» załóż konto» przypomnij hasło

Symantec zmniejsza koszty przechowywania danych

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 6285 | Komentarzy 0

Symantec zmniejsza koszty przechowywania danychFirma Symantec ogłosiła wprowadzenie do platformy Veritas Storage Foundation usprawnień maksymalizujących wartość środowisk z dynamicznym przydzielaniem (ang. thin provisioning). Platforma Storage Foundation korzysta z jedynego, wieloplatformowego systemu plików zoptymalizowanego pod kątem dynamicznego przydzielania oraz zawiera rozwiązanie migracji pamięci masowych, które ułatwia klientom wykorzystanie istniejącej inwestycji w pamięci masowe i eliminuje koszty związane z zakupem nowych pamięci masowych. Firma Symantec ogłosiła także wprowadzenie interfejsu API Veritas Thin Reclamation umożliwiającego automatyczne odzyskiwanie miejsca w macierzach pamięci masowych.
Thin provisioning to technologia oparta na macierzach pamięci masowych. Polega na wydajnym przydzielaniu aplikacjom miejsca na żądanie oraz na maksymalizacji wykorzystania pamięci masowych. Uzyskanie wszystkich korzyści płynących z dynamicznego przydzielania jest jednak trudne, ponieważ wiele systemów plików nie wykorzystuje pamięci masowych efektywnie, a migracja istniejących aplikacji z tradycyjnych macierzy pamięci masowych do macierzy z thin provisioning jest niemożliwa. Bez integracji pamięci masowych i inteligentnego systemu plików nie można wraz z upływem czasu przywracać nadwyżek miejsca do puli pamięci masowej, wskutek czego zasoby są nieefektywnie wykorzystywane. Ograniczenia te hamowały wdrażanie w przedsiębiorstwach pamięci masowych z funkcją dynamicznego przydzielania (thin provisioning).

„Firmy coraz chętniej instalują macierze pamięci masowych z funkcją dynamicznego przydzielania, aby poprawić wykorzystanie pamięci masowych i zwiększyć sprawność operacyjną” — mówi Rohit Ghai, wiceprezes ds. produktów z rodziny Storage Foundation w firmie Symantec. „Teraz nareszcie można bezpiecznie wdrażać pamięci masowe tego typu, odzyskiwać miejsce przy migracjach w trybie online i stale optymalizować środowisko. Umożliwia to platforma Veritas Storage Foundation i jej inteligentna integracja
z macierzami typu thin provisioning”.

Platforma Storage Foundation korzysta z wieloplatformowego systemu plików zoptymalizowanego pod kątem dynamicznego przydzielania, co minimalizuje zbędne przydzielanie fizycznej pamięci masowej.

W przeciwieństwie do wielu innych systemów plików, system platformy Storage Foundation nie rezerwuje miejsca, dopóki nie jest ono potrzebne. Ponieważ ten sam system plików jest dostępny we wszystkich ważniejszych systemach operacyjnych z rodzin Unix i Linux, platforma Storage Foundation stanowi podstawę zoptymalizowanego systemu pamięci masowych z dynamicznym przydzielaniem.

Platforma Storage Foundation zawiera również program SmartMove — jedyne rozwiązanie automatycznie odzyskujące niewykorzystywaną przestrzeń podczas migracji w trybie online z tradycyjnych pamięci masowych do pamięci z funkcją thin provisioning. Rozwiązanie to współpracuje ze wszystkimi macierzami pamięci masowych umożliwiającymi dynamiczne przydzielanie i obsługuje platformy Windows, Unix i Linux. Ta inteligentna migracja zapobiega nadmiernemu przydzielaniu pamięci masowej podczas migracji, umożliwiając firmom odzyskiwanie niewykorzystanego miejsca i znaczną poprawę wykorzystania pamięci masowej bez przerywania pracy aplikacji.

Dzięki stałemu partnerstwu z firmami zajmującymi się pamięcią masową firma Symantec opracowała interfejs API Veritas Thin Reclamation. Interfejs umożliwia odzyskiwanie z upływem czasu nieużywanego miejsca

w trybie online na dowolnym poziomie szczegółowości. Technologia ta umożliwia serwerowi i macierzy współpracę w celu stałego i automatycznego optymalizowania użycia pamięci masowej. Interfejs API Veritas Thin Reclamation wykorzystuje działanie systemu plików VxFS i w praktyce powoduje, że odzyskiwanie miejsca jest niewidoczne dla aplikacji, serwerów oraz pamięci masowych. Dzięki temu niewykorzystywane miejsce łatwo i automatycznie wraca do puli wolnego miejsca w macierzy.

„Bezstratna migracja do pamięci masowych z funkcją thin provisioning jest teraz możliwa” — mówi Sean Moser, wiceprezes ds. oprogramowania w firmie Hitachi Data Systems. „Możliwość połączenia technologii Hitachi Dynamic Provisioning i Veritas Storage Foundation SmartMove pozwala klientom na migrację

z tradycyjnych pamięci masowych do takich, które wykorzystują dynamiczne przydzielanie, a jednocześnie na automatyczną maksymalizację wykorzystania pamięci masowej bez przestojów w pracy aplikacji”.

„Przewidujemy, że nasi klienci korzystający z rozwiązania Veritas Storage Foundation SmartMove firmy Symantec w połączeniu z funkcją dynamicznego przydzielania macierzy dyskowych HP StorageWorks XP będą mieli do czynienia z łatwiejszym zarządzaniem, lepszą wydajnością pamięci masowych i mniejszym całkowitym kosztem eksploatacji. To połączone rozwiązanie firm HP i Symantec pomoże klientom uzyskać maksymalną wartość z inwestycji w korporacyjne rozwiązania pamięci masowych XP” — mówi James R. Wilson, kierownik ds. produktów XP w firmie Hewlett Packard.

Ceny i dostępność
Platforma Veritas Storage Foundation jest obecnie ogólnodostępna, a jej sugerowana cena wynosi od 944 Euro na serwer fizyczny.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2020

  Konkurs świąteczny 2020

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...