» załóż konto» przypomnij hasło

Genesis: Irid 503 i 505 ARGB - ergonomiczne obudowy, które pozwalają się wyróżnić

Autor: Ireneusz Rak | Źródło: Genesis | Data: 2020-02-27 08:34:29

A A A | Wejść na stronę 698 | Komentarzy 0

Genesis: Irid 503 i 505 ARGB - ergonomiczne obudowy, które pozwalają się wyróżnić

Obudowy Genesis Irid 503 ARGB i 505 ARGB są odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy cenią sobie nie tylko walory praktyczne, lecz także klimat. Tutaj w parze z nimi idzie też rozsądna cena.

Obudowy Genesis Irid 503 ARGB i 505 ARGB to bliźniacze konstrukcje. Do ich cech wspólnych zaliczają się przewiewne, siatkowane panele frontowe, przez które widoczne są preinstalowane wentylatory. Każdy z nich ma 120 mm średnicy i podświetlenie ARGB LED. Można zatem liczyć na sprawny obieg powietrza wewnątrz obudowy i niestandardowe wrażenia wizualne.

Jednocześnie każda z obudów ma pakiet filtrów przeciwkurzowych, których zadaniem jest utrzymanie wnętrza w czystości. Oba modele posiadają okna, które wykonano ze szkła hartowanego. Dodatkowo w obudowie znajdziemy podświetlane we wszystkich barwach tęczy wentylatory - trzy przednie i jeden tylny. Tymi ostatnimi można sterować poprzez dołączony kontroler, który pozwala na dostosowanie zarówno podświetlenia (ARGB), jak i obrotów (PWM).

W obudowach Genesis przewidziano miejsce na maksymalnie sześć wentylatorów. Są one również kompatybilne z chłodzeniem wodnym. W modelu Irid 503 ARGB, który należy do segmentu micro tower, jest możliwość instalacji radiatorów o długości do 240 mm. Z kolei zaliczana do grupy midi tower obudowa Irid 505 ARGB pozwala na montaż większych, 280-milimetrowych zestawów AiO. Na aktywne chłodzenia CPU pozostało odpowiednio 163 i 165 mm przestrzeni.

W obudowie Genesis Irid 503 ARGB można zainstalować cztery karty rozszerzeń, cztery dyski i karty graficzne o długości do 375 mm. Większy model, Irid 505 ARGB, ma kolejne cztery sloty na karty rozszerzeń (łącznie osiem), dodatkowe pięć milimetrów na GPU i opcję montażu siedmiu dysków. W obu przypadkach zasilacze ATX umieszczono w dolnej komorze i mogą one mieć do 190 mm długości.

Nie zapomniano o systemie organizacji okablowania. Obudowy Genesis mają blisko trzy centymetry przestrzeni na przewody oraz zestaw otworów z gumowanymi osłonami. Na ich frontowych panelach wyprowadzono przydatne złącza - USB 3.0 i 2.0 oraz audio.

Obudowa Genesis Irid 503 ARGB kosztuje 299 zł, podczas gdy model Genesis Irid 505 ARGB wyceniono na 329 zł.

Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...