» załóż konto» przypomnij hasło

Nowy eSafe z nowym silnikiem antyspamowym

Autor: Michał Androsz | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 3655 | Komentarzy 0

Nowy eSafe z nowym silnikiem antyspamowymAladdin wprowadza na polski rynek eSafe z nowym, udoskonalonym silnikiem antyspamowym. Nowe rozwiązanie skierowane jest do średnich i dużych przedsiębiorstw oraz firm, które oferują usługi dostępowe do Internetu (Internet Service Providers).
eSafe to kompleksowe rozwiązanie do skutecznego skanowania i zwalczania złośliwego kodu i spamu. Zapewnia ochronę „na bramie” (gateway), zabezpieczając infrastrukturę informatyczną firmy przed zewnętrznymi atakami – hackingiem, wirusami, robakami, oprogramowaniem szpiegującym oraz spamem.
eSafe zawiera:
• mechanizm antywirusowy posiadający certyfikaty ICSA i Checkmark,
• moduł antyspamowy, w którym wykorzystuje się kilka metod zarządzania spamem włącznie z czarnymi listami tworzonymi w czasie rzeczywistym (real-time blacklists — RBL), wyszukiwaniem DNS, filtrowaniem słów kluczowych oraz zaawansowanymi usługami antyspamowymi. Pozwalają one na minimalizację spamu.
• opcjonalnie bazę danych filtrowania URL, którą można zastosować w celu odrzucania niechcianej zawartości.

Nowe urządzenie zapewnia integrację (poprzez uwierzytelnianie, grupowanie i identyfikację) z Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) - protokołem przeznaczonym do dostępu do usług katalogowych. Ponadto, dzięki nowej technologii Application-Level Gateway Filtering (Applifilter) w nowym rozwiązaniu znacznie powiększono ilość kontrolowanych aplikacji i protokołów.
System zawiera bazę wirusów, malware i innych zagrożeń, która jest automatycznie aktualizowana przez Internet na podstawie ustalonego harmonogramu. Baza zagrożeń jest opracowywana przez Aladdin Content Security Response Team (CSRT) – specjalny zespół oddelegowany do walki ze złośliwym oprogramowaniem.

W odróżnieniu od innych rozwiązań, eSafe nie polega na metodzie tworzenia „czarnych list” czyli list serwisów internetowych zablokowanych dla użytkowników – chociaż pozostawia użytkownikowi taką możliwość. System ukierunkowany jest bardziej na możliwość elastycznego opracowania własnej polityki bezpieczeństwa organizacji. eSafe to rozwiązanie, które wyprzedza atak – na poziomie kilku warstw blokuje bieżące ataki skierowane w infrastrukturę informatyczną oraz wszelkie podejrzane operacje elektroniczne. Rozwiązanie zapewnia bezpieczne korzystanie z sieci, ochronę poczty (email i Webmail) i odpowiedni poziom bezpieczeństwa.
Konwencjonalne oprogramowanie antywirusowe nie zapewnia odpowiedniej ochrony przed nowymi, nieznanymi zagrożeniami. Konwencjonalne oprogramowanie chroni jedynie przed tymi wirusami, które można zidentyfikować. Niestety, do czasu zidentyfikowania wirusa i rozpowszechnienia jego sygnatury, rozprzestrzeniający się nowy wirus tworzy „lukę wrażliwości”. System eSafe eliminuje tę lukę poprzez proaktywne zablokowanie nowego złośliwego kodu zanim spowoduje on uszkodzenia.

eSafe jest skierowany m.in. do dostawców usług dostępowych ISP Internet Service Providers, którzy w oparciu o jego funkcjonalność mogą stworzyć dla swoich klientów istotną wartość dodaną (zabezpieczenie przed atakami z sieci). Rozwiązania mogą używać także większe organizacje, zyskując kompleksowe rozwiązanie do bezpiecznego korzystania z Internetu, ochrony antyspamowej, ochrony przed programami szpiegującymi i atakami hackerów. eSafe w odróżnieniu od innych rozwiązań zabezpieczających, nie obniża jakości surfowania w sieci.

„Rynek oczekuje rozwiązań kompleksowych klasy SWG (secure-Web gateway), które umożliwiają nie tylko tradycyjne filtrowanie URL ale także filtrowanie złośliwego oprogramowania oraz kontrole aplikacji dla rozwiązań sieciowych, jak instant messaging i rozwiązań typu VoIP.”

Gartner

Sprawdzone rozwiązanie SecureSurfingTM oferowane w ramach eSafe umożliwia dostawcom usług internetowych ochronę swoich klientów przed zagrożeniami programów szpiegujących i wyłudzających poufne dane przez zapewnienie „czystego kanału”. Usługa ta oznacza, że dostawcy usług internetowych mogą szybko i łatwo zapewnić klientom rzeczywiście bezpieczne połączenie z Internetem.
Rozwiązania eSafe Gateway, eSafe Web, eSafe Web SSL i eSafe Mail pozwalają uzyskać maksymalną ochronę przed aktualnymi zagrożeniami ze strony złośliwego oprogramowania. Poszczególne moduły eSafe umożliwiają zintensyfikowaną kontrole aplikacji, zaawansowane możliwości antyspamowe i inne dodatkowe wparcie z zakresu bezpieczeństwa.

Na całym świecie organizacje są coraz bardziej narażone na ryzyko ataku przez wrogie oprogramowanie – programy szpiegowskie, wirusy i robaki – poczta zalewana jest spamem, a użytkownicy poddawani próbom wyłudzania poufnych informacji (phising). Firmy i organizacje budujące komunikację na Internecie szczególnie są obiektem ataków przychodzących z sieci. Luki w systemach ochrony zasobów informacyjnych znacząco zwiększają ryzyko i koszty poprzez obniżenie produktywności pracowników, nadmierne obciążenie sieci, naruszenie bezpieczeństwa sieciowego, a nawet potencjalną odpowiedzialność prawną.
Obecne rozwiązania z zakresu ochrony zasobów informacyjnych wyprzedzać rosnące ryzyko ataków. Dynamiczny rozwój WEB 2.0 powoduje, że sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, ponieważ w sieci dynamicznie rozwija się przepływ informacji i plików pomiędzy użytkownikami. Z tego względu instytucje potrzebują rozwiązań ochronnych wykazujących się większą elastycznością, takich które mogą działać w różnorodnych środowiskach i poradzą sobie z nowymi typami zagrożeń ochrony zawartości.

Aladdin

Aladdin Knowledge Systems to izraelska firma informatyczna, która powstała w 1985 r. Od 1993 r. jest notowana na giełdzie w USA (NASDAQ: ALDN). Aladdin specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań wspomagających zarządzanie dostępem do oprogramowania oraz zabezpieczania go przed piractwem i niekontrolowanym wykorzystywaniem.
www.aladdin.com

CLICO

Założona w 1991 roku firma CLICO Sp. z o.o. działa na polskim rynku jako specjalizowany dystrybutor oprogramowania i sprzętu sieciowego z silnym zogniskowaniem na problemy bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych oraz zagadnień e-commerce. Clico Sp. z o.o. jest jedynym dystrybutorem na rynku polskim rozwiązań firmy Aladdin. Wszystkie oferowane produkty dostępne są w rozległej sieci dystrybucyjnej autoryzowanych partnerów CLICO działających na terenie całej Polski.
www.clico.pl/aladdin/
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...