» załóż konto» przypomnij hasło

Packard Bell prezentuje dot

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 2927 | Komentarzy 0

Packard Bell prezentuje dotPackard Bell prezentuje dot, pierwszy netbook z ekranem 8,9 cala zaprojektowany z myślą o konsumentach. To najnowszy przykład doskonałych konstrukcji firmy Packard Bell, łączących najnowocześniejsze technologie z łatwą obsługą i atrakcyjnym wzornictwem, przyciągającym uwagę konsumentów. Notebooki są obecnie bardzo popularne wśród wszystkich grup konsumentów. Niemniej, w niektórych okolicznościach, pełnowymiarowy notebook jest niewygodny, a smartphone jest zbyt mały. Dlatego właśnie Packard Bell zaprojektował netbook dot.

“Obserwowaliśmy tę kategorię produktów odkąd tylko się pojawiły, ale wszystkie dotychczasowe modele wydawały się nam zbyt ‘surowe’ i adresowane raczej do klientów biznesowych.” - powiedział Emanuel Fromont, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Packard Bell. „Dlatego poleciliśmy naszym projektantom i inżynierom ponowne przemyślenie koncepcji netbooka i spojrzenie na tę kategorię produktów oczami użytkownika rodzinnego, nie firmowego. Wynikiem jest dot.”

Doskonały towarzysz podróży
Notebook nie zmieści się dyskretnie na kawiarnianym stoliku, ale dot sprawdzi się tam doskonale. Jego małe wymiary czynią go idealnym narzędziem do przeglądania dokumentów podczas podróży. Notebook nie zmieści się w damskiej torebce, lecz dot wpasuje się tam z łatwością. Rodzice mogą mieć obawy powierzając dziecku do szkoły jedynego domowego notebooka, ale dot świetnie się do tego celu nadaje. Netbook Packard Bell został zaprojektowany z myślą o takich właśnie sytuacjach. Jeżeli notebook porównać do rodzinnego auta, to dot jest skuterem. To idealny dodatkowy komputer PC dający całej rodzinie dostęp do Internetu w każdym miejscu.

Wygodniejszy niż smartphone

dot, pomyślany jako dyskretny i praktyczny towarzysz, wyróżnia się wąską obudową, dzięki której doskonale mieści się do torby na ramię, a ekran o przekątnej 8,9 cala i rozdzielczości 1024x600 nie męczy wzroku. Na telefonach typu smartphone pisze się niewygodnie w komunikatorach internetowych, ale nie dotyczy to netbooka dot. Jego klawiatura jest wystarczająco duża zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Pełny system operacyjny Windows XP zapewnia użytkownikom wszystkie tak dobrze znane im funkcje.

Multimedialna inspiracja

Procesor Intel® Atom i 1GB pamięci RAM zapewniają wydajność i długi czas pracy na akumulatorze. W razie potrzeby jest nawet miejsce na dodatkowy, sześciokomorowy akumulator. Dysk twardy o pojemności 160GB, 3 złącza USB i czytnik kart pięciu typów ułatwiają przerzucenie zdjęć z aparatu cyfrowego, a ekran doskonale nadaje się do wspólnego ich oglądania. dot to także doskonały komunikator sieciowy, dzięki wbudowanej karcie sieci bezprzewodowej Wi-Fi (b/g), opcjonalnemu modułowi 3G i zintegrowanej kamerze internetowej.

Dostępność i ceny
dot dostępny jest na rynku europejskim od listopada w cenie około €399.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...