» załóż konto» przypomnij hasło

Rozwiązania firmy Symantec preferowane przez ekspertów

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 9116 | Komentarzy 0

Rozwiązania firmy Symantec preferowane przez ekspertówFirma Symantec Corporation poinformowała, że użytkownicy oraz analitycy w dalszym ciągu uznają produkty Veritas NetBackup, Backup Exec oraz Backup Exec System Recovery za jedne z najlepszych rozwiązań do ochrony danych dla organizacji we wszystkich segmentach rynku — od małych firm do dużych przedsiębiorstw.


„Firma Symantec jest światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa danych dzięki dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań ukierunkowanych na integrację z technologiami następnej generacji” — powiedział Deepak Mohan, starszy wiceprezes firmy Symantec ds. ochrony danych. „To nieprawda, że jeden rozmiar jest dobry dla wszystkich — dlatego oferujemy szeroki zakres kompletnych rozwiązań do zabezpieczania informacji, które są zoptymalizowane pod kątem potrzeb różnych grup odbiorców. Dzięki zastosowaniu tych produktów, firmy mogą skrócić czas tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz ograniczyć koszty”.

Niedawno firma Symantec otrzymała pozytywną ocenę w raporcie MarketScope for Enterprise Backup/Recovery Software firmy Gartner, w którym wzięto pod uwagę między innymi strategię dotyczącą produktu, innowacyjność, obsługę klienta oraz reagowanie na potrzeby rynku.
W dokumencie tym stwierdzono: „Dostawcy oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych dostrzegli zmianę na rynku i już zaczęli zmieniać swoją ofertę. Rozszerzają swoje produkty tak, aby lepiej obsługiwały rozwiązania do odzyskiwania danych z użyciem dysków oraz skojarzone docelowe pamięci masowe, wykorzystując na przykład technologię wirtualnych taśm lub usuwania zduplikowanych danych”.
W raporcie czytamy także: „Producenci oferujący dobrze zintegrowany i bogaty funkcjonalnie zestaw rozwiązań po rozsądnej cenie uzyskają na rynku przewagę nad dostawcami o ściśle ukierunkowanej ofercie”.

Na początku czerwca br. firma Symantec zapowiedziała serię aktualizacji produktów dla platformy Veritas NetBackup, które uwzględniają integrację usuwania nadmiarowych informacji oraz ciągłej ochrony danych w celu zapewnienia skuteczniejszego zarządzania za pomocą jednej aplikacji. Ponadto platforma NetBackup oferuje teraz nowoczesne funkcje odzyskiwania danych na dowolnym poziomie szczegółowości w środowiskach Windows i VMware.

Użytkownicy cały czas oddają swoje głosy na produkty firmy Symantec. W maju 2008 r. czytelnicy witryny MSExchange.org przyznali oprogramowaniu Backup Exec nagrodę Readers’ Choice Award w kategorii Tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych programu Exchange.
Wyróżnienie to firma Symantec otrzymuje nieprzerwanie od roku 2003. Z witryny MSExchange.org korzystają administratorzy serwerów Exchange będący specjalistami w swojej dziedzinie. Każdego roku głosują na produkty, które uznają za najlepsze w poszczególnych kategoriach. Wśród ponad
10 konkurentów produkt Backup Exec został uznany za najlepsze rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania systemów Exchange — otrzymał 48 procent głosów. Ten dowód uznania potwierdza wartość zgłoszonej przez firmę Symantec do opatentowania technologii odtwarzania danych na dowolnym poziomie szczegółowości, która najpierw została wprowadzona
w oprogramowaniu Backup Exec, a niedawno dodana do platformy NetBackup. Umożliwia ona szybkie odzyskiwanie całego systemu lub pojedynczych plików na podstawie tworzonej w jednym przebiegu kopii zapasowej serwera Microsoft Exchange, a także serwerów Windows, SharePoint
lub VMware. Ponadto firma Symantec w 2008 r. dominowała wśród laureatów nagród Excellence in Technology Awards przyznawanych przez witrynę SmallBusinessComputing.com. W kategorii Bezpieczeństwo czytelnicy uznali program Symantec Backup Exec System Recovery za najlepsze rozwiązanie do tworzenia sieciowych kopii zapasowych oraz kopii zapasowych komputerów PC.

Jako lider w dziedzinie ochrony danych firma Symantec zabezpiecza ponad połowę danych biznesowych na świecie i zapewnia pełne bezpieczeństwo informacji firmowych w różnych środowiskach wirtualnych, oddziałach zdalnych, komputerach przenośnych, stacjach roboczych, serwerach, aplikacjach i bazach danych. Oferuje także kompleksowe rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych na dyskach i należące do najlepszych w branży funkcje odzyskiwania.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...