina ta zapewnia szybkie zapisywanie i dostęp nawet do najszybciej rosnących zbiorów gier. Dyski X300 wykorzystują technologię Toshiba Dynamic Cache Technology optymalizującą rozłożenie cache podczas pracy tak, by zagwarantować najwyższą wydajność wymaganą przez domeny czasu rzeczywistego oraz poprawiającą dokładność śledzenia dzięki zmniejszeniu wibracji systemu podczas odczytu/zapisu. Dyski X300 pracują z szybkością 7 200 obrotów na minutę i mają bufor danych zwiększony do 256 MB. Zapewniają ekstremalną wydajność i solidną pojemność wymagane przez kreatywnych profesjonalistów tworzących grafiki i animacje, edytorów wideo i zdjęć oraz graczy.

2,5 calowe L200 Laptop PC Hard Drive (L200) przeznaczone do przenośnych komputerów i laptopów, są odporne na uderzenia i wibracje. Zaprojektowano je tak, aby współpracowały z notebookami wszystkich kluczowych marek i konsolami do gier. Mogą być także doskonałymi pamięciami zewnętrznymi.

Rodzina z 2018 roku oferuje węższą wersję 1 TB oraz nowy dysk o pojemności 2 TB. Dyski HDD L200 występują teraz w dwóch rozmiarach (7 i 9,5 mm) i trzech pojemnościach (500 GB, 1 TB i 2 TB).
Nowy 9,5 mm model o pojemności 2 TB oraz wąski 7 mm model o 1 TB pojemności oferują zwiększoną do 128 MB pamięć podręczną. Dyski L200 zużywają mniej energii niż dyski 3,5 calowe dyski HDD, co pomaga zoptymalizować czas życia baterii. Mają również wbudowany czujnik wstrząsów. Technologia ramp loading sprawia, że podczas transportu dysku twardego lub komputera stacjonarnego głowica nie styka się z powierzchnią dysku, co zwiększa bezpieczeństwo danych.

Od teraz każdy wewnętrzny dysk HDD Toshiba będzie oznaczony kolorem odpowiadającym jego przeznaczeniu. Złoty określa dyski do sieci NAS (N300), srebrny - wydajne dyski do komputerów dla graczy (X300), zielony - urządzenia do nagrań z kamer dozorujących (S300), niebieski - do streamingu video (V300), czerwony – dyski do komputerów stacjonarnych i laptopów (P300, L200), a granatowy – dyski do systemów klasy enterprise (Enterprise Capacity MG Series, Enterprise Performance AL Series). Dzięki temu rozwiązaniu klientom będzie łatwiej odnaleźć dysk, którego potrzebują.

Toshiba nieustannie dodaje do swojej oferty produkty o wyższej pojemności i wydajności. Wprowadzenie dysków HDD N300, X300 i L200 potwierdza, że Toshiba dba o zapewnienie dysków do przechowywania danych związanych z różnymi potrzebami i stylami życia jej klientów – od użytkowników PC i graczy, przez osoby zarządzające systemami NAS i infrastrukturą IT przedsiębiorstw aż po klientów zainteresowanych systemami dozoru i streamingiem wideo.
 

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...

 • 10 urodziny vortalu!

  10 urodziny vortalu!

    Tak, już dziesięć lat jesteśmy z Wami! Z okazji naszej rocznicy przygotowaliśmy razem z naszymi partnerami dla Was kolejny konkurs z...