» załóż konto» przypomnij hasło

Firma Symantec chroni dane przed ich utratą

Autor: Szymon Grzegorczyk | Źródło: Inf. pras. | Data: archiwalny

A A A | Wejść na stronę 5922 | Komentarzy 0

Firma Symantec chroni dane przed ich utratąFirma Symantec Corp. wprowadziła na rynek pakiet Symantec Endpoint Encryption 7.0, zawierający zaawansowane funkcje szyfrowania dla stacji roboczych, komputerów przenośnych i wymiennych urządzeń pamięci masowej. Oprogramowanie Symantec Endpoint Encryption 7.0 to skalowalne rozwiązanie, zabezpieczające urządzenia końcowe przed nieupoważnionym dostępem dzięki zastosowaniu technologii silnego szyfrowania oraz kontroli dostępu. Szyfrowanie i uwierzytelnianie jest niezauważalne dla użytkowników i w minimalnym stopniu wpływa na wydajność. Oprogramowanie jest obsługiwane za pośrednictwem centralnej konsoli zarządzania, która umożliwia centralne instalowanie funkcji szyfrowania w urządzeniach końcowych i zarządzanie nimi.
Rozszerzona obsługa wielu klientów pozwala na centralne zarządzanie większą liczbą urządzeń końcowych. Pakiet Symantec Endpoint Encryption zapewnia obecnie obsługę klientów nieobjętych zarządzaniem za pośrednictwem usługi Active Directory. W nowej wersji uwzględniono także obsługę klientów Novell eDirectory oraz udostępniono pełne funkcje zarządzania klientami spoza domeny. Co więcej, oprogramowanie Symantec Endpoint Encryption maskuje i chroni dostęp do kluczy szyfrowania dysków w pamięci (DRAM), co znacząco wzmacnia zabezpieczenie przed atakami „cold boot” w których osoba atakująca ma fizyczny dostęp do komputera i może pobrać klucze szyfrowania po ponownym uruchomieniu komputera za pomocą wyłącznika sieciowego lub przycisku Reset.

Aby uprościć obsługę oprogramowania, w pakiecie Symantec Endpoint Encryption wprowadzono rozszerzone narzędzia do odtwarzania dysków, ułatwiające administratorom uzyskiwanie dostępu do komputera i konfigurowanie praw użytkowania wspomagających ochronę poufnych danych.

Usprawniono także szyfrowanie na wymiennych nośnikach danych. Oprogramowanie Symantec Endpoint Encryption zwiększa bezpieczeństwo danych na nośnikach przenośnych, umożliwiając między innymi tworzenie samorozpakowujących się plików archiwalnych. Do kontroli dostępu do zaszyfrowanych danych

w określonej grupie użytkowników można także użyć certyfikatów użytkowników.
Według raportu firmy Symantec o zagrożeniach bezpieczeństwa pochodzących z Internetu kradzież lub utrata komputera albo innego nośnika danych stanowi 57% wszystkich przypadków przechwycenia danych, które mogą prowadzić do kradzieży tożsamości.
„Najczęstszą przyczyną utraty poufnych danych w firmach jest kradzież lub zgubienie komputerów przenośnych i nośników danych” — mówi Steve Morton, wiceprezes działu zarządzania produktem w firmie Symantec. „Coraz większa liczba urządzeń końcowych ma dostęp do zasobów firmowych, więc coraz ważniejsze jest ich odpowiednie zabezpieczenie — na przykład za pomocą szyfrowania — jako że takie technologie są pomocne w ochronie firm przed rosnącym ryzykiem utraty danych”.

Pakiet Symantec Endpoint Encryption zawiera funkcje tworzenia raportów pokontrolnych, pomocne
w spełnieniu wymogów określonych w przepisach. Dzięki temu można wykazać stosowanie szyfrowania
i uniknąć obowiązku ujawnienia danych, udostępniając w zamian pełne zapisy kontrolne w zgodzie z polityką bezpieczeństwa obowiązującą w firmie i przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka utraty danych. Pakiet Symantec Endpoint Encryption 7.0 ma certyfikat zgodności ze standardem bezpieczeństwa FIPS 140-2.

Klienci mogą korzystać z funkcji szyfrowania całego dysku, jak również szyfrowania wymiennych pamięci masowych. Oprogramowanie Symantec Endpoint Encryption zapewnia ochronę wszystkich danych na dysku twardym komputera z systemem Microsoft Windows. Administratorzy mogą szyfrować dyski twarde komputerów przenośnych w celu zapewnienia bezpiecznej pracy, a także, co znacznie istotniejsze, zabezpieczenia ważnych danych na wypadek zagubienia lub kradzieży komputera przenośnego.

Pakiet Symantec Endpoint Encryption pozwala także firmom o różnej wielkości zmaksymalizować korzyści związane z używaniem wymiennych urządzeń pamięci masowej przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka w zakresie bezpieczeństwa danych, z którym wiąże się stosowanie tych urządzeń. Oprogramowanie jest przeznaczone do ochrony danych znajdujących się na urządzeniach USB, FireWire, Compact Flash, iPod oraz innych nośnikach i pamięciach masowych.

Licencjonowanie i dostępność
W celu lepszego dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta produkt Symantec Endpoint Encryption jest dostępny w trzech wersjach: Symantec Endpoint Encryption (zawiera Full Disk Edition oraz Removable Storage Edition), Symantec Endpoint Encryption – Full Disk Edition oraz Symantec Endpoint Encryption – Removable Storage Edition. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.symantec.com/business/endpoint-encryption.
Warto przeczytać: Do góry

Komentarze


Konkursy

 • Wszystkie konkursy zakończone. Zapraszamy wkrótce.

 • Konkurs świąteczny 2019

  Konkurs świąteczny 2019

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny!

  Konkurs świąteczny!

  Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was Świąteczny Konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w...

 • Konkurs świąteczny z nagrodami

  Konkurs świąteczny z nagrodami

    W naszej redakcji już intensywnie myślimy o nadchodzących świętach. Żeby Wam także udzieliła się ta wspaniała atmosfera...